Poslední návštěva: Právě je 02 kvě 2024 12:59


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 29 črc 2023 15:55 
Řádný člen

Registrován: 09 črc 2023 06:37
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ahoj,
chtěl jsem zkusit postavit menší reprobedny, abych si ne moc draho ověřil, jestli zvládnu vše i s povrchovou úpravou, aby mělo smysl začít nějaký větší projekt. Poslechový prostor mám ne úplně vhodný, 6x6x2,4 m. Zatím poslouchám v pracovně na sluchátka. Zaujal mě projekt Classix II od Carmodyho, i kvůli údajně zvládání hůře nahraných skladeb. Ještě než jsem objednal součástky, narazil jsem zde na podobný projekt PDD265. Již dávno jsem ale pokukoval po bednách Harris MK II. Měl jsem již od mala obdiv k mikrověžím. V tuto chvíli je v BSacoustic na repro Sica sleva. Vím, že tento prostor ani Classix II neozvučí hlasitě. Jedná se mně spíše o příležitostný tichý poslech. Nemám vůbec představu, jak moc se asi bude Harris MK2 ve hlasitosti lišit. Má někdo ev. i zkušenost s Classixy?
Díky za odezvu a ev. nápady.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 29 črc 2023 22:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je možné, že se alespoň některé ze jmenovaných (ale určitě nějaké další) objeví na srazu. Což je v principu mnohem víc než povídání o nich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 30 črc 2023 13:26 
Řádný člen

Registrován: 09 črc 2023 06:37
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Jihomoravský
Koukám, že l.regi slíbil přivézt Harris MKII, což je super. Jen teď vyjdou repro na Harrisky o 1000Kč levněji. Nevím, jako dlouho bude sleva. Ale dává to logiku, ty 2 měsíce raději vydržet. Třeba se nakonec nadchnu pro něco úplně jiného.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 30 črc 2023 15:16 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Taky bych to tak viděl, já třeba na sraz vezmu bedny s 6.5" sica + OX20 , což pořád nejsou velký bedny, ale na obývák 4.2x5.5m stačí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 31 črc 2023 12:41 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ota
Já se pustil do Harrisek
Pro Sicy jsem byl minuly týden ale nedokazali mi říct dokdy ty ceny budou platit

z procesu
Příloha:
IMG_20230731_122344~2.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 31 črc 2023 18:53 
Řádný člen

Registrován: 09 črc 2023 06:37
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Jihomoravský
4mike,
nejsou tvoje ty Uniboxy na Audiowebu? Ten projekt jsem nějak přehlédl. Asi pro to TVM v úvodu. Ale Omnes Audio T25 s Dayton RS150P by třeba mohl být Harriskám adekvátní. Měnil bys jen středobas. Začíná se mně to nějak zamotávat. Chtěl jsem na začátek něco jednoduchého za dobrou cenu a abych nedopadl jako paf1 ve vedlejším vláknu. Žena poslouchá na Spotify, tak aby to bylo z těch beden stravitelné.
Nemá někdo ty Carmodyho Classixy?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 31 črc 2023 19:45 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jo, je tam nekolik variant Antoniovych i moje s TVM
Zkus byt konkrétnější v čem jednodušší bedýnky hledáš,
páč ty Uniboxy pokud je stavíš přesné podle originalu jsou jednoduchý jen výhybkou

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 31 črc 2023 20:10 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Hmm menice asi za 100€. Podla povechovky by si sa zmestil asi kludne do 200€.

viewtopic.php?f=62&t=8799

Momentalne su napredaj, ak nechces stavat, ale zase niesu uplne ze tip top dizajnovo. Zvukovo su take nenapadnejsie, neuputaju na prvy posluch, ale dvaja nezavisli pani ich hodnotili pozitivne, ze vraj si to vedia predstavit na taky vecerny prijemny posluch. Viac neviem co by som k nim zvukovo napisal. Ja prave budem velmi zaujaty, takze musim byt zdrzanlivy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 31 črc 2023 21:05 
Řádný člen

Registrován: 09 črc 2023 06:37
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Jihomoravský
4mike, jozy
Díky za reakce a gratulace k vašim výrobkům. Cílem je stavět. Možná touha něco dokázat. Chlap prý má zplodit dítě, postavit dům a zasadit strom. Dům jsem nepostavil. Tak aspoň ty bedny. V mládí jsem si bedny postavil. Děti reproduktory testovaly prsty, tak nakonec bedny skončily na smetišti. Roky poslouchám na sluchátka, v obýváku byla jen mikrověž. Teď mám potřebu něco tvořit a nahradit mikrověž DIY řešením.
Chtěl jsem jako první pokus bedny s nízkým rozpočtem, kvádr bez sražených hran pro jednodušší odýhování. Event. t.č. přemýšlím nad pokusem s černou barvou na čele v případě zaoblených hran. V případě schopnosti zvládnout povrchovou úpravu bych potom udělal i něco s vyšším rozpočtem.

Vidím to teď tak, že se budu snažit přijít na sraz a rozhodnu se následně. Zatím si z MDF zkusím cvičně udělat něco na styl MKBOOM od Dayton Audio.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 01 srp 2023 12:01 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
co ze startu třeba tohle ?

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 01 srp 2023 12:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ota77 píše:
Roky poslouchám na sluchátka, v obýváku byla jen mikrověž. Teď mám potřebu něco tvořit a nahradit mikrověž DIY řešením.


Na jaká sluchátka? Některá dovedou nasadit laťku docela vysoko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 01 srp 2023 22:41 
Řádný člen

Registrován: 09 črc 2023 06:37
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Jihomoravský
4mike
Vidím tam TVM a mám pocit, že TVM je už hodně kompromis. Počítám s 1000-2000 za středobas. Fakt počkám na sraz. Snad pochopím, kam až má smysl pro mé uši jít. Třeba u vína poznám jen chutná nebo nechutná.

ransom
sluchátka mám teď Monoprice Monolith 1060C. Tehdy podle nějakých testů nejlepší sluchátka do 500$. Zaujala mě možnost modifikace na otevřená, podle potřeby. Kdysi jsem šel do Audiga pro vysněný dražší model a odešel jsem zklamaný. Když Audigo zavřelo prodejnu, nechci kupovat dražší naslepo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 02 srp 2023 06:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No jo, to může být pro repráky pěkná výzva - to jsou každá trochu lepší sluchátka, člověk se pak snaží hledat v hlasité reprodukci totéž a ono to moc nejde.
Tím spíš radím počkat na poslech.
Možná že přivezu taky něco ukázat. Pokud to teda stihnu. Já kutím jenom když se mi chce. A většinou po práci prokrastinuju.
Audigo zavřelo? To je docela průser.
Já měl teď dopisování kvůli jedněm relativně levným sluchátkům - prodejce vyhrožoval, že pokud je vrátím, naúčtuje mi čištění. Ale nedostal jsem z něj konkrétní částku. Asi to sem někde postnu, je to docela prdel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 03 srp 2023 14:47 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
nad prťavým TVM-kem leckdo ohrne nos a nebyl bych výjimka, ..... kdybych je neslyšel :)

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 03 srp 2023 21:52 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
ransom píše:
No jo, to může být pro repráky pěkná výzva - to jsou každá trochu lepší sluchátka, člověk se pak snaží hledat v hlasité reprodukci totéž a ono to moc nejde.
Tím spíš radím počkat na poslech.
Možná že přivezu taky něco ukázat. Pokud to teda stihnu. Já kutím jenom když se mi chce. A většinou po práci prokrastinuju.
Audigo zavřelo? To je docela průser.
Já měl teď dopisování kvůli jedněm relativně levným sluchátkům - prodejce vyhrožoval, že pokud je vrátím, naúčtuje mi čištění. Ale nedostal jsem z něj konkrétní částku. Asi to sem někde postnu, je to docela prdel.

Audigo má jenom eshop zavřelo prodejny ale má půjčovnu kde lze za zálohu bez poplatku vypůjčit sluchátka i nějaké dacy a zesilovače


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 03 srp 2023 22:18 
Řádný člen

Registrován: 09 črc 2023 06:37
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Jihomoravský
4mike:
Chápu, že i v repro TVM se dá zvolit něco, co překvapí. Ale v eshopech je nevidím, takže max. starší zboží z bazaru. Je to o náhodě. Když spočítám MDF, R, L, C a další bižuterii, potom ta úspora na středobasu není tak zásadní. Jsem ale zvědav, jaké bude tvé porovnání Uniboxů s TVM a Harrisek.

ransom, lada5
O půjčovně jsem četl. Snad ji v budoucnu využiji. Není tam ale to okamžité porovnání více modelů, jako v prodejně. Nedávno pořádalo Audigo poslechovou akci. Bohužel, když jsem se to dozvěděl, už byla registrace ukončena pro velký zájem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 04 srp 2023 11:29 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ota77 píše:
....
v eshopech je nevidím, takže max. starší zboží z bazaru..

na bazoši koupíš nových co srdce ráčí pod 1000,- za pár

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 04 srp 2023 12:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já jsem se do nich pustil jenom z hecu, protože jsem získal ty TVMka grátis, vejšky mi dala manželka k Vánocům, a výhybky si dělám ze šrotu. Jen tak je ale nedodělám, bo jsem se mezi tím pustil do úplně jiných věcí a tak jsem je zatím šoupnul k ledu.
Mohu konstatovat, že jak jsem je slyšel tadyhle u 4mike (do prdele, jak se tohle skloňuje?), tak hrály líp než jak ten divnobasák vypadá na pohled. Přesto bych to viděl spíš jako konstruktérské cvičení pro toho, kdo se baví stavěním dalších a dalších zbytečných bedýnek, než jako cílovou metu hlavního a jediného domácího ozvučení pro zmlsané ucho.

Tadyhle cosi nějakého vzniká. Bude to vedlejší produkt sloupového dvouapůlpásma se stejným osazením. Ale že jsem lemra líná a nespolehlivá, tak kdo ví kdy to dodělám k poslechnutí. WG vymyslel, namodeloval, doladil a vytisknul Pet007, měření taky jeho. Je to jen hrubý model pro ladění, finál bude samozřejmě v nějakém designu.
Je to už malinko rozměrnější. 6,5" středobas, 6,5" WG, 16 litrů. Ale pořád regálovečka.

Příloha:
2023-08-04 v 10.43.24.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 04 srp 2023 12:55 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
ransom píše:
........ než jako cílovou metu hlavního a jediného domácího ozvučení pro zmlsané ucho......

vždyť to taky neprezentuji jako heil-end ale překvapivě dobrý budky za hubana.
ono není od věci se učit na něčem, kde šlápnutí doho... tolik nebolí.
Přeci jen komplet měniče na uniboxy vyjdou cca na cenu jedný sicy 5,5
výhybky taky (i co do náročnosti), jen holt ty dřevo je +- srovnatelný.

4mike neskloňovat, v mým věku už by to mohlo být nebezpečný :D

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé bedny: Classix II, PDD265 nebo Harris MK II
PříspěvekNapsal: 05 srp 2023 23:11 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Ota77 píše:
4mike:
Chápu, že i v repro TVM se dá zvolit něco, co překvapí. Ale v eshopech je nevidím, takže max. starší zboží z bazaru. Je to o náhodě. Když spočítám MDF, R, L, C a další bižuterii, potom ta úspora na středobasu není tak zásadní. Jsem ale zvědav, jaké bude tvé porovnání Uniboxů s TVM a Harrisek.

ransom, lada5
O půjčovně jsem četl. Snad ji v budoucnu využiji. Není tam ale to okamžité porovnání více modelů, jako v prodejně. Nedávno pořádalo Audigo poslechovou akci. Bohužel, když jsem se to dozvěděl, už byla registrace ukončena pro velký zájem.

Další akce bude na podzim.Já jsem si půjčil dvoje sluchátka najednou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group