Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 10:17 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj,
chtěl bych se zeptat na Vaše praktické poslechové zkušenosti ohledně ruzných nahrávek 16b vs 24b a různé vzorkovací frekvence.
Do teď jsem to moc neřešil a měl jsem za to, že pokud pouštím nahrávku nějaké kvality např přes notebook/tv digitálně až do zesilovače
např (USB, optika, atd) tak že v podstatě co je na vstupu např 24b 96000Hz, nebo 16b 44100Hz tak je i na výstupu. Tohle není asi uplně pravda a dochází jak na NB tak na TV a jinde k převzorkování různě dle podpory daného zařízení.

V podstatě mi jde o to bude slyšitelný rozdíl streamovat hudbu do zesilovače ze smart TV, která má podporu všech formátů ale převzorkuje si muziku do 44100Hz (CD kvalita ?)
Nebo je lepší investice sitový přehrávač na to určený, kde je také podpora všech formátů ale i dalších vzorkovacích frekvencí jako 96,176,192kHz.
Co se notebooku týče tam je vetšinou nastaveno defaultně 16b 44100Hz, nevěřím, že s tím každý hýbe podle nahrávky.
(tady s tím jsem zkousel hýbat a poslouchat ruzně, nezdálo se mi že bych slyšel nějaký rozdíl, ale placebo je silná věc v tomhle :D)
Takže často dochází k tomu že se "lepsi" zdroj prevzorkovává na nižší Hz (je to degradace, nebo je to ok ?) a nebo naopak, ale tam to taky nebude přínos.

Na ruzných vláknech jsem četl, že víc jak 16b a 44100Hz jsou vpodstatě zbytečná data na disku.
Berte to prosím tak, že prakticky nedokáži říct jestli tohle má smysl řešit, nebo ne.
Jaký na toto máte názor ? :)

díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 10:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Čistě subjektivně: Já jsem hluchý, 16 bitů a 44,1 kHz mi úplně stačí, podle mne záleží spíše na kvalitě převodníku, filtrů a té bižuterie okolo.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 11:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Mnohem větší a slyšitelný význam má mastering nahrávky samé, než poněkud nesmyslná honba za větším objemem dat. Chce to dobrá sluchátka, připojená přímo na převodník a posoudit výslednou hudební scénu. Pokud je to OK, tak to prohnat celým řetězcem do pořádných beden a výsledek bude také OK. Pokud už na sluchátkách z toho leze chuchvalec a po 5 minutách bolí hlava, tak ani DSD nepomůže.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 11:49 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Napíšem moje praktické skúsenosti s CA DAC Magic Plus.
Reťazec: PC - Foobar - DAC - Slúchatká Sennheiser
Prvý skúšaný variant: nastavený upsampling priamo vo Foobare na výstup 176,4 kHz, resp. 192 kHz
Druhý variant: Foobar defaultne a ostatné nechať na DAC.

Výsledky: v oboch prípadoch, nech pustíš do toho DACu akúkoľvek vzorkovaciu frekvenciu, vždy si ju prevedie na maximálnu možnú, v tomto prípade 384 kHz.

Najpodstatnejšie ale pre mňa bolo, čo to robilo so zvukom. Oproti prehrávaniu len cez zvukovku v PC je upsampling prínos. Každá skladba sa akoby vyjasnila a príjemnejšie znela. V tomto smere je teda jedno, či prevádza upsampling PC alebo DAC.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 14:11 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj díky za praktické rady a zkušenosti.
Když to vemu úplně konktrétně a o co mi vlastně jde.

Mám zesilovač yamaha as801 za tím 3p bedny.
do zesilovače mohu zapojit pres USB NTB nastavit si parametry v přehrávačí foobar2000 jak je mi libo. Dokonce yamaha má pro foobar2000 nejaké pluginy, takže lze využít upsampling az DSD 2.8 a 5.6 MHz (jestli je to k nečemu nevím, ale to zatím neřeším)
Spíš mi jde o to že pořád manipulovat s ntb a streamovat přes něj není uplně ono (všechno pouštím ze sítě)

takže mám asi dvě varianty koupit síťový streamer třeba něco jako tohle, ale přijde mi to jako zbytečné vyhození peněz, protože ten zes má všechno, DAC, opticky a digitální vstupy a tady
bych platil za něco k tomu co úplně už nepotřebuju.

https://www.smarty.cz/Denon-Heos-Link-H ... mHEALw_wcB

A v podstatě k té cene když bych neco přidal, tak bych upgradnul starou televizi kterou mám na smart TV která přesně tyhle síťové funkce umí taky, všechny formáty + zrcadleni z telefonu, BT a další veci, jednoduše jen propojit otpikou, takže by to fungovalo jak bych si představoval, včetně filmů, ale tyto televize umí obecně "pouze" 48000, 44100 a méně.
No a já nedokážu říct jestli je to spatný, nebo je to jedno, nebo jak to je :D
Vím, že by to chtělo zkusit, ale to nemám jak tak se ptám jestli náhodou někdo neví :)

díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 17:18 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Harosz:
Já se vyjádřím jen k té Smart TV:
koupil jsem před delší dobou Panasonic 39AS500 telku a max. spokojenost. Přehrává to mj. i většinu věcí z mého NAS serveru v běžných formátech, umí se to po síti samo připojit i na internet (třeba Youtube) a milion funkcí ... Jde to ovládat i mobilem (ale to už je naprosto postradatelná věc :-) Pro mě bylo zajímavé i to, že to má na audiu i optiku. Když to propojíš se zbytkem řetězce (audio zesilovač + repro), neřešíš zemní smyčky ...
Nejen podle mě (potvrdilo mi to víc lidí) strčí Panasonic do kapsy televize SONY zejména uživatelskou přívětivostí a funkčním komfortem.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 19:53 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Akusta díky :)
Já to asi tak udělám taky. Přijde mi to super přesně z důvodů co jsi jmenoval.
Asi se na nějakou vzorkovací frekvenci vykašlu :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 21:48 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Akusto mám podobnou telku
A naprosto souhlasím. Taky jsem si oblíbil tuhle možnost. Nechtěl jsem se s tím zrovna tady nějak chlubit, že hraju přes TV :D . Ale zdá se to naprosto v pohodě. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 21:53 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ja jsem tak nejak doufal, že to tak někdo taky dělá přišlo, mi to jako pohodlné řešení "všeho" hned odzačátku :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 16 dub 2018 21:47 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Tak nakonec jsem koupil telku :)
Hraju pres ní a je to uplne v pohode, nevidím tam žádny rozdíl oproti PC.
Navíc jsem se v posledni dobe pristihl, ze misto toho abych si neco poslechl, pořad sem šteloval nějaké nastavení, což už me fakt vadilo a unavovalo a pomalu jsem si z toho udelal peknou pakárnu :D
Na telce nic takoveho není, proste optika a PCM a nazdar, takže nemám ani co nastavovat, s čím točit, takže můžu v klidu poslouchat.

V neděli jsem si dal koncert
Hanz Zimmer live in Prague -> doporučuji jestli máte rádi filmovou muziku.
A podlouhý době jsem s ničím netočil a jenom se bavil a super.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: převzorkování a bit hloubka
PříspěvekNapsal: 17 dub 2018 00:12 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Se z toho stává móda. :mrgreen: A to ovládání to je radost. Hanz Zimmer zajímavá muzika...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group