Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 30 říj 2017 18:05 

Registrován: 13 kvě 2015 21:17
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - Středočeský
Všechny spoje jsou provedeny"napokos".Zkosení dělají vlepené hranoly.
Je to krásná,čistá práce,kterou se chlubit nemůžu.Jak jsem psal v úvodu,
celou truhlařinu dělal člen fóra Mistr Kudlibabka.
Na mě zbyla elektrárna,sestavení a vosk.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 16 črc 2018 20:22 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak, pomaly sa finišuje :) Drevarina je komplet v ocovej réžií, ja robím zvyšok. Materiál je preglejka 18mm + dýha, obvodové steny sú na pokos, predok a zadok na tupo. Všetko rezané doma. Fréza na foto to nevydržala, nakoniec otec kúpil Bosch a s tým sa robí lepšie. Viac foto tu: https://photos.app.goo.gl/3nKUAx8ca68FvM4Q6
Obrázek

Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 17 črc 2018 21:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pekne pekne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 27 črc 2018 14:15 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Hotovo! Dokončené cez víkend :) Fotky v plnom rozlíšení v odkaze na album. O zvuku - zdroj hudbu bola Sanca Clip Plus (FLAC) a chvíľku telefón (Spotify). Ďalej receiver Yamaha RX-V450 - nastavenia direct, čiže žiadne korekcie.

Tak teda zvuk - je to paráda :) Skúšali sme rôzne žánre aj hlasitosť, dala sa krásne rozoznať kvalita nahrávky (myslím mastering, nie mp3/flac), pri niektorých bol proste zvuk plochý. Skvelé bolo, koľko sa im dalo naložiť, zvládajú poriadnu hlasitosť a pritom je stále všetko super zvukovo čitateľné. Posluchová miestnosť ani miesto ideálne nie sú, basy sú napríklad len na sedačke pri stene, už trochu mimo osi ľavej reprosústavy je ich výrazne menej.

Dýhovanie nie je dokonalé, človek sa praxou učí a ako otec vravel, ďalšie bedne budú zase vyzerať lepšie.

Stojany sú taktiež DIY, odýhovaná preglejka + tvrdá rolka, vlepená a zafrézovaná.

Osobne si ale stále myslím, že by si zaslúžili lepší zdroj signálu a možno aj zosilovač (aj keď po tej vašej porovnávacej akcii som zostal ešte skeptickejší).
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 27 črc 2018 14:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pripadne muzes zkusit bedny prohodit, tedy reprama dovnitr. Tak jsem to i zamyslel. Samozrejme, je to jen male doporuceni. Pokud ti to zvukove sedi, a libi se takto, nic proti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 27 črc 2018 17:59 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Toto je u rodičov, keď tam budem znova tak pofotím "posluchovku". Bohužiaľ, zatiaľ sa s priestorom veľa robiť nedá.

Určite by som chcel skusiť ako zdroj nejaký aspoň priemerný DAC (niekto na započižanie na víkend? :) ) a zrejme aj lepší zosilovač, či to naozaj ten receiver kazí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 00:48 
Řádný člen

Registrován: 03 lis 2018 19:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Vsetín
Kraj: ČR - Zlínský
Zdravím všechny audionadšence.
Již dva roky přemýšlím, čím bych mohl nahradit své staré reprosoustavy s reproduktory Tesla se složením:
ARV 3604, ARZ 4604 a 2x ARN 6608, které jsou amatérskou stavbou, nijak neodladěné a uchu né zrovna lahodící.. Minulý měsíc jsem zde narazil na tento projekt, který mě okamžitě zaujal.
Zakoupil jsem dokumentaci a s panem Kosinou začal dávat dohromady objednávku na reproduktory, součástky pro stavbu výhybek a vše ostatní co je třeba. S pane Kocourkem jsem zase probíral vhodnou kabeláž na propojení zesilovače a soustav. Po jeho doporučení nakonec padla volba na elephant spm 425 od firmy sommer cable který obsahuje 4 vodiče o průřezu 2,5mm čtverečních,
zapojení bi-wiring. Všem Vám děkuji za podporu

Nyní jsem ve fázi, kdy mám sestavené a oživené všechny výhybky, hotové kabely a v podstatě už jen čekám na dodání ozvučnic, které by měly dorazit v prvním lednovém týdnu. Poté vše sestavím a podělím se o dojmy týkající se zvuku. Myslím, že nakonec nejslabším článkem bude zesilovač :-)
Zatím přikládám pár fotek výhybek a kabelů. Omlouvám se za horší kvalitu fotek.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Discovery10,Technics SL-PG 470A, DAC-1 NG-OLED, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 06:01 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
A to ti nevadia tie oceľové skrutky, ktorými si prichytil indukčnosti na dosku ? :o :o


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 10:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ale veď má bi-wiring, tam stratenú kvalitu zvuku z rozladenej výhybky niekoľkonásobne doženie tým 0,001% zlepšením, čo bi-wiring prinesie. :lol:

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 11:38 
Řádný člen

Registrován: 03 lis 2018 19:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Vsetín
Kraj: ČR - Zlínský
Ty šrouby, kterými jsou cívky uchyceny k DPS jsou samozřejmě mosazné :-)

_________________
Discovery10,Technics SL-PG 470A, DAC-1 NG-OLED, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 14:53 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
I mosaz ovlivňuje indukčnost, a hlavně Q cívky. Na nf to asi není potřeba řešit, změna bude na hranici měřitelnosti, ale já přidělávám cívky dycky něčím plastovým, nejjednodušej stahovacíma páskama...
A pokud bych chtěl být detailista, tak tři cívky na ležato taly není úplně to nejlepší, jedna z nich by mohla být na vysoko, samozřejmě otočená kolmo k té další na vysoko. Ale to už asi honíme mraky po obloze...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 16:06 
Řádný člen

Registrován: 03 lis 2018 19:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Vsetín
Kraj: ČR - Zlínský
Ano, to je pravda, ale myslel jsem, že primární je to, že je nemagnetická.Uznávám, že ideální by bylo, kdyby tam byly plastové šrouby. Pokud by byl zájem, můžu udělat v práci test měření cívky o nějaké nominální hodnotě a vložit do ní mosazný šroub a sledovat o kolik se indukčnost od nominálu bude lišit. Mám k dispozici zkalibrovaný RLC Agilent E4980A.

_________________
Discovery10,Technics SL-PG 470A, DAC-1 NG-OLED, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 17:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já bych to nijak zvlášť neprožíval. Ten vliv je sice měřitelný, ale v praxi bude mít asi takový význam jako relativistická dilatace času v jedoucím vlaku. Takže za mě dobrý.
Víc mě zajímá, jak to bude vypadat desingově. Prototypy LSM na srazu byly ve světlém dřevě. Moc by se mi líbila aj třeba nějaká červenohnědá dýha.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 18:54 
Řádný člen

Registrován: 03 lis 2018 19:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Vsetín
Kraj: ČR - Zlínský
Kombinace červenohnědé dýhy by byla určitě zajímavá, nicméně jsem limitován barevnou kombinací stávajícího nábytku v obýváku. Všechno je dub sonoma (teda až na dveře). Ty jsou v buku. Co se týká designu, tak otvory pro reproduktory jsou frézovány na CNC a místo obvodového pokosu bude po stranách radius 10mm. Je to z toho důvody, aby šly bedýnky snadno potáhnout tapetou a nepoznalo se to. Do dýhy se mi nechce investovat, protože už samotné ozvučnice vyjdou na 7,5 tis. Přikládám foto místnosti, kde budou bedýnky. Tapetu mám zatím v dubovém dekoru, něco podobného jako na těch tesláckých bedýnkách. Další návrhy na design, či povrchovky jsou vítány :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Discovery10,Technics SL-PG 470A, DAC-1 NG-OLED, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 19:46 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
A proč to neuděláš z lamina, stejně jako ten nábytek? Na korpusu spoje na 45°, zadní stěna vsazená, spoje na "piškotky" přední taky, když se udělá zešikmení přední stěny 30°, tak jde ohranit hranou co se používá na 18mm lamino, a pokud by se přední stěna moc zeslabila zahloubením (ten vnitřek lamina je fakt bláto) tak se dá ze zadu něco přilepit, třeba 5mm překližeka, 10mm lamino nebo něco v tom stylu. Když se do toho vsadí výztuhy, tak to nikdo zvukově od MDF nepozná. Co je potřeba u lamina trochu řešit, tak dosedací plochy reproduktorů, lamino má hrubou strukturu jádra, tak to obvykle trochu přetáhnu tmelem, aby to neprofukovalo pod těsněním.
Zrovna včera jsem si podobně udělanou bednu na subwoofer donesl od stolaře, doplním pár výztuh mezi stěnami a je hotovo. Lamino bude jistě trvanlivější než tapeta...

P.S. Není ta TV moc nízko? nebo při sledování sedíte na zemi? potom bude potřeba udělat i ty sloupy menší 8-) :lol:
Střed TV a vejškáč by měly být v úrovni očí/uší posluchače, což v případě obvyklejch křesel vychází tak 1-1.2m vysoko...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 20:28 
Řádný člen

Registrován: 03 lis 2018 19:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Vsetín
Kraj: ČR - Zlínský
Já bych si netroufnul ze dřeva udělat ani hrací kostku :-D. Nemám na to zkušenosti a ani vybavení.
Konstrukce je z 22mm MDF, tak jak je v dokumentaci. Původně jsem oslovil asi 4 stolaře z okolí. Dva se neozvali vůbec, jeden řekl, že nejdříve v Březnu a čtvrtému se do toho nechtělo :-D Vím, že tapeta je hodně kritizovaná, ale snad to tak strašné nebude. Co se týká umístění TV, tak základna je ve výšce 45cm. V této výšce je i sedací souprava. Stojany na repro mají výšku 60cm. Místnost má 25m čtverečních. Takže by jsi spíše doporučil posadit repro níž?

_________________
Discovery10,Technics SL-PG 470A, DAC-1 NG-OLED, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 21:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já osobně si myslím, že dýhování je stejně pracné jako tapetování. A jen o málo dražší. Stačí na to kontaktní lepidlo ve spreji, žehlička, lámací nůž a šmirgl. Pod tapetu navíc musí být povrch naprosto dokonale vytmelený a vybroušený.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 21:32 
Řádný člen

Registrován: 03 lis 2018 19:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Vsetín
Kraj: ČR - Zlínský
Beru to i tak, že dýhu jsem v životě nedržel v ruce. S tapetou jsem už dělal 2x. Co se týká úpravy povrchu pod tapetu, tak tu svěřím tátovi, protože pracuje v lakovně běžně dělá povrchy pod lak a následně i lakované díly brousí a leští. Právě původně jsem si pohrával s myšlenkou, že bych je nechal nalakovat, ale to se nelíbilo mé ženě :-D .

_________________
Discovery10,Technics SL-PG 470A, DAC-1 NG-OLED, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 21 pro 2018 10:00 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já toho ze dřeva taky moc nedokážu, proto si nechám nařezat lamino, na CNC vyfrézovat přední čela a pak to jenom slepím. Lamino má tu výhodu, že s ním dělají všichni, zase oproti dýze na MDF je to míň odolný a předního čela v imitaci dřeva s "vláknem" na vysoko vypadají ta horní hrana fakt divně. Asi by se dala širší hrana po kouscích nalepit napříč, aby byla zachovaní kresba, ale na to nemám morál.
Žádný dýhování, lakování a pod, to jsem ani nezkoušel, ale občas přijdu do stolárny, kde to dělají, a jako jednoduchý mě to nepřijde, už jenom proto, co tam vidím za vybavení třeba jenom na sešívání dýhy, lis a podobně...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 21 pro 2018 10:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak ono něco odřezat pod 45° taky není úplně easy...často to nechtějí dělat ani profíci s mašinou za 300 litrů. :)
Dýhování není tak těžký, pokud se dýhuje něco malého, co vyjde z jednoho kusu dýhy a není třeba nic sesazovat. Odýhovat 100L bednu už ale taky chce nějaký grif a zkušenosti. V podstatě máte pravdu všichni. :lol:


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group