Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 23 srp 2018 16:23 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
to jo, ale to můžeš zrovna použít ustřiženou šňůru od lampičky, není to stíněnej kabel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 23 srp 2018 17:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Míň vhodný už je jen vojenský telefoňák PK-2.
Mimochodem, copak s tím asi zapojovali? Ono to svádí na trojfáz, ale je to jen do 300V.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 23 srp 2018 18:20 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Kdyby Coffin příspíval na HE fórum, asi by jim to tam rozložil :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 23 srp 2018 18:35 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
ransom - ak má niekto k repro "100-voltový rozvod" - snáď by to šlo :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 23 srp 2018 19:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
To Akusta:
Elektro je pro mě Španělská vesnice.
Až pokecáme o slévačině nebo zedničině tak to bude ok.
Když už teda stíněný kabel tak co použít koax s lankem uprostřed. To by šlo? Toho mám doma taky hromadu.
Kdyžtak poraďte něco v metráži. Budu šibovat s aparátem a mám dojem že ty moje tkaničky to nezvládnou.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 24 srp 2018 10:05 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Proč si neřekneš LuKyssovi, vždy má něco skladem....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 24 srp 2018 11:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já jsem si tak dlouho hrál s metráží, konektorama a páječkou, až jsem zjistil, že za míň peněz a bez práce pořídím kabely hotové na Aliexpressu. Pěkné a kvalitní.

Pokud to je vf koax, stačí zkontrolovat kapacitu na metr a pokud bude dejme tomu pod 200pF, je to k použití. Sdělovací koaxy se většinou moc nehodí. Nejlepší je ale stejně dedikovaný audio kabel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 24 srp 2018 22:09 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Pokud to je vf koax, stačí zkontrolovat kapacitu na metr a pokud bude dejme tomu pod 200pF, je to k použití.

Kdyby mu nevadila trochu vyšší cena, tak tohle já používám "když o něco jde". 63 pF/m je dobré ... těch 200 pF/m už je moc. Samozřejmě záleží na impedancích (pokud je zdrojem signálu nízká impedance, není těch 200 pF tak kritických).

Navíc ten Helukabel má perfektní opletení kvalitní síťkou a teflonové dielektrikum (nepopálíš ho pájkou). Takže pokud ho nepotřebuje 100 m, já bych do toho šel.

Jde o integrační RC člen a ten má chuť sežrat výšky při nevhodné kombinaci.

fhorní = 1/(2*PI*R*C) ... kde

R ... paralelní kombinace výstupního odporu zdroje signálu a vstupní zatěžovací impedance (Ohm)
C ... kapacita kabelu a dalších připojených paralelních kapacit (Farad)

Tato dělicí frekvence (křivka má sklon 6 dB/okt., v místě výpočtu už je pokles -3 dB) musí být nad akustickým pásmem. Pro představu: řekněme 2m kabelu s kapacitou 200 pF/m a 47 kiloohmu (to je sice dost vysoká hodnota, ale už jsem i takové viděl ...) vychází mezní frekvence 8,47 kHz !
Ale hlavním důvodem mého doporučení je skvělé opletení dotyčného kabelu.

Coffin píše:
To Akusta:Elektro je pro mě Španělská vesnice.

Já to myslel jinak. Ne jako kritiku toho, co umíš z elektriky (každej umí něco jiného), ale jako naschvál těm magorům na fóru HE. Ty by kleplo, kdyby jim někdo na fóru o superkabelech (tam se jejich demence projevuje asi nejvíc) vznesl takový dotaz ... mysleli by si, že si z nich děláš prdel. Link na dotyčné "fórum" nedávám schválně (většina lidí ví, o kom je řeč).

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 24 srp 2018 22:54 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Ja používam metráž Tasker C-140. Kapacita 66 pF/m, odpor 30 Ohm/km. Kvalitné tienenie 80 x 0,11 mm plus fólia.
Môžem odporúčať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 24 srp 2018 23:24 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Taskery jsou dobré, jenže jemu se těch 8 mm vnějšího průměru nebude líbit. To je hrozně nepraktické. To je tak na zabudování někam napevno.

Ten tenkej německej Helukabel se dá použít v pohodě i do vnitřní kabeláže zařízení:

Příloha:
genm.jpg


Příloha:
genm1.jpg

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 24 srp 2018 23:56 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Ten priemer je na prepojovací kábel tak akurát :D Navyše je mäkký a dobre ohybný.
Menší priemer má T-40.

Ale na vnútornú kabeláž to fakt nie je. Čo to je? Vyzerá to zaujímavo, ale nevedel som to identifikovať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 25 srp 2018 07:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Akusta: Teorie hezká, ale kde, prosím tě, potkáš tak velkou výstupní impedanci??? A vzpomínáš si, jakou kapacitu měly klasické pětikolíkové DIN kabely, kterými se propojovaly magnetofony?
"Diodový" výstup pro magnetofon míval vnitřní odpor kolem 100-220 kOhm, ale zase byl zatížený malou impedancí "Radio" vstupu. Takže ani kapacita těch kabelů (standardně přes 400pF) nevadila.
Jediné místo audio řetězce, kde je kapacita kabelu zajímavá, je propojení gramofonové přenosky s preampem. Jinak je to v podstatě putna.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 25 srp 2018 15:47 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ransom:
však píšu:
"Ale hlavním důvodem mého doporučení je skvělé opletení dotyčného kabelu."

Ale bylo to spíš obecné ... pro neodborníky. Ukázat, jak se na problém dívat a proč.

Emge:
Audio generátor s digitálním měřením frekvence.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 31 srp 2018 21:55 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
laminat píše:
Dyk to je nestíněný.

kodl píše:
to jo, ale to můžeš zrovna použít ustřiženou šňůru od lampičky, není to stíněnej kabel.

toto je zavádějící a nepřesné...stínění jako takové není totiž nezbytně nutné pro dobrý propojovací kabel
Akusta píše:
Kdyby Coffin příspíval na HE fórum, asi by jim to tam rozložil :lol:

tak proč si hned brát příklad z HE fóra a zavádět to tady uváděním polopravd :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 01 zář 2018 07:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je pravda, že za specifických podmínek a při dodržení specifických zásad není stínění nezbytné. Ovšem to je vyšší dívčí a nemůže to být odpověď na obecný a vyloženě začátečnický dotaz.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 01 zář 2018 11:25 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
A to je právě ten styl odpovědi na začátečnický dotaz co spoustu začátečníků odradí hodit to na vyšší dívčí nebo hned (z neznalosti) odpálit že to není stíněné a udělat z kusu propojovacího kabelu věc rovnající se stavbě raketoplánu,nebo dalšího bloku Temelína. :D
Odpověď se dala napsat i tak že může použít to co si našel,nebo i tu šňůru od lampičky :D ALE záleží v jakém prostředí za jakých podmínek bude ten kabel pracovat a protože nemá stínění mezi změtí ostatních kabelů z toho může být i pěkná anténa a chytat různá rušení.
Existuje spousta různých konstrukcí propojovacích kabelů kde stínění není nebo je vyřešeno jiným způsobem.
Obrázek
https://www.kimber.com/products/PBJ
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/9-1-Analogove-kabely/0/5/103-SUPRA-Dual
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/9-1-Analogove-kabely/0/5/82-SUPRA-TRICO
v profi je to díky délkám symetrika s XLR,také existují směrové propojovací kabely,s vícenásobným stíněním atd.
Je to o zkoušení na konkrétní sestavě a někdy člověka až překvapí co a jak zahraje.
Nevěřím na hyper čistou měď,dlouhá zrna,leštěný povrch a podobné marketingové kecy výrobců,vše je to jen o fyzikálních vlastnostech v kombinaci s použitým dielekrikem a konstrukcí kabelu.
Moje současná kabeláž je zde:
Obrázek
Obrázek
S/PDIF digitální interconect koax z obyčejného Nordix CM402 s BNC a RCA s koaxiálním připojením a dočasný nouzový předzesilovač v kombinaci s propojovacími kabely :D (už nikdy aktivní předzesilovač a co nejednodušší sestava) kabeláž dostane jen lepší RCA jinak není důvod měnit,zatím nejlepší i ze značkových co jsem měl možnost porovnat...je to postříbřené měděné lanko v polyethylénu od komunisty na propojování v sálových počítačích.
Pasivní předzesilovač dostane krabici,lepší potenciometr a přepínač vstupů ala Petr Komp.
Čím jednodušší je reprodukční řetězec tím více se nechají jednotlivé nectnosti komponentů doladit vhodnou kabeláží jak propojovací tak k reprosoustavám.


Naposledy upravil Leonardo dne 09 lis 2021 17:53, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 01 zář 2018 11:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
S první třetinou v zásadě souhlasím, akorát by některá tvrzení zasluhovala obšírné zdůvodnění.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 01 zář 2018 11:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Leonardo: Shodou okolností sám používám na připojení CD přehrávače kabel Kimber PBJ.
Ale to určitě není běžný elektrikářský kabel, jaký chtěla použít Rakev a rozhodně bych to se začátečníkem do podrobna neanalyzoval a konstatování, že to není stíněné, považuji za dostatečné.
Rezignace na aktivní předzesilovač znamená zvýšení citlivosti zdroje signálu na zatížení zesilovačem a dolaďování zvuku aparátu kabelem považuji za nesprávnou cestu. Proč se to asi nepoužívá v profi praxi? Zastávám přesně opačný názor, že pořádný komponent je na použitou kabeláž inertní.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 01 zář 2018 13:04 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
laminat: Nikomu neberu ani nevyvracím jeho názory a cestu k HiFi nirváně a možností a cest jak se dobrat výsledku je vždy několik.
Profi je trochu něco jiného než domácí HiFi a každý vycházíme ze svých zkušeností.Já kromě sporadického dělání bedňáka a poskoka zvukařů s profi jiné zkušenosti nemám,ale vím o čem to tam je a proč se to takhle používá.
Naproti tomu s HiFi mám zkušeností za několik desítek let až dost a donedávna jsem patřil i k odmítačům rozdílů v kabeláži jako ty :lol:
Tvůj názor Ti neberu,já zůstávám u svého,na vlastní uši jsem si ověřil co ty aktivy dělají se zvukem hlavně akustických nástrojů,detailů,podání prostoru.Stačilo jen shodou náhod ořezat sestavu na to nejnutnější - zdroj-koncové monobloky-repro.
Za mě jedině v pasivu,ucho už nedovolí cestu zpět :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 21:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
http://www.hifiaktiv.at.xserv08.internex.at/?page_id=87

Že von to nečet?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group