Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:23


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 28 říj 2018 10:42 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
A nepsal jsem tady, že je potřeba BMS aspoň na 30A, spíš na 40A? U té tvé by asi stačilo plácnout další R005 odpor na ty dva stávající. Rozběhovej proud je asi vyšší než těch 25A. Další možnost je do vrtačky nebo do baterky dát kondenzátor aspoň 2G aby "sežral" aspoň část toho rozběhovýho poudu, a BMS to nevypnula. Aspoň vidíš, že BMS funguje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 28 říj 2018 18:25 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
kodl: Jo, psal jsi to. Rozhodne nerozporuju ;-)
S BMS sem neco delal poprve. Myslel jsem si ze to s BMS souvisi, ale ze je to malym proudem BMS by mne fakt nenapadlo. Diky moc za radu.
Zkusil jsem take pridat 2000uF kondenzator a prvni 25A BMS se za chvili odebrala do vecnych lovist. Na vystupu mela neco pres 5V. Preletoval sem tam druhou a ta drzi a chova se to normalne. Ale stejne pozadam Cinana o zaslani dalsich 40A ;-) A viditelne se budu muset podivat jak BMS vlastne elektricky funguje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 29 říj 2018 00:16 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
jednoduše, i tyhle levný mají v těch 6 ti nožičkovejch švábech hlídání min a max napětí článku, a max proudu do/ z baterky snímáním napětí na tom odporu, a když něco není v odporvídajícím rozmezí, tak vypnou tu hrst paralelních mosfetů. Bez toho je nebezpeční li-ion baterky používat, jak pro baterky, tak pro uživatele 8-)
Už se mi při pokusech podařilo utavit nějaký 0.75mm2 dráty, a na sériově spojenejch 40 článcích oblouk už byl taky jak z Teslovy laboratoře :mrgreen:
Nedávno jsem testoval 1.5Ah LG HB4 18650 dle datasheetu snesou 30A "trvale", takže test kapacity trval cca 5 minut při 28A, a na konci byla baterka celkem teplá. A to i při vnitřním odporu pod 7 miliohm Takže na to pozor, ty baterky v té izolačce jsou pěkný, ale je lepší, když je mezi nima aspoň nějaká mezírka, ale u takovéhle akuvrtačky je šance, že spíš sfajruje motorek nebo odejde převodovka...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 13 pro 2018 14:58 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Prisly 40A BMS od Cinana. Li-on jsem mel tyhle https://www.eshopnet.cz/baterie-sony-us ... results=15 , zakoupeny jako nove v polovine srpna 2018. Do posledni chvile fungovaly s 20A BMS a pak chvili i s 2000uF kondenzatorem jak spravne poradil kodl.
Preletoval jsem je k 40A BMS a najednou vsechny tri li-on prerusene.
Coz nastvalo, vybrakoval jsem nejake prastare 18650 z battery-packu nejakeho laptopu a vrtacka jede vesele dal.
Nechapu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 13 pro 2018 18:06 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
já chápu. Ty soňáky mají max 10A vybíjecí proud. LG HE2 20A, LG HB4 30A. To jsou baterky do vercajku.
Hodně typů a za zajímavý ceny při větším odběru než do akuvrtačky, třeba na elektrokolo, mají tady: https://eu.nkon.nl/ a u většiny baterek i parametry. Zajímavý je taky tohle https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... Q/htmlview
edit: dívám se na datasheet soňáků a měly by 30A dát jak nic. Asi se jim nelíbilo teplo při pájení.
ještě něco, pro určení data výroby, překupníci prodají kde co: https://batterybro.com/pages/18650-date ... ookup-tool


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 13 pro 2018 19:30 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Teplem pri pajeni to nebude. Mely na sobe naletovane draty delky 30-40mm ktere jsem tam naletoval hned po koupi nekdy v srpnu. Pajeni na novou BMS probihalo pres ty kraticke draty.
Diky za odkazy, zkusim jine


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 13 pro 2018 22:28 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak potom nevím. Nějakou stovku 18650 jsem připájel, ale tohle se mi ještě nestalo. Ale je fakt, že Sony nebyl žádnej z nich. Možná udělat pitvu jednoho z nich a zkusit zjistit příčinu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 11 led 2019 16:38 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Nakoniec som sa k tomu dostal. Použil som 4x18650 LG HE2 , tj 2.5Ah/20A.

Veľká vďaka kaed-ovi z audiowebu za poskytnutie batérií a cenných informácií.

Boška funguje, akurát ukladám drevenú dlážkovicu, takže ju maximálne využívam. Nabíjačka ju nabije za cca 45min, k nejakému meraniu som sa nedostal, som spokojný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 11 led 2019 17:34 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Kaed - Kodl je moje alterego na repromanii... Ale dík za pochvalu.
Dnes už bys neuspěl, už jsou ty levný baterky vybraný, jedině kupovat nový...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 28 led 2019 15:41 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Môžem 3články pripojiť na 4S BMS?
Nemám po ruke 3S a potrebujem niečo vyskúšať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 28 led 2019 21:54 

Registrován: 02 lis 2016 22:30
Příspěvky: 66
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pripojit muzes, ale nezkousel bych nabijeni. Pak zalezi na konstrukci BMS jestli vubec budes mit vystupni napeti.

_________________
Pioneer SX-626, Tesla NC430 + Ortofon OM10, Yamaha HTR-6230, Yamaha AX-492 + 1PF06708 (TLU verze s Daytonem), Harman Kardon FL-8300, Sanyo DCA-401 + FMT-401K + RD-401UM + Godzovky, bylo: Jamo S406, Pioneer CS-797; ve výstavbě: LSM


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 28 led 2019 22:14 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
nebude to bez zásahu do BMS vůbec fungovat. jediný vidlácký řešení je zapojit aspoň "fake" čtvrtej článek, co bude mít cca 3.5V, což sepne mosfety v BMS, ale vývod + si udělat u třetího čl. , a - pól z BMS. na vyzkoušení by to mohlo být OK, na provoz samozřejmě k ničemu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 17:52 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Po chvili uzivania mozem konstatovat max spokojnost, za tu cenu je to ok. Akurat jediny drobny problem je v tom, ze vaha 4ks lioniek je podstatne nizsia ako kedysi 16kusovy nimh/nicd pack. Tym padom ma srubovacka mensiu stabilitu. Toto musim este doriesit...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 18:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Lokomotívy sa normálne dobalastovávajú betónovom.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 23:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Měl jsem podobný problém, jako tucnak...3x zelený Samsungy 18650 nabastleny v baterkách do Bosche PSR1200, BMS do 25A a při plným céresu to BMS vypínalo. Nechtělo se mi měnit BMS, takže sériový odpor 0R22/5W a za ním paralelní kond 1G...vše OK.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 08:48 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Do vercajku kupuju BMS 40A to je tak akorát. Když tam mám články, co dají 50A jako nic, tak to není nic proti ničemu, a na ali to nestojí ani víc peněz. Akorát je potřeba vybírat BMS "with balance" protože jinak se články časem rozejdou a je po baterce zbytečně brzo (takhle to dělají někteří výtrobci neznačkovýho nářadí). Další možnost je vyvést jednotlivý články a nabíjet to modelářskou nabíječkou, která je umí srovnat. A že by někdo rozdělával akupack a kontroloval napětí na článcích, z toho tady nikoho nepodezírám 8-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 22:35 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Spomenul som si na toto vlakno cca 1/2r to slapalo ale potom pri max zabere zacala srubovacka vypinat, predpokladal ze podobny problem ako u TLU. Srubovacku som odložil s nepouzival. Teraz som skusil akumulatory nabijat ale nic. Nulove napätie po hodine nabijania.
Mozte mi pls poradit kam pripajkovat ten odpor a kondik, diky

Edit: takze odpor medzi cerveny a čierny? A kondik na cierny alebo cerveny?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 20:18 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Napřed musíš mít napětí na výstupu. Změř si jednotlivý články, je možný, že některej bude KO. Pokud na některým je míň než 3V, tak BMS nesepne výstup.
Když se mi stane, že BMS vypíná, tak ani ten odpor nedávám, obvykle to spraví dobrej 1G/25V kondenzátor na výstupu z BMS. Pochytá ten rozběhovej proud a BMS nevypne. A nebo používám v poslední době BMS "100A" pro 3-5s (jenom se zapojí propojky), https://www.aliexpress.com/item/4001218 ... web201603_ Má to výhodu, že máš jenom jeden druh BMS pro baterky od 12 do 20V.
Já teď řeším BMS pro 2s články tak na "čínskejch 100A" mladýmu do modelu lodě - nechci, aby ty baterky hned zničil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 20:24 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
kodl, diky, ale clanky su KO, nulove napatie v obidvoch akupackoch. Mam tu este 5ks clankov od teba. Mozem ich pouzit s pôvodnym BMS+kondik, alebo radsej pockat na tie BMS co si dal odkaz z aliku. Uz som objednal 2ks.

Dve z kategorie primitivnejsich. Spravne predpokladam, ze ten 1G/25V kondenzátor je elektrolyt? A ze sa pajkuje sa vystupe + na +? ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas akumulátora skrutkovačky
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 20:43 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jedině elektrolyt, protože tak velký svitek snad ani nikdo na světě nevyrábí.
Chlapi tady občas používají zastaralé značení, co bylo nahrazené novým standardem už v osmdesátých letech. Je možné, že by v krámě ani nevěděli, co po nich chceš. 1G podle starého značení je nově 1000u nebo 1m0 (1mF, čili 1000uF).
Ano, pájí se + na +.
A co jsi napsal nahoře, tak to máš opačně. Rozhodně ne rezistor mezi černý a rudý. To by byl hukot!
Rezistor do série s červeným a za něj kondenzátor - plusem k rezistoru a minusem k černému.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group