Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 14:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 13 lis 2018 14:09 

Registrován: 12 lis 2018 20:03
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Prešovský
Zdravim.

Zamýšľam si poskladať nejaké malé kompaktné aktívne repro. Preferujem dvojpasmo. Samozrejme s pasivnou vyhybkou. Širokouhle ani neuvažujem. Chcem to prevažne k TV, obzvlašť nejake počúvanie hudby. Priležitostne taketo male repro aj na chatu.

Nesom v tom vôbec znalý a po prehľadavaní netu nič konkretne som ani nenašiel.

Uvažujem nad voľbou Monacor, nakoľko už jeden projekt s touto značkou mám zhotovený.

Takže uvažujem nad
Monacor SP-45/4 20w/4ohm ako stredobas
výškač Monacor DT 74/8 15w/8ohm v bassreflex o objeme 5litrov s natrubkom 10cm.

Zosilovač mam k tomu Triedy A 20w/4ohm s tranzistormi 2n3055. Neočakavam od toho nič extra. Proste aktiv na chatu a domace využitie.

Bude to realne aj zhotoviť alebo je to čisty blud?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 13 lis 2018 14:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Áno, je to reálne...ale aj tu na fóre je k dispozícii pár odladených projektov malých bedničiek, takže načo špekulovať a vymýšľať teplú vodu?
Btw., čo znamená "širokouhlé"?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 13 lis 2018 14:51 

Registrován: 12 lis 2018 20:03
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Prešovský
pardon, širokopasmové som chcel napísať.

tak pár projektov som našiel, no ja moc od toho neočakávam, nejakú vysokú kvalitu.

poväčšine tie projekty sú aj drahšie. za pár aj 200€. bez zosilovača.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 13 lis 2018 15:15 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zesilovač třídy A? na topení je lepší přímotop, zesilovače se posledních 50 let dělají AB a posledních 10 let D, a ty mají energetickou účinnost při tichým poslechu o několik řádů vyšší než to A...
No nevím, TM380 se dá pořídit bez bedny pár pod 1000Kč, ZV240 podobně, nejnovější příspěvky s Dayton RS150-4 + ND25FW-4 s materiálem do 2kKč... asi jsi se špatně díval.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 13 lis 2018 16:24 

Registrován: 12 lis 2018 20:03
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Prešovský
Jeden zosik mám, stereo s tda7294/4ohm.

Spravil som si k nemu aj bedničky 2-pásmo s pasivnou vyhybkou 12db/okt. del. frek. 2500hz 4ohm.

Repro Monacor SPM205/4 stredobas a DTM104/4 vyškač.
Hra to celkom pekne. V uzavretej ozvučnici. No je to dosť silne a priestorovo veľke.

Chcel som skor aktivne bedničky, malých rozmerov. Zosilňovač bez IO. Tranzistorak.

Za malo penez ešte menej muziky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 13 lis 2018 20:44 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ja sem si ted pro sebe delal kompatni NF moduly az 100@8R, zbylo mi ale dost desek, pac cinan to dela min po 5ks (ale poslal mi 7x) schematicky to vychazi z UNI100. Ochrana je resena jinak přes IO u1237. Rozmery modulu jsou 120x85, co slo je v SMD, trandy jsou na AL L profilu 30x40-4mm. Na vstupu mam ještě moznost pouzit operak, co by prevadec symetrickyho signalu, pripadne to jen (ne)invertuje vstupni signal, takze pak jdou napr. dva moduly zapojit do mustku. THD to ma kolem 0.04%/100W, nic nesumi, oproti TDA72xx pomerne slusnej upgrade.... Napajeni tomu staci od +/- 30V (to da tak 50W) do +/-45V. Kdybys mel zajem, necham dva oziveny a nastaveny moduly za 1500,- .


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 01:23 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Fotka mi nejde zvětšit..
Měl bych k té desce drobný připomínky - pokud dobře vidím, jsou smd součástky mezi klasikou - na opravy je to opruz nejhoršího zrna. Mě se nejlíp dělají desky tak, že malý smd (řekněme do velikosti 1210) jsou ze spodu (velký smd se snažím nepoužívat) a shora je klasika. Má to výhodu, že se pájí jenom z jedné strany, a při výměně smd odporu nikde nic nepřekáží a nehrozí zničení pájkou součástce jako je relé, svorkovnice, obal elektrolytu. navíc i při opravě (oživování) není problém použít horkovzduch beze strachu z roztavení dalších součástek. Čištění desky od tavidla taky stačí jenom z jedné strany, a zase nic nezavazí... Ale je to jenom můj názor, dnes jsou běžný konstrukce s smd z obou stran a mezi tím klasika, ale to se nikdo nepokouší spravovat...
Ne že bych chtěl rejpat, ale výše popsaným způsobem by to možná vyšlo i na velikost 10x10cm, což dělá číňan za 17USD i s dopravou 10ks desek, takže kus pod 50Kč... Jinak je to odvaha, mezi staromilci předvést něco s smd součástkama :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 09:22 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Opruz nejhorsiho zrna si predstavuju teda jinak :) S tim zesem sem si uz celkem pohral, uz sem toho i dost menil a nejak to vse slo normalne. A brat na todle horkej vzduch ? Proboha na co ? Na 805ky odpory ? :)) Ja bez horkyho vzduchu sundavam uplne v pohode i hranaty TQFP svaby, staci jen trochu skilu. Add cisteni od tavidla. Je videt, ze si uz taky neco napajel :) Tak nejprve se osadi SMD, omyje se to a pak se paji THR soucasky. Je jasny, ze i tak musi mit clovek sikovnej stetecek.
Jinak nikomou dnes nic nebrani si udelat svoji vlastni DPS, nechat si to vyrobit za par dolaru, jak pises, nakoupit kvalitni soucastky, ozivit to a ma zes. Jak jednoduchy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 10:12 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
sice off topic - já zas bez horkovzduchu nedám ani ránu, při osazování do pasty to celkem zvyšuje produktivitu (pcb stencil za 8USD taky není rozmar milionáře) a s tenkou koncovkou odpájím i ten 0805 odpor - v poslední době používám i 0603 , hlavně kondenzátory malých hodnot. Ale běžně se mi stane, že nemám všechny smd součástky hned, tak osadím co mám, a až se ke mně dostane ten zbytek, nanesu pastu a doosadím zbytek. A musíš uznat, že když je to na "volné ploše" tak je to jednodušší, než mezi mrakodrapama klasickejch součástek. Další věc je, že deska shora vypadá jednodušší, než ve skutečnosti je, a navíc se může zvýšit hustota osazení, protože zespodu ty součástky můžou být pod klasickejma shora. Na čištění desek se mi osvědčil Decotron od DCT , sice drahý a těžko koupitelný, ale umyje dobře i pod smd součástkama, což s isopropylem není možný. Sice nedodržuju technologii s oplachem demi vodou, ae i tak je to jiná liga.
Variantou je použití pasty s tavidlem noclean, ale když náhodou někdo chcečistit, tak to jde podstatně hůř.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 11:52 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
To je vec zkusenosti a hlavne zvyklosti. U nas profi osazovacka (mysleno jedna pani, ne zadnej stroj) kusovejch serii (10-20ks) si pastu na pady "tuka" rucne ze "strikacky". Pak nasazi SMD a da to do "trouby". Mne proste staci jen poradna pajka a hrot (= Weller WSD81 napr.)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 14:36 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak té paní jednou kupte masku na nanášení pasty, a už nikdy nebude chtít jinak. Ale jestli je placená od hodiny, tak jí to možná bude jedno. Já od hodiny placenej nejsem, a tím pádem se snažím to trochu racionalizovat...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 14:52 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
:lol: uz ji vidim, jak se tam sere s nakou ulepenou sterkou plnou pasty. Nechtel bych bejt v tu chvili pobliz....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repro na domace využitie
PříspěvekNapsal: 15 lis 2018 10:49 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
používám obyč špachtli a ještě jsem se nikdy neupatlal, na rozdíl od plnění 1cm3 stříkačky pastou, to je hnus.
A 10-20ks desek, i malejch, bez smt stencil bych považoval za šikanu, ale ženský jsou na tom jinak, jim jednotvárná opakující se práce většinou nevadí. A jestli je paní fakt placená v hodinovce, tak by to mohla bojkotovat schválně, jako kdysi dělnící rozbíjeli stroje :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Effa a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group