Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 19:29 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2009 22:24
Příspěvky: 194
Bydliště: HK
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nemáte někdo více info o těchto sluchátkách? Kde se používaly, jak hrajou atd..?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 26 čer 2010 00:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Sluchátka S 2 nejsou Tesla ale jakýsi Kovopodnik či Kovoslužba Brno. Zvuk dle mého subjektivního názoru naprosto otřesný. Vynikající zvuk mají skutečně teslácké ARF 300 a ARF 310. Jen jsou těžké a kvůli uzavřenému systému tlačí. Ale hrajou dobře a podle muziky je volně střídám s AKG K 70, K 140, K 240 a K 260.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 16:04 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Rád bych trochu oživil toto téma. Máme doma sluchátka Samson SR850 a také Ransomem doporučované Edifier H850, při porovnání hrají sluchátka velice podobně - hezky :) . Nicméně jsem tak vzpomínal na sluchátka Kovo S2, které jsem kdysi míval na hlavě často, a jejich schopnost dokonale odizolovat člověka od okolí. Tak jsem přemýšlel, jaká sluchátka by toto dokázala, pouze s poněkud lepším zvukovým projevem, a překvapilo mě, že zrovna Teslácká ARFka jsou co do zvuku chválená.
Uměl by někdo popsat zvukové rozdíly mezi ARF 300 a ARF 310? Vzhledově se mi líbí právě 310, ale chválu jsem četl spíše na třístovky. Ty jsou na můj vkus takový moc traktoristický :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 16:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Co se zvuku týče, tak oboje ARF hrají (narozdíl od S2 z titulku) vcelku slušně. Jsou ale těžká, nepříliš komfortní, pod koženkou se ucho potí. Přítlak mostu je (právě s ohledem na jejich hmotnost) nepříjemně velký. K tomu nesmyslně těžký kabel (i když ten se aspoň dá vyměnit). Já bych do nich nešel. Rozhodně ne na poslech, jedině do sbírky jako doplněk nějakého toho Tesla HiFi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 17:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Zrovna ohledně zvuku S2 vs ARF300 jsem zažil přes víkend takový pseudoincident, kde mně fanoušci Tesly mermomocí přesvědčovali, že kovoslužba Brno hraje velmi slušně a ARF300 je nádražní tlampač. Jaksi nepomohlo vysvětlení, že ten pokles na basech a výškách u ARF300 není tak důležitý jako to, že jsou ARF-ka oproti S2 ve středním pásmu daleko příjemější a celkově vyrovnanější a že basy a výšky nejsou všechno. Vysmáli mně a přiložili jakýsi nesmyslný graf tuším od ARF210...Z mého pohledu hrajou ARF300 i 310 velmi podobně, u obou trochu chybí spodek a pásmo nad 6kHz je taky pod úrovní středů, takže na první poslech nepůsobí moc efektně. Ale jinak docela vyrovnaný přednes, nebýt vysoké hmotnosti a sevření, daly by se poslouchat celkem dlouho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 17:10 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak fanouškům Tesly vysvětli, že S2 nejsou žádný Tesly, ale přidružená kovovýroba nějakýho kolchozu, pojatá jako sluchátka do traktoru, tanku či stíhačky. Hrajou jak z prdele a při každým pohybu hlavy vesele vržou a jejich setrvačnost se ti snaží oddělit kývače od lebky. Měly by se používat jedině v kokpitu a s hlavou zafixovanou do opěrky.
Esdvojky bývaly famózní ve spojení s litovelskými gramofony, protože kouzelně reprodukovaly jejich hluk, včetně masivního podzvukového pulsu při dosednutí přenosky. Bez subsoniku měl člověk dojem ponoru do pěti metrů a podvědomě vyrovnával tlak. Chápu tedy, že si je musejí zamilovat především milovníci cool bassů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 17:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já teda nejsem žádnej zlatouch ale kdo mě bude přesvědčovat, že S2 hrají dobře, tomu řeknu, že je tetřev hlušec a další diskuse ať vede na Nádorech s Dadaftem a s Pleťovým Středem Efičákem a na bastlwebu s Ekkarem.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 20:10 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Jsem si vědom, že sluchátka váží asi tunu a jsou jako svěrák :) ale mě to moc nevadilo. Myslím že právě díky tomu sevření tak dobře tlumily okolí. A kroucený kabel mám taky rád :) Když bych je sehnal dejme tomu do 500ti korun, vyzkoušel bych je. Tři tisíce, co za ně chce nenažranec, ani ve snu..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 22:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pětikilo bych za ně nedal. Tahle sluchátka mají smysl jako zděděná, vyžebraná, nebo nalezená na půdě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 22:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak já ARF 310 používám dodnes, a přehrají mnohdy i dnešní o několik generací novější hluchátka. JENŽE k tomuhle stavu jsem se dopracoval až jednou důležitou úpravou- výměnou původního telefonního krouceného kabelu, který měl po natažení cca 4m a extrémně malý průřez žil (bavlněné žíly s vpletenými několika vlasovými drátky), což v té délce dělalo spíš útlumový článek. Použil jsem kvalitní kabel a zvuk se zlepšil o několik tříd. Najednou tam je dostatek basů i výšek- už nemají hlavně středový projev, a opravdu jsem byl tou změnou projevu dost překvapenej, takže je používám dodnes.
Ve stejné době jsem měl i ty S-2, a můžu odpovědně říct, že ty ARF byly horší, dokud jsem u nich nevyměnil ten kabel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 22:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak s tím zásadně nemůžu sohlasit. ARF 300 i 310 jsem vlastnil (310 dodnes) a současně jsem měl k dispozici i S2 a subjektivně můžu říci, že ty S2 hrály proti obojím ARF bez jakýchkoli úprav zcela na hovno.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 29 led 2019 23:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já mám ARF300 ještě v původním obalu, se záručákem a návodem. Krom nich pak AKG K240, starý Philips N6330 a Superlux HD681.
Osobně nepreferuju sluchátka vůbec, protože ten přímý zvuk mi vadí. Ale pokud bych sestavil žeříček toho, co vydržím poslouchat nejdýl, tak:
1. AKG K240
2. Philips N6330
3. Tesla ARF300
4. Superlux HD681
Superluxy taky výdatně basujou a výškujou...ale především to masivní převýšení od 5kHz z nich dělá to, že na první dojem "wau" efekt a po hodině to člověk sundává s tím, že ho ze zvuku bolí hlava a další týden je nechce ani vidět. ARF300 jsou těžké, ale po hodině poslouchání nemám chuť si vpálit kulku do hlavy. Filipesy a Akustikundkinogeräte jsou v pohodě a kdyby mi celkově nevadil sluchátkový zvuk, moh by je mít asi na hlavě dost dlouho každý den.
Toť můj subjektivní názor. Sluchátka k mobilům hodnotit nebudu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 30 led 2019 08:28 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Mám to stejně jako TLU, zdroj zvuku hned u hlavy mi moc nevyhovuje. Takže sluchátkuji vyjímečně. Občas je používám jako odposlech, když zkouším něco nahrát. Na to jsou např. otevřené Samson SR850 zcela nevhodné. A dašlí věc, co mi vadí se sluchátky, že stále vnímám ruchy v prostředí, a mám pořád pocit, že na mě někdo mluví. V tomhle byly ty S2 fakt dobrý, to na mě mohl mluvit kdo chtěl, a já nevěděl o ničem :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 31 led 2019 09:23 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Teď mě napadá, že mají ty ARF otvory. Jsou to uzavřená nebo otevřená sluchátka?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 31 led 2019 11:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Otvory mají, ale konstrukčně jsou to pořád uzavřená slucháka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sluchátka Tesla S2
PříspěvekNapsal: 11 úno 2019 21:03 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Tak jsem si splašil ARF300, jelikož 310 jsou nedostupné, musím říct, že se mi ty sluchadla fakt dobře poslouchají, ani nijak zvlášť nepohodlné mi nejsou. Bohužel však něco není v pořádku s pravým měničem, při basovém projevu bručí :(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group