Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 13 čer 2019 09:17 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Ahoj, máte někdo zkušenosti se zesilovači T.Amp od Thomanna? Nebo raději takhle, dokážete mi poradit jaký by byl vhodnější vybrat pro moje využití?
Rozhodně bych chtěl 4 kanálový a využití by bylo na stereo vršek s osazením Ciare COD / B&C Speakers DE10 + ME10 a zbylé dva kanály do můstku na sub, který bych viděl asi na B&C 15PS76 protože se dá udělat do rozumně malé budky, kterou jeden člověk odnese bez potíží a možná bych chtěl časem přidat ještě jeden takový sub (na dvě stolitrové bedny mám ještě kapacitu v autě).
První jsem začal koukat po The t.amp E4-250 potom po TSA 4-300 jelikož má spínaný zdroj a je na tom lépe s váhou a nebo nevím zda ještě trochu nepřidat a nekoukat rovnou po TSA 4-700 nebo TSA 4-1300. Abych náhodou do budoucna nechtěl přitlačit na vršcích nebo nedej bože na spodcích a nemusel kvůli tomu měnit i zesilovač.
Ještě nesmím zapomenout na využití a to by bylo jen o reprodukované hudbě z PC, od rocku přes klasické diskotékové komerčány možná až po DNB, sem tam nějaká svatba a různé oslavy.
Ořvat bych s tím chtěl tak 50-80 lidí, ale spíše s tím jedním subem asi do 50 lidí.
https://www.thomann.de/cz/the_tamp_e4_250.htm
https://www.thomann.de/cz/the_tamp_tsa_4_300.htm
https://www.thomann.de/cz/the_tamp_tsa_4700.htm
https://www.thomann.de/cz/the_tamp_tsa_4_1300.htm
Díky za každou radu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 14 čer 2019 18:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ahoj.

T.Ampy nejsou zrovna nejfestovnější nejlépe udělané, a ty spínané tuplem ne. Pokud do toho chceš zabřednout, tak určitě je potřeba výkonově a impedančně naddimenzovat, a nepočítat s datasheetovejma parametrama a jejich plného využití. Kdo a z čeho bude stavět tu bednu? Dobrá budka může být stejně drahá jako ten reproduktor, a to se nemusí kompletně vyplácet.

Za mě bych asi doporučil sestavu T.Amp TA2400 MK-X a B&C 18DS115 8 Ohm. Bude to stále malé (můžeš ho zavřít i do 100l budky), a poleze z toho hodně zvuku za rozumný peníz.

Levnější varianta se spínákem by byl TSA2200 + B&C 18TBW100

Levnější nebo čtyřkanálové už se neodvažuju doporučovat, tam je to spíš na vlastní triko.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 14 čer 2019 20:03 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Ahoj, vážím si tvé rady, ale bohužel musím říci to ale. Repro za 10 či 7,5k je na mě asi docela dost. To jsem původně ještě pokukoval po 15CL76 do BR, která dle simulace vychází dost podobně jako 15PS76 a je pěkně lehká. Zkoušel jsem odsimulovat i nějaký ten bandpass jak s 15CL76, 15PS76 a i 15TBX100, ale šlo to už přes 100l, rád bych se vešel do těch 100l. Bednu bych si stavěl sám, mám doma 15mm březový multiplex.
Zesilovače vypadají dobře, jen jsou to jen dvoukanály, to by znamenalo koupit za cca 9k zesik na sub plus něco dalšího na vršky, což zase nevím jaký.
Rád bych se kompletně vešel do cca 15k, ale takhle to leze přes 20k. Bylo by za to připlacení opravdu o tolik více muziky? Trochu problém je, že jsem třeba takové repra co bych chtěl nikde neslyšel a nedokážu usoudit "jo to by mi stačilo" nebo "ne tomu něco dost chybí", jo vlastně jednou jsem slyšel bedny co jsem dokázal identifikovat a byl to nějaký Skytec a tomu toho opravdu hodně chybělo :D , tak řekněme že mou metou bude překonat nějaké levné satelity a asi 15" sub od Skytecu.
Jediné co jsem tahal ven byla Beyma 12BR70, která hraje hezky, ale tak do 10-15 lidí a navíc to její hlídání když jsem to chtěl osolit nebylo nic moc :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 15 čer 2019 12:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ahoj. Tomu rozumím, ale nesouhlasím. Ono to jistě vypadá nevně, ale realita je jinde. Když se ohlédnu za sebou, praštil bych se za to, kolik peněz jsem vyhodil do kanálu za levné špurky.
Dobrá bedna od někoho vyrobená může stát 8000Kč. Reproduktor Tvé voby 4700Kč, TBW pak 7500Kč.
Sakum prásk 12700 vs 15500Kč. Pokud máš na to "hodit do kanálu" 12700Kč, nevidím problém v tom, "nehodit tam" o tři tisíce víc. Je to jenom cca 24% navíc, ale zvuku to jednoznačně dvakrát víc udělá. V momentě, kdybys musel přistavovat druhou bednu za 12700, tak okamžitě 9900Kč proděláváš. A to si myslím, že si právě nemůžeš ve své situaci dovolit. A to nemluvím o zesilovačích. Výkonnější zes na jeden reproduktor není opět o moc dražší. Nový zes pro druhý reproduktor dražší bude.

Pokud si to budeš stavit sám, tak už malinko pochopení mám, ale ještě ne tak abych souhlasil.

Můj názor je, že to o tolik víc muziky bude. Minimálně to bude škálovat s cenou, ale spíš dostaneš víc muziky než zaplatíš, když se přesuneš z hoven do střední nebo vyšší třídy. Nemůžu nic jiného, než Tě k tomu motivovat, rozhodnutí pak uděláš své, k tomu Tě tu samozřejmě nedonutíme. :-)

Pokud bys chtěl jó hodně šetřit, tak asi můžeš ještě koukat po B&C 18NW100 a RCF LF18G401. To jsou dobré osvědčené reproduktory, které fungují ještě akceptovatelně. 18PS76,18PS100,18PZB100 fakt už dnes NE.

Z těch levnějších zesilovačů to všechno zaslouží krmení alespoň 1200W na kus.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 15 čer 2019 22:37 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Dobrá tedy, asi jsi mě docela přesvědčil, koukám na 18DS115 a ty parametry jsou úplně šílený, výchylka 16,5mm 1700W BL 39 to bude asi vážně maso. Naházel jsem si to do winISD a těch 100-110L vychází pěkně, co tak koukám tak výchylka dovolí i nějakou tu ekvalizaci a nahnání nějakého toho DB navíc, když tedy v simulaci přihazuji ještě ekvalizaci, tak není tam něco špatně, že mi to ukáže i 130 db na 50 Hz? :D jako v reálu to bude asi o něco méně, ale i tak...
A i přes to, že bych to chtěl jen do BR, tak bych prosím potřeboval poradit s velikostí nátrubků, respektive jakého poměru plochy nátrubku vůči reproduktoru se držet, podle xmax to vypadá, že to bude chtít asi tak 1/3 plochy reproduktoru že? Nebo do jaké rychlosti proudění vzduchu v nátrubku je to ok? Při simulování 4 ks 11cm nátrubků mi vychází peak 43 m/s, no prostě mi vycházejí celkově dost dlouhé nátrubky na to abych je dostal do takové bedny a nefučelo to z toho jak z kompresoru.

A k těm zesilovačům tedy, když porovnám TSA 4-1300 tak udávají 2x4000W (což mi připadá jak svářečka) za necelých 13K a nebo vzít třeba TA 2400 na spodek a TA 600 na vršek celkově 14k.

Je to tedy všechno dost přes rozpočet, ale jestli to opravdu za to stojí, tak do toho asi tak půjdu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 15 čer 2019 23:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
O tom to s těma T.AMPama je. Žádné 4kW to na basech dávat nemůže, a když po tom budeš chtít 3kW, zařve to stejně, a ani bych se nedivil, kdyby to ssebou vzalo reproduktor. Opravdu tyhle zesilovače je nutné využívat pouze tak z pola, aby to nebyla pravděpodobná smrt, nebo nějaký jiný problém. I tak některé modely chodí srát kvůli poddimenzované ojebané zdrojové části.

18DS115 je strašlivé hovado, a dvakrát víc zvuku vpohodě vyprodukuje, problém ale začne být konstrukce bedny a krmení. Ten reproduktor má vysokou impedanci. Jako minimum bych mu dal T. Amp TA2400MK-X. Změřeno myslím 1850W trvale, 2250W burst. Přesně alespoň tolik ten reproduktor potřebuje... Popřípadě risk s TSA4000. Co se bedny týká, tam budeš mít kvůli bassreflexu právě problém. Při Tvém použití bych uvažoval nad tím, přiblížit se půlce plochy membrány. To z toho udělá kvůli délce znatelně větší box. A až tu kompaktní lehkou bednu s komlromisama uděláš (což nějak jde), budeš nadávat, že jezdí po zemi jak natahovací autíčko :lol:

Maximální průtok bassreflexu bych považoval 20m/s, nebo méně. Při nekonvenčním přístupu je to řešitelné - podladit, říznout v ladící frekvenci (spíš 2-3Hz nad), a doekvalizovat. Reproduktor na to díky výchylce má. To by bylo na delší povídání, a teď píšu z mobilu...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 20 čer 2019 16:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Já si nejsem úplně jistý přínosem použití reproduktoru jako je 18DS115 v kombinaci s extrémně levným zesilovačem. Souhlasil bych s tím, že v případě jednoho kusu spíš 18" než 15", ale ona i slušná 15" nadělá dost parády. Ale rozhodně koukat po novějších modelech. Třeba řada RBX100 od BC je zajímavá pokud nechceš utrácet za drahé top modely a přitom pořídit moderní reproduktor.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 20 čer 2019 20:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Paradoxní přínos je v tom, že takový reproduktor má vyšší impedanční průběh, tudíž takový zesilovač nezatíží tolik, tudíž má větší šanci, že reproduktor i zesilovač alespoň přežijou ve zdraví. Tak teď funguju já s T-Ampem :-D (i když jsem ho upgradoval dalším párem tranzistorů). Jinak samozřejmě reálná nebo zvuková výhoda tam spíš není, dokud se nenakrmí absolutně hovadským zesilovačem a rozumným DSP. RBX, TBW, a nebo nižší řady (od RCF taky) jsou na místě. Zároveň je ale potřeba nechodit příliš nízko. Jednoduše se to za tu práci, dřevo, vývoj, nevyplácí vždy při pocitu stavět druhou bednu.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 21 čer 2019 00:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Pro zesilovač, z hlediska bezpečnosti provozu, je především podstatné impedanční minimum. Kolik máš pro zajímavost imp. minimum na té 21DS115? Impedančního minima blízko k nominální impedanci lze dosáhnout i s konvenčnějším reproduktorem.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 21 čer 2019 11:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To obecně asi zcela jistě ano, ale té aplikace, ve které to doporučuji použít, se to moc netýká.
To minimum je kolem 6,5Ohm. Při nízko laděném nebo podladěném bassreflexu, když to chci řezat v jeho ladící frekvenci, tak tam poteče o třetinu menší proud, a zároveň se neočekává, že by na nebo pod 30Hz jela sinusovka neustále na krev. Toho obsahu je tam méně, takže takto se snadno přiblížíš polovičnímu zatížení zesilovače než podle očekávaného impedančního minima. Při nižším ladění je průběh impedance mezi laděním a 55Hz znatelně vyšší, takže to tam můžeš bez ostychu o zesilovač přikouřit. Jediné co se stane je, že se zvedne výchylka, a tím I zkreslení. Proto je výhodné na takovéhle věci kupovat 18"-21" plachty s velkým Xmax, který to zvládnou.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 21 čer 2019 16:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
6,5Ohm ovšem není nic, čehož by nešlo dosáhnout s "konvenčním" reproduktorem. Nízko laděný BR znamená menší účinnost, sice lepší rozsah dolů a není tajemstvím, že já raději dám přednost rozsahu dolů před ždímáním každého půl dB citlivosti, ale samozřejmě s rozumem.
Tvoje řešení je hodně specifické, nekonvenční a myslím že, pro většinu lidí nevhodné.

RBX100 bych viděl jako rozumné řešení, není to o moc dražší než asi nejlevnější možnost PS76. Jen se rozhodnout zda jednu 18" nebo dvě 15". 18" bude levnější, dvě 15" zase zahrají o něco víc a je to o něco kompaktnější, ovšem dražší.

Spínané T-ampy nemají nejlepší pověst, na druhou stranu Thomann na to dává 3 roky záruku, předpokládám, že použití občasné, plus když se k tomu budeš chovat slušně a netavit to do plných, tak by to mohlo vydržet, ale ruku do ohně za to nedám.
Nezapomeň, že to bude třeba ještě doplnit o crossover (respektive dnes spíš o DSP), alespoň https://www.thomann.de/cz/the_t.racks_dsp_4x4_mini.htm.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 21 čer 2019 21:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Ak som dobre čítal, tak chce box cca 100l, nemyslím si že by mal 18" v takom objeme navrch oproti 15", skôr naopak. Aj tie moderné vysokozdvižné 18" rozumne chodia tak od 130l, niekto to podladí a doháňa EQ a výkonom, iný dá prednosť vyššiemu SPL a chce aby to trieskalo. Je to vec preferencii.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 21 čer 2019 22:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To jsou zase drísty.
Nechci znít agresivně, ale můžeš mi mayo vysvětlit, jak se větší plocha membrány a větší síla pohonu (tedy více newtonů na watt) konkrétně zasadí o menší akustický tlak? Vždyť to jde kompletně proti srsti (a fyzice s matikou). Ne, zmenšováním plochy a síly pohonu opravdu více zvuku nedostaneme.
Nebavíme se tu o žádném dohánění, ale o poměru SPL/Watt a SPL/objemová jednotka.
A v tomto větší a silnější reproduktor vyhrává. Po těch letech komunikace a učení komunity mě úplně mrazí z toho, že se o tomto vůbec argumentuje. 18DS115 s pracovním objemem 100l nebude mít problém. Půjde z něj dostat víc ve 130l, ale i ve 100l pořád hravě předčí 15" konkurenci. V tomhle případě můžeš mít právě skoro všechno najednou. Kompromisy jsou odsunuté úplně jinam.

Martin S.: Jistě že té impedance dosahneš, ale budeš v ní plně proudově vytěžovat zesilovač, protože toto impedanční minimum bude umístěno v užitném frekvenčním pásmu.
V mém případě ta impedance bude uřezána crossoverem, tudíž při ní nepoteče takový proud do reproduktoru. Na argumentaci o účinnosti bassreflexu, popřípadě účinnosti reproduktoru v ladění bassreflexu, bych si fakt počkal. Ještě někdo si myslí, že bassreflex je účinný???
Já jsem ale psal, že ten reproduktor potřebuje něco lepšího (než jen ho koupit, protože je hustej). Pokud z toho chce někdo něco dostávat, doufám, že to bylo pochopeno tak, že je potřeba skopírovat celou tu topologii, jinak to jsou také hozené peníze do kanálu.
Ten RBX vypadá super schopně. Jen nějak nepolykám ten Xvar parametr. Cívka vychýlená za půlkou "Jednoduchého (T-pole shaped FEA optimized)" pólového nástavce při Bl=70%(//50). Taaak to jo. Teď tu o Červené Karkůlce. :-D

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 22 čer 2019 18:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Pro ilustraci 18TBX100 (červená) a 15TBX100 (žlutá) ve 100l @ 40Hz
Příloha:
TBX sim 15X18.png

18" je až o 3dB citlivější. Má sice znatelný pozvolný roll-off oproti 15". Bude tedy nutné EQ. 15" je nepatrně citlivější okolo ladění BR, pokud se 18" dá do 120l, tak se tento rozdíl vyrovná.
Je to velice netypické řešení, nicméně pro ilustraci myslím velmi výstižné. 15" rozhodně navrh nemá. Nicméně neříkám, že bych 18" do takto malých objemů doporučoval a to ani 18DS115, resp tu spíš už vůbec ne.

Petr: Účinnost - myšleno celého systému, je tam větší roll-off, který je třeba doekvalizovat. Vůbec mě nenapadlo, že bys to pochopil jinak.
Pokud by se měl dát HPF na ladění BR či ještě nad, tak by se muselo ladit opravdu hodně nízko, pokud se tedy má zachovat nějaký rozumný frekvenční rozsah, čímž vzniká zase větší roll-off, který je třeba doekvalizovat. 18DS115 není nijak zvlášť citlivý + malá bedna s nízko laděným BR opět citlivosti nijak nepřidá. Nevidím v tom cestu. Dvě 15RBX100, které budou stát stejně jako jedna 18DS115, tazateli nadělají rozhodně víc parády než jedna 18DS115, kterou nebude schopen využít, protože k ní nebude mít vhodný zesilovač.
DS115 je rozhodně zajímavá řada reproduktorů, nicméně nevidím vůbec žádný význam dávat tyto reproduktory do naprosto minimálních objemů jak doporučuje BC.

Xvar je při změně Bl či Cms o 50%, ne o 30%.
Citace:
The “Xvar” value reported in our data (generally after the traditional “Xmax” value) is measured this way. Beyond this excursion limit, the loudspeaker force factor (Bl), or the total suspension compliance (Cms), or both, drops to less than 50% of their small signal value, producing high distortion levels and strong variations from small signal behavior.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 22 čer 2019 21:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jak to jenom napsat, aby to nebyl elaborát. Krátce...

ad účinnost: Koukal jsem na to do detailu, a vypadá to, že ani účinnost celého systému u níže laděného BR v mém případě není nižší. Možná bych se dokázal dobrat k tomu, že je i vyšší. Není problém to zveřejnit, zdokumentovat, vynést grafy...

ad ladění: Zkusil jsem porovnávat při ladění 30Hz a 40Hz. Funguje to pěkně.

ad 18DS115: věru, není zrovna citlivý. Má tužší zavěšení, vysoký průběh impedance a bere si hodně jaloviny. Na volty se mu moc reagovat nechce. Musí jich být opravdu mnoho. Doslova nebezpečně mnoho!

ad porovnání 18DS115 s RBX: To nerozporuju, ale jsou to už dvě bedny proti jedné. Víc beden víc stojí. Budou mít větší objem. Konec konců by zasloužily "víc zesilovačů". Není to férové porovnání. Museli bychom nastavit dělitelný počet beden u obou modelů a s nima nasimulovat stejné SPL a pak doslova cenu těch decibelů z daných sestav.

Dva kusy 15RBX100 stojí maloobchodně 10416Kč, jejich zdvihový objem je 3420/3632 cm3 (nevím jak naložit s přepočtem konkávního tvaru membrány), a mají sílu 14,76N na Watt. Na gram membrány při 1W připadá síla pohonu 0,0479N. Plocha cívky (obou kusů najednou) 157,07cm2

Jeden kus 18DS115 stojí maloobchodně 10253Kč, zdvihový objem 3388cm3, pohon dává 17,47N síly na Watt. Na gram váhy membrány připadá při 1W síla 0,0529N. Plocha cívky 145,76cm2. V číslech cca 7% menší zdvihový objem (pod půl decibelu náskok RBX) a 7,7% menší plocha cívky na chlazení, naopak ve zbytku vyhrává. Nenechá si nic líbit...

Myslím si, že i přes silnější pohon 18DS115 RBXka o prsa vyhrajou. Nicméně nemůžou utéct nikam daleko. Bavíme se tu o 1,3 decibelu, a budeš mít dvě bedny a "dva zesilovače", a to není příjemná ani levná záležitost, a už vůbec ne fér porovnání.

Ano, těch Bl 50 jsem tam do závorky pak dopsal. I tak mi to přijde čudné. Žádný jiný reproduktor se ani trochu neblíží tomu, že by při o krok větším průměru při tom samém pohonu měl o 3mm větší Xvar, a zároveň cívka byla ZA půlkou pólového nástavce. To opravdu smrdí. něco není dobře, někdo se uklep, nebo lže.

V B&C se jasně vyjádřili proč to dělaj. Víc SPL na objem beden. Méně beden, méně váhy, méně náklaďáků, méně kabelů, méně personálu od toho všeho. Dělá to opravdu znatelný rozdíl, a šetří to hodně peněz. Pro člověka, co má jen jednu nebo dvě bedny to může být příjemné, nebo taky úplně jedno. Ale je to tam... :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 22 čer 2019 22:08 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Koukám že se to parádně rozjelo :) musím dodat aktualitu a to takovou, že nakonec jsem splašil jetý Crown XLi 800, ale v úžasném stavu. Ten bych použil na vršky a na začátku července by mi měl přijít Tapco Juice 1400, u kterého udávají můstek 900W 8ohm nebo 1400W 4ohm, ten bych hodil na spodek.
Zároveň se musím přiznat, že dost pokukuji po 15RBX100 který jste zmínili a který by se nechal dát do pro nošení příjemných 80-90L, navíc to budu vozit v kombíku, takže by se to o dost lépe nakládalo. Mohl bych koupit jeden 15RBX100, uvidím jak to bude hrát a zda mi to bude stačit a případně časem přidělat druhý, na který by v autě ještě místo bylo.
A co se týče výhybky, také jsem koukal na thomanna, první na nějaký Behringer, ale potom jsem tam viděl to DSP 4x4 mini a chtěl jsem se právě zeptat, zda to nebude o dost lepší než klasická výhybka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 22 čer 2019 22:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
No vida, tak je to asi vyřešeno. To bylo sraního s tim. :lol:.
Kolega nějaký takový DSP koupil. Zkusim si ho půjčit a nějak zhodnotit. Pokud z toho neleze nějakej hnůj, tak DSP určitě mnohem lepší než vyhybka.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 23 čer 2019 09:52 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Co se týče zdroje zvuku, tak je to notebook s čipem Realtek, ale teď nevím přesný model, ale dle nastavení zvládá 24bit/96kHz. Zkusil jsem externí zvukovku Creative Labs X-Fi Surround PRO 5.1 USB, ale pravidelně se odpojovala a nerozchodil jsem ani jedny ovladače, takže jde zpět do CZC... Nevím zda nechat jen tu notebookovou, nebo stále koukat po jiné, asi jediná co by byla rozumná mě napadá ESI Maya 22 USB.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 23 čer 2019 16:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jo takhle. Pokud máš výstup na tři kanály, je otázka, zda by nestačil processing v PC. EqualizerAPO(+ Peace UI) udělá crossover, ekvalizaci, delay a další věci. Taky na tom jedu. Na krmení jsem pořídil zvukovku iConnectaudio, a taky nelituju.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 23 čer 2019 20:08 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Také jsem měl v úmyslu použít EqualizerAPO, ale notebook má jen jeden stereo výstup a zmíněná zvuková karta od Creative nedokázala přes všechny vyzkoušené ovladače rozumně fungovat. Leda jít do nějaké vícekanálové, ale určitě už nic od Creative, napadá me třeba ESI MAYA 44 USB+, jen by se mi hodilo kdybych měl nějakou jistotu, že to bude přes to USB fungovat jak má.
Když se to tak vezme, tak bych jednou dražší zvukovkou ve finále ušetřil, protože bych nemusel kupovat DSPčko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group