Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:48


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 24 čer 2019 07:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ano. Až na absenci symetrických výstupů je to dobrý nápad. Na netu přece musí jít zjistit, jestli to na win10 pojede....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 25 čer 2019 00:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Na Win 10 by neměl být problém rozběhat jakoukoliv zvukovku ze současné produkce i ta Creative má podporu Win 10.
Preferoval bych také něco se symetrickým výstupem.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 26 čer 2019 13:38 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Zvukovky se symetrickým výstupem jdou cenou dost vysoko, a to si myslím, že by nebylo k takovému aparátu adekvátní, navíc signálové káble plánuji tak do 2m délky. Vypadá to, že půjdu do té ESI MAYA 44.
A přiznám se že ještě váhám. Mám vzít 15RBX100 nebo 15TBX100? :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 26 čer 2019 18:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
15TBX100 je basovější, má nepatrně větší Xvar, nepatrně silnější pohon, pevnější membránu. Asi bych se k němu přiklonil, Momentálně ale narozdíl od RBX není v PD skladem.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 26 čer 2019 20:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
TBX byl svého času top model, ale už je to nějaká doba. RBX je naopak vcelku nový a spíše koncipovaný jako ekonomický model. Nicméně vzhledem k tomu, že od doby uvedení TBX na trh reproduktory prošly dalším vývojem, stejně tak se zvýšily požadavky, tak RBX není od TBX daleko.
Neviděl bych to pro TBX tak jednoznačně. Při použití slabšího zesilovače se z RBX dostane víc, je citlivější, ovšem rozsah dolů bude o něco menší, záleží samozřejmě také na ladění boxu.

Edit: Když už uvažuješ o reproduktoru skoro za 6000Kč, možná by se dalo najít i něco v neodymu, že bys to měl o něco lehčí. Docela se mi zamlouvá nová Beyma 15LEX1000. Asi bych byl schopen jej dodat. Můžu zjistit dostupnost a cenu.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Naposledy upravil Martin S. dne 26 čer 2019 21:21, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 26 čer 2019 20:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jistě. Už to, že sdílejí část modelového značení, a mají stejně velkou a dlouhou cívku, podobných nemálo parametrů a podobnou cenu, něco znamená. Jeden reproduktor není jednoznačně lepší než druhý. Spíše se pěkně doplňují, a odlišují tam, kde to má smysl. Popravdě, teď na ně koukám taky. Šup s jedním do auta a na grilivačky, kde 21" je zbytečně moc...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 27 čer 2019 09:58 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Rozhodnuto, jdu do 15RBX100. Bednu jak jsem již zmiňoval si budu stavět sám. Zkusil jsem si to načrtnout ve 3D. Materiál bych měl 15mm březový multiplex. Přihodil jsem tam nějakou tu výztuhu a doufám, že to bude dostatečné. BR bych pro snadnější realizaci řešil trubkou. Čistý objem vychází cca 92 L, BR laděný na 50 Hz. Madla nějaká základní kovová co mají na PD. Na předek bych chtěl použít mříž (děrovaný plech).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 27 čer 2019 10:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ladil bych níž, kolem 45Hz, jinak ok.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 27 čer 2019 10:27 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Díky, s tím problém asi nebude, prostor na nějaké to prodloužení BR tam ještě je.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 28 čer 2019 18:54 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Tak a nedám pokoj :D Tedy už ne se subwooferem, ale se zvukovkou. Koukám, že zmíněná ESI MAYA 44 má výstupní úroveň -10dBV což dle googlu je 0,3162V a tím asi ty zesilovače nevybudím. Crown má nastavení 0,775V nebo 1,4V. Nějaké nápady jak na to? Hledat zvukovku s vyšší výstupní úrovní nebo přidat mix?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 29 čer 2019 06:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Né asi... :lol: To je právě problém PC zvukovek. To iConnecaudio jsem nekupoval pro srandu králíkůmm. Nejen, že to má symetriku, ale také mnohem ostřejší výstupy, které vybudí zesilovače jak je potřeba, další master knob na ovládání hlasitosti, vstup na mikrofon s fantomovým napájením, zkrátka "Pro základ k PC". Taky to hned všechno nepotřebuju, ale ten finanční rozdíl při nákupu není smrtící, a určitě to hned začne šetřit peníze, jakmile zjistim, že na PC zvukovce mi něco neni echt nebo nestačí, a musel bych koupit novou. USB mix s více kanálama by taky mohl bejt zajímavej, ale je to složitější a dražší.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 29 čer 2019 18:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ještě bych vrátil ke konstrukci boxu. Výztuhy máš rozhodně dostatečné, šlo by to i jednodušeji. Ty trojúhelníky ve předu jsou vcelku zbytečné. Jinak není nutné aby výztuha spojovala několik stěn. Primárně jde o to zpevnit jednotlivé deky tak aby nerezonovali. K tomu stačí vhodně umístěná cca 4-5cm vysoká příčka, případně 2 a více dle velikosti desky. Každý výrobce to řeší jinak a rozhodně neexistuje jedno správné řešení. A doporučil bych ti spíš štěrbinový bassreflex. S plastovou trubkou trubkou budeš několik problémů. Otvory v překližce musíš mít velmi přesné, aby to bylo natěsno, navíc ty trubky nejsou naprosto stejné, minimálně 1mm tolerance tam bude, což už může dělat problémy a také budeš mít problém čím ty trubky k překližce přilepit. Potom počítej s tím, že vypočítaná délka bassreflexu není přesná a bude třeba ji upravit dle měření impedance na reálné bedně. Je tedy třeba mít možnost nějak délku upravit.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 29 čer 2019 18:30 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Díky za tip na zvukovku, přiznám se že ani takovou značku neznám, jen už budu vypadat jako opravdový skrblík :D Co tak nějak hledám tak by teoreticky mohl stačit Behringer UMC204HD. Má to 4 výstupy, vstup na mikrát, co by se mohl časem hodit a v manuálu udávají výstupní uroveň +3 dBu což je 1,094V


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 29 čer 2019 20:33 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Martin S. píše:
Ještě bych vrátil ke konstrukci boxu. Výztuhy máš rozhodně dostatečné, šlo by to i jednodušeji. Ty trojúhelníky ve předu jsou vcelku zbytečné. Jinak není nutné aby výztuha spojovala několik stěn. Primárně jde o to zpevnit jednotlivé deky tak aby nerezonovali. K tomu stačí vhodně umístěná cca 4-5cm vysoká příčka, případně 2 a více dle velikosti desky. Každý výrobce to řeší jinak a rozhodně neexistuje jedno správné řešení. A doporučil bych ti spíš štěrbinový bassreflex. S plastovou trubkou trubkou budeš několik problémů. Otvory v překližce musíš mít velmi přesné, aby to bylo natěsno, navíc ty trubky nejsou naprosto stejné, minimálně 1mm tolerance tam bude, což už může dělat problémy a také budeš mít problém čím ty trubky k překližce přilepit. Potom počítej s tím, že vypočítaná délka bassreflexu není přesná a bude třeba ji upravit dle měření impedance na reálné bedně. Je tedy třeba mít možnost nějak délku upravit.

Víš upřímně nevím zda se dostanu s bednou na reálné měření :( Jako udělat štěrbinu můžu, to takový problém nebude, ale tu už bych případně vůbec nemohl poupravit. A když už bych ji měl udělat tak od oka, tak třeba winisd mi vyplivne nějaké údaje o délce, ale jak moc se jich můžu držet? Udělat štěrbinu trochu kratší když je ve spodní části?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 30 čer 2019 00:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
WINiSD s délkama kecá, co se štěrbin týká. To už radši cca spoléhat na ty jeho rozměry u trubky. 1V RMS stále může být málo, záleží na zesilovači.To je potřeba vědět předem, aby to opravdu bylo OK.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 05:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Nezáleží na tom jaký má bassreflex tvar, podstatná je jeho plocha a umístění. Pokud je umístěn v blízkosti nějaké stěny, tak dochází k ovlivnění ladění bassreflexu, chová se jako by byl delší. Čím blíže je a čím více stěn jej obklopuje, tím je tento jev výraznější. Štěrbina je obvykle přímo tvořena 3mi stěnami samotného boxu. Trochu s tím umí kalkulovat BassBox6, nicméně i tam je dost velká odchylka. WinISD mám takový pocit že hází největší délky ze všech, mě známých, SW a kecá i v případě, že bassrelex je umístěn ve volném prostoru. Pokud tu délku potrubí máš spočítanou z WinISD, tak to určitě bude špatně, plus je to vcelku blízko stěn, ta výztuha to také ovlivní. Tipnul bych si, že v reálu to bude určitě o takových 6cm méně. A také je to ovlivněno, tím zda je box vytlumený a jak moc. Tlumení je schopno stáhnout ladění o 2 až 3Hz dolů.

Změřit impedanci a fázi, z čehož lze naprosto přesně určit ladění BR není žádný problém, stačí obyčejná zvukovka (asi jediná podmínka aby měla input), tuším že dva rezistory plus kabel, software je zdarma ke stažení.

Doporučuji tedy spočítat štěrbinu v Bassbox6. Bassreflex zadat jako "Two Flush End". Jen pozor pokud v simulaci pracuješ s rozměry boxu, tak při tomto nastavení není bassreflex odečten od čistého objemu, pokud pracuješ jen s čistým objemem, tak je to jedno. Tlumení (Damping) zadat "Minimal" či "Typical". Obvykle počítám s Typical. Bednu bych následně postavil tak s o 15cm kratším bassreflex, změřit a podle potřeby přidat kus překližky, to je asi nejjednodušší cesta. Těch 15cm je možná v tomto případě až moc, nicméně je snaží tam na délku přidat než ubrat.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 13 črc 2019 20:58 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Ahoj, tak dnešní odpoledne dovolilo něco málo utvořit, vzal jsem do ruky maflíka, který je mimochodem úplně na h.... budu muset kouknout po nějakých akcích na lepší mašinku, protože tenhle ani neudrží 0° "náklon". Nakonec to šlo lépe přímočarkou... stihl jsem spíchnout holou bednu, zítra dodělám výztuhy a vyříznu madla. Nějak extra se s tím nemažu, stejně na to přijde koberec. Až to dám dohromady úplně (snad zítra), tak bych to zkusil změřit LIMPem, abych měl alespoň přibližně reálnou hodnotu nalazení BR.
PS: vršek bedny ještě není přilepený, to abych tam dostal nějak rozumně ty výztuhy.
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 14 črc 2019 16:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jo, to se dobrousí. Na koberec je to ok práce. Jsem zvědavej na to ladění..

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 14 črc 2019 18:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Materiál je nejlepší si nechat naformátovat u truhlářů či přímo u dodavatele (pokud to nabízí). Bez pořádné pily je to očistec. I blbej 1mm je znát.
Při měření pozor na to, aby bedna byla dobře utěsněná, když to nemáš kompletně slepené. I menší netěsnost ti může změnit naladění bassreflexu. Pokud budeš dávat tlumení (doporučuji), tak počítej, že ti ladění BR ještě tak o 2Hz spadne.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The T.Amp jaký vybrat
PříspěvekNapsal: 14 črc 2019 20:04 

Registrován: 13 kvě 2013 15:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Ústecký
Neděle byla časově přívětivá a tak jsem to stihl dát dohromady a provést první zkoušku. Jen k tomu dřevu, měl jsem k dispozici za pár drobných zbytky překližky, takže to nebylo formátované od truhláře, ale kdybych chtěl dávat warnex, tak neváhám a nechávám to určitě udělat celé u truhláře. Konstrukci jsem dojel tak, že mezi pravou a levou stranou je výztuha a mezi vrchní a zadní stranou taky, bedna je na poklepání pěkně tupá a nijak nedrčí. Všechny rohy jsou vymatlaný silikonem pro jistější utěsnění, těsnění jsem dal i pod madla a zadní misku s konektorem. Repro a madla jsou šroubované na zápustných matkách do dřeva. Tlumení jsem zatím dal menší, a to silný vatelín kolem střední výztuhy, možná ještě něco nalepím na stěny. Měření jsem zatím neprováděl, jelikož jsem nenašel káble s rezistory co jsem si někam zahrabal a navíc jsem byl strašně natěšenej na to jak to hraje. Takže sestava a zapojení: Crown XLi 800 na vršky Ciare COD+B&C DE10+ME10, Tapco J-1400 v můstku na sub. Zvukovka Behringer U-Phoria UMC204HD, signál rozdělen pomocí APO equalizeru. Nevěděl jsem jak to celé naladit, ale podle ucha a toho co se mi tak nějak líbí jsem vršky usekl na 85 Hz, spodek dělím na 100 Hz, na zesilovači je subsonic na 30 Hz plus mám filtr v APO na 35 Hz, dále jsem na 40 Hz přidal +3 db a zkouším a zkouším. Oproti předchozímu hraní s Beymou 12BR60 to jede jak sto čertů, div že mi to nerozebere garážové stání a v baráku se klepou radiátory na stěnách (sádrokartonu) :D . Dokážu říct, že pro mé potřeby to nějakou dobu vydrží. Když bude v týdnu čas, tak to zkusím změřit, ale primárně potřebuji udělat koberec, jelikož to v sobotu vezu na první svatbu k lidem co si na kvalitu zvuku moc nepotrpí, tak věřím, že budou mile překvapeni a tancovat budou jak splašení :D
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group