Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 08:10


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výškáče Hadex Q084, Q085
PříspěvekNapsal: 16 srp 2019 20:50 

Registrován: 01 črc 2019 20:07
Příspěvky: 55
Kraj: ČR - Pardubický
Budeš opravovat fyziky, jako maloměšťák v Povídkách malostranských opravoval Mozarta?

P.S. Už nejsem naštvaný, už vím, s kým mám tu čest. Bavím se fest!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výškáče Hadex Q084, Q085
PříspěvekNapsal: 16 srp 2019 20:55 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"Sral Ťa pes" ...


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výškáče Hadex Q084, Q085
PříspěvekNapsal: 16 srp 2019 21:13 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Si zarytý ladič organov a nechceš pochopiť, že veci sa majú inak, ako máš zafixované a robia sa úplne inak, ako si myslíš. Viacero ľudí sa ti snažilo vysvetliť správny postup, ako sa to dnes robí, aby výsledok stál zato. Ale ty si ideš svoje. Ak si sem prišiel spraviť nejakú osvetu a poučiť nás o našej neznalosti, tak moc nepochodíš.
A poopravím ťa...to my sa tu bavíme na tebe a len krútime hlavami, čo je vôbec človek (a navyše v tvojom veku) vypotiť zo seba za bludy a všetkých nás presviedčať, že to robíme zle a len na základe tvojho absolútneho sluchu je tá správna cesta, ako spraviť odladené reprosústavy.

P.S.Je veľmi naivné si myslieť, že pomocou nejakých vzorcov a matematiky dokážeš presne zistiť smerové charakteristiky akéhokoľvek reproduktora. Fakt si myslíš, že nie len my tu na fóre, sme retardi, ktorí nevedia čo robia? A takisto ďalšie stovky, či tisíce ľudí z celého sveta, ktorí používajú merací mikrofón, simulačné programy a výsledky stoja zato?

Len tu hádžeme perly sviniam...hawk

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výškáče Hadex Q084, Q085
PříspěvekNapsal: 16 srp 2019 21:36 

Registrován: 01 črc 2019 20:07
Příspěvky: 55
Kraj: ČR - Pardubický
S vámi je to jako s ženou. Vždy poslední slovo! Zkusil jsem týden nereagovat a byl klid. Ihned po nevinném příspěvku smršť řečí.

Máš opravdu dojem, že 10" reprák na 3 kHz může mít podstatně jiný vyzařovací úhel než +/-30 stupňů? Pokud bude vyzařovat jen střed, tak samozřejmě víc, protože akustický průměr bude menší. 30 je minimum pro absolutně tuhou kmitající desku průměru 20 cm. Prostě vlny, fyzika, matematika.

Naopak vrchlíkové výšky na konci pásma vyzařují jen jako mezikruží. Tam zase nekmitá střed. Jistý vliv to má i na vyzařovací úhel, ale ne příliš velký.


P.S. Máte nějaký titul z fyziky, akustiky, elektroakustiky, matematiky apod? Je prča, že vzoreček z kterékoli učebnice elektroakustiky je blud! :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výškáče Hadex Q084, Q085
PříspěvekNapsal: 16 srp 2019 22:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nebudeme mu říkat Reprákovej Federmann?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výškáče Hadex Q084, Q085
PříspěvekNapsal: 16 srp 2019 22:38 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Ty vole, no nedá mi to, abych se taky nevyjádřil, že i mě jako naprostýmu laikovi je jasné, že reproň je totální debil :) nechápu už jenom to bezmezné věření uchu, které se dá tak strašně snadno oklamat. Proč asi se mastering nahrávky dělá několik dní s časovými rozestupy? Protože člověk po několika posleších už neví, co vlastně slyší. A takových příkladů by se dalo najít. Fascinuje mě, jak vysoké sebevědomí někteří lidé mají :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výškáče Hadex Q084, Q085
PříspěvekNapsal: 16 srp 2019 22:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Repron: Vzorečky o kterých mluvíš tady nikdo nepovažuje za žádný bludy. Za bludy považujeme jen to, co píšeš Ty. Ono sice lze jednoduchým vzorcem postřehnout, od jaké frekvence se membrána určitýho průměru začne chovat výrazně směrově a já sám je používám (resp. nepoužívám, protože vím už z hlavy jaký průměr můžu do jaké fekvence využít), no to ani zdaleka nestačí na to, abych vytvořil výhybku. Oháníš se tady matematikou a fyzikou, jenom nejsi schopen si uvědomit, že někteří z nás používáme tu fyziku a matematiku daleko pokročileji. Zatímco my už stavíme PLC-čkem řízený vodárny, tak Ty nás poučuješ, jak funguje archimedova šroubovice. Prober se už konečně a uvědom si, že žárovka byla dávno vynalezena a zvuk nenahráváme na voskovej váleček.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výškáče Hadex Q084, Q085
PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 08:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Repron má měsíční ban.
Varoval jsem ho, aby mě neotravoval bonzováním, ale nejspíš to prostě nedovede ovládat.

Tatko, kokot pojebaný, a ty piš kurva do piče slušně, protože teď bonzoval na tebe a mě fakt sere to furt vyšetřovat. Vážně si myslíš, že ti budou beztrestně procházet taková slova jako PES???

Příloha:
pes.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výškáče Hadex Q084, Q085
PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 08:56 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Rozkaz, šéfe :lol:


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group