Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Renovace reprobeden TESLA V6804
PříspěvekNapsal: 06 říj 2019 10:31 

Registrován: 26 zář 2019 22:16
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Zlínský
Dobrý den,
jsem zde na fóru nováček. Kamarád mi daroval tři reprobedny TESLA V6804 ve 4 ohmové verzi. Ze tři jsem poskládal dvě plně funkční. První krok mám tedy hotov, ale ve druhém kroku si už nejsem tak jistý. Jelikož reprobedny už nějaký pátek mají. Tak jejich původní ochranná koženka už volá po nové, stará je už potrhaná, odlepujicí se atd. Tudíž se ptám, řešil to tu někdo? Na nějaké koženky jsem nahlédal, ale nevím jakou vybrat. Za všechny rady, budu velice vděčný.
A poslední dotaz mám, jelikož ty výškové repro ARV 161 moc nevydrží a shoří, tak se prej do série před výškové repro dává žárovka, která jakoby “omezí špičky”. Nevím jestli to je pravda, kdyžtak mě opravte.

Děkuji
Příloha:
IMG_6961-F800x600.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovace reprobeden TESLA V6804
PříspěvekNapsal: 06 říj 2019 13:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak první otázka je - jestli se to s ohledem na náklady, pracnost a výsledek vyplatí.
Ten původní potah se blbě nahrazuje a při odlupování bere často s sebou i vrstvu dřeva. Musel by se sundat celý, dřevo napenetrovat a případně vytmelit. Navrch pak může přijít jakákoli povrchovka vhodná pro hrubé zacházení. Klidně laciný reprokoberec. Sám bych asi volil Warnex.

Jestli se nepletu, tak výšková část je oddělená jenom kondenzátorem a navíc ještě neúměrně velkým. Proto jsou ty výšky háklivé na přetěžování a často odcházejí. Žárovka v sérii s nimi může pomoci, ale v první řadě by potřebovaly normální výhybku druhého nebo lépe třetího řádu. Jenomže potom zase narazíš na další zhoršení už tak mizerného zvuku na středech.

Tahle konstrukce vznikla jako zoufalství v době, kdy Tesla neměla k dispozici žádnou vhodnou tlakovou výšku ani střeďák a dnes se s tím dá těžko něco podnikat. Přestavovat to na trojpásmo (nebo dvojpásmo s nějakou vhodnou a tudíž drahou hornou) je nesmysl - to se dají postavit rovnou repráky o třídu lepší.

Na nenáročné hudlání bych je uvedl do stavu podobného původnímu a provozoval je pokud možno ohleduplně. V první řadě to znamená nehonit zesilovač nadoraz, protože i méně výkonný zesilovač v limitaci výškové repráky účinně likviduje. Typicky se to stává, když se na nějaké "supr akci" všichni vožerou, někdo otočí vohulmě na doraz doprava a nikdo neslyší, že aparatura volá o pomoc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovace reprobeden TESLA V6804
PříspěvekNapsal: 06 říj 2019 22:21 

Registrován: 26 zář 2019 22:16
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Zlínský
Právě na reprobedny si já sám osobně dávám pozor. Požívám k nim sice celkem obyčejný zesilovač Telefunken TA-350, ale je starší konstrukce a líbí se mi jeho charakteristiky. Nejsem moc zastánce nových integrovaných zesilovačů za pár šupů.

Ale bohužel jednou jsem repro půjčil a dopadly hodně špatně. Všichni se ožrali a ohulili zesilovač úplně na maximum, basy i výšky, vše totálně osolili. A tak to pak dopadlo, čtyři výškáče to nepřežily a musel jsem shánět nové a dokonce mi prokopli i ten středobas. Ještě, že jsem měl ty reprobedny tři a jeden do náhrady.

A jak píšeš, nejsou to úplně ty nejlepší reprobedny, o té horně místo výškových repro jsem četl, ale vzhledem ke starým bednám je dodělávka nerentabilní. Šlo by tedy navrhnout nějakou doplňkovou výhybku místo toho jednoho kondíku, co tam je? Nebo si dávat majzla a hlídat si ty bedny?

Každopádně moc děkuji za tvé rady. Asi se pokusím nějak strhat tu origo koženku a zvolím repro koberec.

Příloha:
IMG_3479-F800x600.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovace reprobeden TESLA V6804
PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 10:53 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Pokud chceš podobný vzhled beden jako originál, dá se sehnat koženka Adam Hall Alligator Black.
Odkaz: https://www.adamhall.com/shop/tj-en/diy ... rs/50/0154
Cena za běžný metr 440Kč s DPH, šíře role 122 cm. Umím dodat.

Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovace reprobeden TESLA V6804
PříspěvekNapsal: 15 říj 2019 11:06 

Registrován: 26 zář 2019 22:16
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Zlínský
LuKyss píše:
Pokud chceš podobný vzhled beden jako originál, dá se sehnat koženka Adam Hall Alligator Black.
Odkaz: https://www.adamhall.com/shop/tj-en/diy ... rs/50/0154
Cena za běžný metr 440Kč s DPH, šíře role 122 cm. Umím dodat.

Obrázek


Díky moc, ale jelikož jsem student a mé finanční prostředky jsou omezeny, tak nakonec asi půjdu do repro koberce, se kterým je i jednodušší manipulace. A vyjde totiž i mnohem levněji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovace reprobeden TESLA V6804
PříspěvekNapsal: 15 říj 2019 11:07 

Registrován: 26 zář 2019 22:16
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Zlínský
A ještě se chlapi zeptám, jestli je tedy vůbec možné nějak upravit nebo něčím doplnit repro bedny, aby ty výškače hned nehořely. Chci je mít nějak pojištěné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovace reprobeden TESLA V6804
PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 21:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Do série s výškami se občas dává autožárovka. Tady bych volil 12V/21W.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovace reprobeden TESLA V6804
PříspěvekNapsal: 23 říj 2019 08:07 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Nebo šikovně zvolený PTC termistor. Což ale nepůjde asi střelit hodnotu od oka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group