Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:09


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 14:38 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Pěkná recyklace. Tak to budeš už taky brzy hrát. Tipoval bych, že ve Streženicích
budou k vidění ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 14:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nebudou. Nejsou hotový skelety.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 14:52 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tomu neveřím někdy po prázninách byly už slepené když jsem u tebe byl. Nejpíš bude překvápko...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 19:42 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Načo by nosil drevo do hory? :P UMD365 zabezpečujem ja :D

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 20:42 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jsou slepené, jsou odýhované. Od té doby leží na parapetu. Dýha mi na dvou místech foukla, tak se to bude opravovat. Pak frézování děr, broušení a lakování. Nebude to nahned.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 08 led 2020 13:46 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
zrovna začínám řešit budky, budu to stavět jako regálovky, což znamená značnou hloubku skeletu, a BR bude štěrbina dozadu (já už to snad ani jinak neumím, nebo by bylo lepší vepředu?), ale nikde jsem nenašel ladění BR, podle grafu je to cca 33Hz, vidím dobře nebo je to nějak jinak ? Možná by o tom mohla být zmínka v popisu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 08 led 2020 13:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
"Bassreflex je použitý Monacor BR-60TR bez jakýchkoliv dalších úprav (bez zkracování)."
Vždycky, když udám ladicí frekvenci, jsem pak zasypán dotazy na typ bassreflexu a jeho délku. Takže jsem to tentokrát řešil doporučením konkrétního dostupného nátrubku bez potřeby úprav. :)
Ale jak říkáš, ladicí frekvenci lze odvodit z výsledné impedančky, cca 34Hz. Jeden hertz výš nebo níž je putna. Nijak se to zde neprojeví. Taky si lze v simulaci naházet parametry toho monacoráckýho BR-60TR a dle toho pak odladit jiný bassreflex.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 08 led 2020 23:40 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
TLU: jen hnidopichna technicka, na 1. strane u toho editu ohledne zatlumeni stredu mas roky 2019, uz je ale 20 ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 led 2020 00:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jo dik, zmením to. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 led 2020 00:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Takže si mám ty veksle předělat z 2019 na 2020? Bude to moc slyšet?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 led 2020 06:39 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
ransom píše:
Takže si mám ty veksle předělat z 2019 na 2020? Bude to moc slyšet?

Ty's to jeste neudelal !?!? Rozhodne!!
PS. Rezervuju si u tebe v dilne jejich poslech, dik.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 19 led 2020 10:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Takže konečně taky hraju. V mém malinkém pokoji to už myslím bude konečná.
Zvuk nebudu popisovat. Ale do malé cimry asi nejlepší řešení bez subhofleru. Ty 6,5" šlapou jako malý zázraky. Basa, kopák, vše jak má být.

Nakonec jsem přeci jen využil Unicornovu pohotovou úpravu. Nebudu to porovnávat se stavem před, to bych musel mít dva páry. Pouze můžu všem doporučit co mi vyšlo na výškách: Sériový rezistor děliče je uvedený v rozsahu 2,2 až 8,2. Po chvíli přemýšlení jsem tam jebnul od oka 6R8 a je to úplně, ale úplně akorát. Připomínám, že je nutné udělat tu úpravu komplet, to jest záměna dvou rezistorů na středech a dvou na výškách, tak jak to je nakreslené ve druhé verzi výhybky na první straně vlákna.

Lukyssovi díky za oboje Monacory a za nátrubky.
Klukům co pořádali grupáč díky za výšky (akorát teď nevím, jestli jsem použil konkrétně pár ze slovenské nebo tuzemské akce, účastnil jsem se obou).

Unicornovi opakovaně hluboká a pokorná poklona za jeho nezištnou práci na projektech. Myslím, že tvůj příspěvek do amatérského audia by zasloužil pomník.

Příloha:
UMD.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 19 led 2020 11:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Drobné poznámky ke stavbě:
- ND16FA jsou jen zatlačené do přesného otvoru. Vyříznuto vykružovákem 32mm a po lakování dobroušeno zevnitř lamelovým kotoučkem napřesno.
- Zatím je v rámci experimentu provozuju úplně bez tlumení (střed samozřejmě tlumený je) a neregistruju vůbec žádné negativní jevy. Uvnitř jsou nějaké výztuhy, možná to proto stačí. Uvidím, jestli to tak zůstane.
- S kolegou jsme vyvíjeli ještě montáž ND16FA pomocí zadního držáku. Kalotka se zalepí do držáku, s ním se strčí do díry zezadu (hloubka bude nastavitelná podle síly stěny) a přišroubuje se to celé šrouby zepředu. Pod šrouby se ještě může dát plechové mezikruží, takže to bude vypadat jako klasický faceplate. Přijde to na pár korun, jen asi zůstanu u původní myšlenky prostě tu pecku jenom do přesného mezikruží vlepit. Bude to mnohem jednodušší. Tady už to ale nechám jak je, vypadá to pěkně.

A nakonec dvě perličky z kutilské domácnosti:
- Když jsem přinesl a vybalil ND16FA, manželka se smála, že to je tygří mast. Ono to tak s tím transportním krytem vážně vypadá.
- Když jsem včera rozbalil basáčky, manželka je okem přelétla a povídá: To je snad kevlar, ne?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 19 led 2020 12:18 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Vypadá to moc dobře i s tím BR vpředu!
Nechápu, že ti to hraje v pohodě i bez vytlumení :?: ... To mi hlava nebere...
Taky si hraju s rezistory ale nemám to komplet takže zatím bez komentáře...Tak ať ti pěkně hrajou.
A kam se poděl Normende?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 19 led 2020 12:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nordmende je rozebranej. Zůstane z něj jen kisna, střeva dělám nový. Bude to zjednodušené na koncák 2x50W, volume (přesný 24polohový dělič s odbočkami pro loudness) a přepínač vstupů. A ty budíky samozřejmě. Ostatní čudlíky zůstanou jen pro parádu.
Mám tady holt jinou akustiku. Tobě to možná dělá prostor. BR se většinou moc netlumí a když, tak spíš kvůli odrazům vyšších kmitočtů než kvůli krocení basů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 19 led 2020 12:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Žádný pomníky nechci. Co z nich budu mít? :lol:

scarabeo: To je to, co jsem vysvětloval i na poslechovce. Že v tý spodný oblasti (modální pásmo) hraje v podstatě místnost. A čím je místnost menší, tím širší je modální pásmo (zasahuje do vyšších frekvencí). Slyšíš jen ty vybuzené módy místnosti...pak stačí, že některý je kolem 70-80Hz s vysokou účinností a najednou máš všechno přebasovaný. Proto ta samá bedna hraje na basech doma každýmu jinak. V podstatě i na výškách, ale tam to není tak fatální (pokud člověk nemá vyloženě přetlumenou místnost, která sežere všechny výšky). Neumím to celý úplně správně napsat...ale na netu je kolem toho celkem dost informací pro základní pochopení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 19 led 2020 14:51 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
TLU to všechno chápu. I jsem se o tom už při poslechu několikrát přesvědčil.
Mě spíš udivuje že mám obývák asi i o něco větší než ransom. Akustika tam tedy asi nebude stejná a nejpíš teda horší.
No nic až bude poslechovka ve Skalici tak vezmu UDM s BR vzadu asi sebou...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 19 led 2020 15:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To je jenom jiným rozmístěním. Já mám bedny u delší stěny. Ne v rozích a k tomu asymetricky k ose. Vynutilo si to rozvržení místnosti, ale nějakou náhodou to tak funguje dobře. V boku místnosti jsou navíc akusticky prostupné dveře do kuchyně přes půl stěny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 19 led 2020 16:30 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Niečo podobného mám tiež.
Bedne na širšej stene, otočené do X teda smerujú do protiľahlých rohov miestnosti.
Basreflexový otvor jednej, čo je bližšie k rohu miestnosti pripchatý štvorcom molitanu no nie celkom. Posluchový posed v tretine miestnosti a tak to najlepšie zvučí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 25 led 2020 16:43 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak už druhý den hraju s upravenou výhybkou. Zatím jsem upravil jen jednu bednu.
Teď je slyšet jen ta upravená. Druhá jako by ani nehrála.
Na první dojem se to zdálo ok. Jenže teď se jí už nedá tolik naložit na což jsem si už celkem zvykl a začína být při zesílení protivnější mnohem dřív. Ta pro mě krásná neutralita se vytratila.
Krásně to je šlyšet ve stereu třeba na kytaře když hraje z jedné a pak z druhé bedny.
Myslím,že druhou bednu už ani nebudu zkoušet a vrátím to zpět do továrního nastavení.
Manželce to ani nebudu pouštět, protože má špatný sluch a jí se to líbilo už i jen částečně upravené.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group