Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:10


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 11 led 2020 21:02 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Ja tiež na lisovaní LP v súčasnosti nevidím nič "super". A to gramofón vlastním, ale len kvôli starej zbierke LP platní.
Z hľadiska histórie je to zaujímavé.
Z hľadiska zdravého rozumu skôr smutné. LP prežívajú len kvôli nezmyselnému Loudness War. A dnes aj ako nepraktická "hipsterská" módna záležitosť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 17:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Mě potěšilo v sobotu, že sem ještě mezi váma živejma.
Jinak ke spekulacím ostatních lidí, předjížděl sem v tu dobu, nejsem levoproudař, neměl sem mobil v ruce a nejel sem ani 150 (jel sem něco pod 100kmh)
Zrovna hrála v autě reklama na novou Bondovku, jak sem zajel na krajnici, zaznělo "Neni čas zemřít" :)

https://www.youtube.com/watch?v=AOWXPTwo_gQ

https://tn.nova.cz/clanek/neznamy-ridic-vjel-u-mostu-do-protismeru-nezastavila-ho-ani-srazka.html?fbclid=IwAR1MS_f63nSDSmTYiSpVzauShPyXsR0pcz3av4fHJkrBT1AVX3wSUhvrSp4


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 17:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hezkej zážitek.
Přesně pro tohle nepovažuju kameru v autě za machrovinku pro debily.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 18:24 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Však hned poté, co se to Taskovi stalo, tak jsem si ji ještě v sobotu v noci objednal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 19:08 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Bráchu takhle jednou srazila na sněhu polská dodávka do škarpy a zmizela. Nikde žádný svědek...
Lepší vozit kameru deset roků a nikdy ji nepotřebovat.
Když na to koukám znovu, tak měl Task docela dobrou reakci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 20:44 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
pozor na to, v Rakousku je trestný to mít namontovaný...
Ale v tohle teda bylo fakt hodně...
Oprava za nějaký desetitisíce, je tak?
Mě se párkrát v Kolíně na kruháči někdo snažil sestřelit jízdou v protisměru, ale dycky, než trefil mě, tak se našel někdo, s kým se srazil dřív...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 21:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Jo, originál servis by byl strašně drahej. Na přední sklo mám pojištění tak to může pomoct (ještě záleží kolik stojí, mám tam reflektivní plochu kvůli promítání na sklo). Práh dostanu zdarma od bmw servisu co máme v klubu na facebooku, kolo si nechám opravit a na další zimu už dám nové. Holt střecha a dveře zůstanou poškrábané, střecha je za sklem i promáčklá nad dveřma

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 21:28 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tu střechu bych spravil, když už budeš měnit sklo, pak už to nepůjde. myslím, že šikovnej klempíř a lakýrník když to foukne do rozsřiku, tak by to nemuselo být ani moc drahý, a naopak, aspoň ti to pod sklem nezačne rezavět.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 22:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
To ten magor pospíchal nejrychlejší cestou z OBI do Tesca na povánoční výprodej, ne? Ještě že to dopadlo takhle, štěstí v neštěstí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 led 2020 07:55 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
At se Task nezlobi, nemyslim to zle. Pochopitelne nikdo nepredpoklada kretena v levem pruhu ctyrproudu. Ale reakce Taska mne prijde hodne pozdni, bylo tam o sekundu az dve vice casu reagovat a mohlo to skoncit uplne bez ztraty kyticky, skoda. Samozrejme preju at se vinik najde, video tomu pomuze a stoji to co nejmene. Dulezite je ze to dopadlo jak dopadlo, celni srazka dvou aut ktere obe jedou 100kou je na jednu branku.

Kodl ma pravdu, pozor na kamery v Rakousku. I kdyz kameru vlastnim tak prave kvuli Rakousku ji nepouzivam, vim dobre ze bych se jednou v Rakousku divil jaky jsem sklerotik. A ja sem.

Pripomnelo mne to dva podobne zazitky, oba z nemecke dalnice.
Jednou v podvecer okolo Nuernbergu na A3, jedu na hodne plne dalnici v levem pruhu asi okolo 120 (omezeni tam nebylo) a bawor prede mnou najednou udelal brutalni mysku doleva ke svodidlum. Hlavou mne problesklo jen 'Co blbne?' a v nasledujici sekunde sem udelal nemlich to iste. Uprostred dalnice stal balik slamy ktery nejakemu nemeckemu sedlakovi spadl z voziku, nastesti primo doprostred mezi pruhy takze ho slo alespon nejak objet i kdyz tam skoro zadne misto nebylo. O kilometr dal uz na to prisel a stal v pravem odstaveny. Dodnes nevim jestli do toho nejaky chudak nenapalil.
Druhy zazitek byl daleko horsi. Prazdna dalnice nekde u Ambergu, v zrcatku ani vepredu jsem nevidel zadneho osobaka. Jedu v pravem pruhu a prede mnou kamion. Tak blinkr doleva, s velkym predstihem. Jenze ti kamioni byli dva, nalepeni na sobe, druhy zakryval prvniho a ten druhy kdyz uz sem byl skoro na jeho urovni blinkr, naco resit nejake zbytecne zrcatka, a sup do leveho. Ja na tacho neco pres 200 a na tech jejich 96 se tohle na par metrech dost blbe brzdi. Zaslap sem to fakt radne, v aute litalo kdeco (jak sem to ubrzdil hlavne nadavky) a mezi jeho svetlama na navesu a mym prednim naraznikem zustaly pouhe centimetry. Kamionak ceskej pitomec, strasne se divil proc na neho celou dobu jeho 'skveleho' predjizdeciho manevru troubim a na urovni jeho kabiny kdy na mne videl mu ukazuju ze je na presdrzku. Moh nas zabit.
Davam si od te doby na tohle strasne velky pozor, je to specialita Cechu i kdyz se s casem hodne lepsi. A hlavne Holandanu, ti v aute maji zpetne zrcatka ciste na okrasu, na tacho vzdy 125 a pokazde potrebuji ten kamion pred sebou okamzite predjet i kdyz auto v levem za nima jede 250. Nemec tohle neudela.
Preju co nejmin podobnych setkani s pitomcema na cestach.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 led 2020 08:09 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Kolki by sme zareagovali aspon tak?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 led 2020 09:22 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To tucnak: když jedeš 200, neschovávej se v pravým pruhu, ani v německu. Do levýho je potřeba vyjíždět při těhhle rychlostech tak s 500m rezervou. Pak se ti tohle stane s menší pravděpodobností. Ostatně platí to i při českejch dálničních rychlostech (s drobek menší rezervou), on se ten řidič možná podíval, třeba i několikrát, ale o vteřinu dřív, dokud jsi byl za ním schovanej. Ne že bych ho chtěl chtěl omlouvat, ale tohle znám moc dobře z motorky, prostě se na té silnici musím ukazovat, aby ostatní měli aspoň tušení, že za nima něco jede. Ostatně jednoho známýho stálo schovávání za náklaďák život.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 led 2020 09:43 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Kodl: Chapu co chces rici, ale ono je to dvousecne, zase muze vystartovat Polizei za bezduvodnou jizdu v levem pruhu. I kdyz dnes jsou dalnice tak plne ze to nehrozi.
Neslo o zadne schovavani, vim jak jedu rychle. Tech 500m tam rozhodne bylo, je to v teto rychlosti asi 9 sec. Ve chvili kdy zacal predjizdet ja uz v levem byl pres 10 sec a kdyby se do zrcatek dival musel videt.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 led 2020 13:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Upřesnění ke kamerám: V Rakousku není trestné mít kameru namontovanou, není dokonce trestné ani ji mít zaplou a zaznamenávat. Ovšem je vám to platné asi jako mrtvému zimník, protože záznam nesmíte použít ani na vlastní obhajobu, napak si s ním přitížíte, protože jste porušili zákon o ochraně osobních údajů - a nezkoušejte to házet na Unii, tohle měl Rakušák už před GDPR.
Jsou ale země, kde je kamera absolutně zakázána - v Belgii je zákaz záznamu jekéhokoliv veřejného prostranství a zejména pozor na cesty přes Švýcarsko - tam je trestné i mít to v kufru.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 led 2020 23:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Jo reakce mohla bejt dřív, to neřikám, nedá se nic dělat.

Jen mě štve, je to všude v médiích, v TV, na internetu, rádiu a tak. Jsem taková nechtěná "celebrita" ale moje auto je pořád pochroumané :)

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 led 2020 23:21 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Když jedeš automaticky a nejsi našponovanej, tak prostě tu sekundu nebo dvě vždycky trvá, než ti docvakne, že se děje něco nenormálního. To je v naprostém pořádku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 15 led 2020 09:26 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
laminat: On je v kamerach pekny chaos. Clovek pokud si precte treba tohle
https://autobible.euro.cz/palubnimi-kam ... plny-klid/
tak pokud informace v clanku jsou pravdive tak z toho jasne vyplyva ze i rakouske statni slozky v tom maj bordel a leva ruka nevi co dela prava.
Muzu se zeptat odkud mas tu informaci o Svycarsku? Ja jak guglil tak jsem na jasny zakaz kameru mit v kufru nenarazil. A dokonce ani na jeji pouziti, ktere je ale podminene kdecim a silne nejasne. Sam bych to neriskoval, proc si pridelavat problemy.

Clanky v anglictine jsou treba zde
https://www.express.co.uk/life-style/ca ... nes-prison
https://www.which.co.uk/news/2018/08/us ... in-europe/

Pokud ctu dobre narazil jsem na jedinou evropskou zemi kde je nelegalni kameru vlastnit. A to Portugalsko.

Pouziti je vec druha, kde se kamera urcite pouzivat nesmi je minimalne Lucembursko a Portugalsko. Viz treba
https://luxtimes.lu/luxembourg/34142-da ... his-change

Popravde, cim vic clanku a diskusi clovek precte o to vic rozporujicich informaci na tohle tema najde.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 15 led 2020 12:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Že v tom mají Rakušáci bordel, můžu jako člověk, provozující dopravu (kolejovou) i v Rakousku, potvrdit.
To Švýcarsko nepamatuji, odkud mám, možná mi to splynulo s radarodetektorem, který nesmíš mít vůbec v autě.
Každopádně Švýcarsko je estébácká země, kde je možné všechno.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 15 led 2020 13:33 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ono ani s rakouským policistou nemá smysl o něčem polemizovat. S kamerama na moto jsme projeli víc jak deset států včetně Švýcarska a bez ztráty kytičky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 15 led 2020 14:08 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Pravda, antiradar je ve Svycarsku mimo zakon urcite. Tam to plati co jsi napsal, antiradar rozhodne ne ani v kufru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group