Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 14:14


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HiFi Biamping z PA komponentů
PříspěvekNapsal: 25 led 2020 14:57 

Registrován: 02 zář 2009 18:33
Příspěvky: 56
Stále mám v živé paměti poslechovou akci ve Streženiciach, kde mě zaujaly zejména velké reproduktorové soustavy na hlavní stage. Jelikož, co by muzikant a zvukař, se celý život pohybuji v oblasti PA reproduktorů, vlastně žádné skutečné „dospělé“ hifi soustavy doma nemám. HiFi zesilovače ano, těch jsem za roky, co se zabývám NF elektrotechnikou, postavil celkem dost.
Zvuk streženických soustav mě nakopl k uskutečnění projektu, který mám v hlavě už letaletoucí – domácí hifi v biampingovém provedení, ovšem opět s PA reproduktory. A vlastně to nebylo ani tak složité, především udělat veškerou propojovací kabeláž. Hifi zesilovačů mám v depozitáři dostatek. Z analogové PA režie mi ještě zůstaly některé komponenty, které právě u tohoto projektu s výhodou použiji. Jedná se o dbx Stereo 2-Way Crossover, plynule přeladitelná výhybka, dělící frekvence 24dB/okt. a dbx 215 Graphic Equalizer.
Reprosoustavy 2x10+1,4“, které jsem měl ve Streženicích jsou osazeny v každé bedně dvěma Eminence Deltalite 2510-II a driverem B&C DE620TN na zvukovodu RCF HF94 s pasivní výhybkou fd=1,5kHz.
Co se týká subwooferů, ze skladu jsem vytáhl ladem ležící FH-1 s reproduktory EVM-18 B.
Použité zesilovače jsou na bázi modifikací Leach Amp s výkony 2x 300W a 2x 400W, v tomto případě s vypojenými korekcemi.
Fotky ze stavby jednoho ze zesilovačů např. zde:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18593
Vše je nyní umístěné v mé pracovně, kde trávím nejvíce času.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Signálové komponenty:
Technics CD Player SL-PS770A
Technics Stereo Deck RS-AZ7
Receiver Tesla 816A Hifi
DVB-T, DVB-T2, radiové stanice
PC

Nyní testuji, poslouchám muziku ze všech uvedených signálových zdrojů. Signály jsou přivedeny do vstupů Customworks Remote Control s dálkovým ovládáním přepínačů.
Variabilita nastavení zvuků je výborná, znamenitá, vlastně kdykoliv ku obrazu svému lze doladit, nastavit sound…
Dělící kmitočet je nyní nastavený na crossoveru fd=90Hz.
Poměry intenzity zesilovačů basů a středovýšek - dle libosti nastavit Volume, nebo přímo crossoverem korigovat výstupy Gain kanálů. Vstupními Gain potenciometry lze účinně regulovat jak vstupní intenzitu signálů, tak i balance.
Referenční nastavení zvukového řetězce je pro mě hudba z CD přehrávače, nic z mp3. Equalizer je Bypass.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: HiFi Biamping z PA komponentů
PříspěvekNapsal: 26 led 2020 01:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Myslenka je to dobra. Taky doma posloucham na PA veci. Nejvetsi zvukovy proser vidim v te pasivni vyhybce v satelitu. Je potreba zpozdit basy min. o 10cm, aby to sedlo s hlubokym vyskacem. Ja to zpozduji o 15, protoze mam jeste hlubsi hornu HF950.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group