Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 192  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 23 led 2020 12:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
TC205 klidně, jsou dobré.
Při kontrole kondů je dobré používat RLCmetr, který měří i na vyšších kmitočtech. Některé kondenzátory mají velkou parazitní indukčnost, která nad kritickým kmitočtem začne převažovat nad kapacitou. Když mi měřák na 100kHz ukáže pořád ještě kapacitu, je to OK. Sice už ji v rozsahu uF a víc vůbec neměří přesně (na té frekvenci už nemá jak), ale podstatné je, že to nedetekuje jako indukčnost. Měl jsem v ruce bipoláry, co vykazovaly převahu indukčnosti už na 10kHz. Klidně desítky uH. Ty se pak nehodí ani do basů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 23 led 2020 12:35 

Registrován: 18 říj 2016 08:00
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Olomoucký
Děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 led 2020 13:51 

Registrován: 09 dub 2019 21:01
Příspěvky: 21
Kraj: SR - Žilinský
Zdravím vás. Pri hľadaní na nete som našiel projekt ktorý vyšiel v Klang+ton a to Cheap trick 230 special. Využijem šíra Visaton BG 20,ktoré už dlhšie mám,výškače tam idú cenovo dostupné , výhybky mám už skompletované, materiál narezaný. Primárne ide o to využiť repro ktoré som mal a hlavne za nie moc peňazí.Momentálne ešte čakám na nátrubky. Ak sa trošku pohnem so stavbou dodám aj foto.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 led 2020 09:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Rozhodl jsem se konečně dodělat projekt započatý před xy rokama...kdysi na AW skoro komunitní záležitost (akorát to v podstatě nikdo nedodělal). Já bych to tedy už měl dávno, pokud by mi Faldy byl dodal ty skelety, které mi staví už...4 roky nebo kolik? :D
Tedy Monacor SPH-200KE, SPH-102kep, RBT-95. Manuál na stavbu pak hodím sem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 led 2020 10:46 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Tak na to se těším, to by mohlo mít úspěch. Trošku sympatičtější je sice SPH-135KEP, ale je už větší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 led 2020 11:07 

Registrován: 19 srp 2013 18:33
Příspěvky: 20
Bydliště: Vysoké nad Jizerou
Kraj: ČR - Liberecký
RBT95 chce dost vysoké dělení, takže ta 102 je asi jediný, co pod to jde rozumě dát. Před lety jsem to taky zkoušel, ale nakonec jsem se těch repráku raději zbavil. Jsem dost zvědavej jak se to povede.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 led 2020 11:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nejrozumnější by bylo dát nad tu 102-ku něco jinýho, než RBT-95. Ale nejdu nic vymýšlet. Chci se prostě těch měničů už zbavit. S největší pravděpodobností si ty bedny stejně nenechám, protože je nemám kam dát. Takže si je poslechnu a dám pryč. Materiál na skelety mám nařezanej...můžu začít pomalu skládat a frézovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 20:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mně teď zrovna přibyl do fronty další kšeft. No, kšeft... povinnost zadarmo. Ale pravda, rozhodně nikoli nepříjemná.
Brácha mi doma včera vyložil pěkný AZS100L (černý panel, kisna v tmavém ořechu) a pár amatérských trojpásmových beden asi tak z osmdesátých let. K renovaci. Bedny jsou neuvěřitelně bytelné, dýhované mahagonem, přední stěna zapuštěná a před repráky lakovaný tahokov. Osazené (odhadem, ještě jsem je neotevřel) ARN664 a ARO667 s ARV161 koaxiálně.
Na té věci je nejzajímavější, že to patří mojí dvacetileté neteři, která to chce uvést do pěkného a funkčního stavu, protože se jí tyhle staré věci hrozně líbí a nic jiného na muziku nechce. Holky prostě někdy dovedou překvapit.
Do beden jí asi vsugeruju osazení TM-380, do AZS bych strčil jiný, výkonnější koncák.
Asi jsou mi tyhle historické vraky prostě souzené.

Ty bedny každopádně zaslouží zdokumentování. Ne snad pro tu nešťastnou koncepci, ale prostě jsou na tu dobu fakt pěkně udělané.
Pocházejí (i s tím zesilovačem) z kontejneru.
Jak asi jednou skončí ty naše vymazlené a milované výtvory?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 20:58 

Registrován: 05 bře 2017 11:41
Příspěvky: 28
Kraj: SR - Trenčianský
No,veď to..keď budú mať šťastie tak vedľa neho...
(toho kontajnera)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 21:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ano. Všecko co děláme jednou skončí v kontejneru. V lepším případě vedle něho. A i vedle kontejneru na to budou chcát psi.
Je dobré na to nezapomínat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 23:16 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To je mi jedno. Žiju ze dne na den.Teď a tady. Co mají říkat třeba chudáci kuchaři.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 19:36 

Registrován: 09 dub 2019 21:01
Příspěvky: 21
Kraj: SR - Žilinský
Materiál je kompletný, mohol som začať s prácou. Ak všetko pôjde dobre, cez víkend sa bude testovať. Pôvodne ide o prerastenú regálovku,riešim ju ako stĺp s priečkou,konečnú výšku bedne ešte upravím.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 20:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Začal jsem rozebírat ty výše zmíněné bedny z kontejneru. No, posuďte sami...
https://ransom.rajce.idnes.cz/Stare_ama ... jpasmovky/
Zapojení (zatím bez hodnot). Někdo si fakt vyhrál.
Příloha:
Bedny z kontejneru.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 22:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pěkně zpracovaný. A evidentně se někdo snažil i srovnat úrovně. By mě hodně zajímalo, co by vylezlo, kdyby to člověk postavil před mikrofon. :)
Jak to hraje?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 22:38 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak to je pecka.Hraje to nějak?Nový referenční bedny. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 23:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nechci to v tomhle stavu ani zkoušet. Rozebral jsem to, repráky zrenovuju, výhybky proměřím. A pak budu s neteří řešit, jestli to mám hodit do původního stavu nebo jestli předělat osazení na TM-380. Holka to chce normálně používat na muziku.

Kdybych to přestavoval, tak určitě udělám do surových beden kopii k poslechu a změření. Vadit bude hlavně ten velký ARV koaxiálně. Výběr repráků je ale asi to nejlepší, co Valmez tehdy dal. Výhybka je na pohled inspirovaná výhybkou z ARS84x a 94x (první horní propust společná pro střed a výšku).
Tlumivky jsou nádherně navinuté a zabandážované. Držáky výšek jsou vytepané a 3D natvarované z hliníkových trubek. Jinak ale třeba spojovací materiál tradiční bolšanská hrůza.
Bedny jsou podle všeho vtipně nařezané z dýhovaných desek z nějaké skříně tak, že se na pohledu zepředu nemuselo nic hranit. Výška asi vyšla z výšky těch dvířek, zevnitř zbyly nějaké montážní otvory.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 23:53 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tuhle technologii jsem použil na 120l subwoofer, stačilo nařezat na koso a jsou bedny v dýze, i když to odýhovat fakt neumím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 12 úno 2020 13:56 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zaujal mě ten projekt s RBT-95, o kterém před pár dny psal TLU. Kdysi dávno jsem slyšel bedny s páskovým výškáčem a už byl rozhodlý je postavit (asi jako URS3100:)

Zajímal by mě váš názor, jestli jde najít 8“ (případně 10“) basák k RS52AN-8:
výšky - Dayton AMT2-4 https://www.soundimports.eu/en/amt2-4.html
středy - Dayton RS52AN-8 https://www.soundimports.eu/en/rs52an-8.html ten je dělitelný až cca na 800Hz


Shodou okolností jsem pak našel, že výšky a střed takhle kombinuje SP Audio http://www.highendforum.cz/viewtopic.ph ... =40#p64468 , tak to asi blbost není, ale spodek řeší extrémně draho, to není moje kategorie.

Různá citlivost nevadí, nechci pasivní bedny, krmil bych to přes SW výhybku Pulseaudio Crossover Rack (https://t-5.eu/hp/Software/Pulseaudio%2 ... er%20Rack/, https://www.diyaudio.com/forums/pc-base ... linux.html včera jsem vyzkoušel, je to triviální rozběhat, má filtry 4. řádu https://t-5.eu/hp/Software/Pulseaudio%2 ... le_filters) + second-hand 7.1 receiver připojený přes HDMI. Takže to nemůže být 4 pásmo, maximálně 3 pásmo, možná by šlo 3.5 (tam by ten dodatečný basák neměl svůj kanál na zesilovači).

Jaký basák do sloupů? Co hraje za rozumné peníze do těch 800Hz?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 12 úno 2020 14:09 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Co je rozumny peniz ? Dayton RS225-8, pripadne papirova verze Dayton RS225p-8 - To jsou basaky, ktery jsou az do cca 1500Hz naprosto bezchybny (temer). Levnejsi, ale porad do 1kHz velmi dobre jsou DS215-8 (pripadne hlinikove ale uz drazsi DSA-215-8).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 12 úno 2020 22:39 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Díky za tip, to je přesně ono. "Rozumná" jsem myslel s ohledem na cenu ostatních měničů. AMT2-4 je 75, RS52AN-8 stojí 55 a RS225-8 za 80, což splňuje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 192  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group