Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 17:40


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 28 dub 2020 12:05 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj. Za tu dobu co tady očumuju vaše zkušenosti a názory se pro mne stala top hláška " Co budu s tolika reprobednama dělat a kdy je budu poslouchat...?" Dvě recenze Klipsch R51M mám přečteny. Bedny mají vysokou citlivost, což dle vás obvykle směřuje k tomu, že není kompenzován baffle step. Zaujalo mne to z důvodu popisu dobrého zvuku na středních kmitočtech. Dokázali byste případně upravit výhybku, kdyby to bylo špatné? (ale to se dá včas vrátit, že.)To je za prvé. Za druhé je možnost se na to vykašlat a k "jakýmkoliv" bednám, co už mám, si předřadit B,Středy,V korekční zesilovač, stavebnici made in China. Dotaz výhledově smažu, mám těch úchylek trochu dost. Pozn:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 28 dub 2020 12:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Bohužel k tomu, abys tohle celý pochopil Tě čeká ještě dlouhá cesta. Není to tak jednoduchý...ani s tou ekvalizací, ani s tou citlivostí. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 29 dub 2020 09:48 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
TheLastUnicorn píše:
Bohužel k tomu, abys tohle celý pochopil Tě čeká ještě dlouhá cesta. Není to tak jednoduchý...ani s tou ekvalizací, ani s tou citlivostí. :)

OK, tak pomaličku vpřed. Je mi jasný, že to není jen tak, však už to řeším dlouho. A když už si myslím, že to mám, rozhází mi to vstupní kvalita různé hudby. Řekl bych, že čím se pohybujeme v nižší cenové hladině, tím větší machrovina je to dát dohromady. De fakto bych musel vyměnit všechno, abych se nemusel dlouhodobě trápit. Jak to smažu, prosím? Dík. PS: Zrovna včera jsem si pustil nějaké housle, až mne to píchalo do uší, takže fakt všechno vyházet a začít znovu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 29 dub 2020 12:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vlastní příspěvek můžeš smazat sám, celé vlákno na tvou žádost smaže moderátor nebo sám Lukyss. Ale je zbytečné to mazat. Nejsi první, kdo se ptá na zdánlivé blbosti, nikdo z toho nebude dělat vědu a koneckonců to může i někomu něco dát.
K té prezentnosti samotné: Někdo samozřejmě upřednostňuje reprodukci s malinko zvýrazněným středním nebo výškovým pásmem, někdo zase zcela suchou, technicky přesnou a méně výraznou. Ovšem i tak je ten rozdíl jen velmi malý. Vyjádřeno technicky to je třeba zdůraznění nebo potlačení středního pásma o plus minus jeden decibel v šířce dvou oktáv. toho se dosáhne jemným doladěním ve výhybce dobře navržené soustavy z dobrých repráků. To co se ale prezentuje jako "otevřené", "prezentní", "detailní", je většinou souhrn závažných vad, které začnou po chvíli strašlivě lézt na nervy. To znamená - zdůraznění větší než 3dB, v úzkém pásmu, k tomu zase naopak něco citelně chybí a ještě je na zdůrazněných frekvencích zkreslení.
Naprostá katastrofa jsou v tomhle ohledu některé značkové a drahé tovární bedny (Isophon Enigma).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 29 dub 2020 13:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
No, a když byl ve studiu zvukař hlušec, sebelepší reprodukční řetězec to nevylepší, spíš opačně, odhalí ještě další nedostatky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 30 dub 2020 09:05 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
Dík. To je průser, tohle všechno, jak říkáte. Z hlubší neznalosti věci a chaotickému přístupu "už aby to hrálo", nacházím řešení, která se napoprvé zdají úspěšná, ale pak to vážně leze na nervy. Problém je zesílen tím, že ladím zvuk pro relaxaci v leže z komponentů, které mi zbyly. Dál je to kombinace poslechu FM a USB. Hudbu si prozatím stahuju z netu a objevuju to co neznám. S tím samozřejmě se pojí různá kvalita, která nejde vyekvalizovat. Takže, zkusíme nějaký postup, jo?
1. Mám dva zesilovače, oba zřejmě fake LM1875 a LM 3886. Na tichý poslech při 1W postačí oba. Ten první hraje "ostřeji", ten druhý je zastřenější. Reprosoustavy mám na výběr-nebudu jmenovat-jedny s dost expresívním projevem, druhé asi tak na modernější úrovni ARN 564, ARV 161.
2. Bez ekv. to nepůjde. Mám na pokusy hotový tenhle: https://www.hadex.cz/navody/w012.pdf
(možná by se hodilo některý rozsah pozměnit, to uvidíme, když mistři poradí)
3. Začal bych to ladit na ucho na radiu FM. (dobrý vyrovnaný zvuk vykazuje Blaník nebo ČRO) Měsíc bych testoval spokojenost.
4. Pak bych si našel nějaká dobře znějící CD na hlavní sestavě, ty převedl do mp3 a pustil na laděné sestavě. Zhodnotil bych zvuk při nastavení ekvalizace pro radio. Pokud by to sedělo, nadešel čas na posuzování kvality stažené hudby z netu pro tuto konfiguraci. To co by hrálo si, užívat, co by nervovalo a bylo buch buch cink, bez milosti smazat. NO VIDÍTE, A JE TO VYMYŠLENÉ. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 30 dub 2020 11:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je mi po tom sice hovno, ale... Nechceš si konečně místo těch poněkud zmatených experimentů udělat něco normálního, civilizovaného a odvědčeného? Bude to v důsledku levnější, zabere to míň času a hlavně ti to bude fungovat jak má.
K těm nahrávkám: Ano, vyskytují se nahrávky zvukařsky zmršené ve studiu. Nebo dobré nahrávky zdegradované dynamickou kompresí při vysílání do éteru či malým datovým tokem při streamování, Nebo stažené z netu v MP3 po někom, komu stačila MP3 128kbps. U rádia to postihuje hlavně lokální nebo komerční stanice. Na ČRO Jazz pro roztržitý poslech si nestěžuju ani ze streamu, ani z DVBT, ani z DAB.
Ale základ zvuku je a bude vždycky v reprákách. Pokud nezačneš tam, rozumného výsledku se nedobereš nikdy. S alespoň základními repráky se pak dá bez problému zůstat u poslouchatelného vysílání. Degradované kopie si sehnat v lepší kvalitě a s těmi několika CD, na kterých se opravdu podepsal zvukař, se prostě rozloučit (většinou se to pak dá poslouchat aspoň v autě). Většinou ale zjistíž že jako ano, tahle nahrávka je lepší a tahle zase horší, nicméně i ta hůř nahraná muzika se mi líbí tak jako tak. To bych si už nikdy nesměl pustit Led Zeppelin nebo Black Sabbath. Nebo první desku Nerezu.
Jen pro zajímavost: Jako prubířský kámen beden někdy používám staré nahrávky metalu. Některé jsou totiž brutálně agresivní a uječené. Na dobrých bednách to není nepříjemné - prostě velice ostrý zvuk kytar, velice ostře prezentní zpěv a sotva slyšitelná basa a bicí. Ale je to tam tak správně. Na jakkoli špatných bednách je to ale něco úděsného. Namátkou - první desky Rage, nejstarší Accept, Savatage.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 30 dub 2020 20:48 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
Tak sem s tím. S návodem na středněvelké bedničky. Opravdu jsem dnes zjistil, že nejlepší ekvalizer je dobrá bedna. To co jsem poslouchal teď asi rok, jakž takž stačilo. Se širším záběrem už nevyhovuje. Opravdu je chyba ve zvuku repro. Pokročil jsem, stačí mne trochu (víc) popostrčit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 30 dub 2020 21:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
A co si máme představit pod pojmem "středně velké bedničky"? :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 30 dub 2020 21:59 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
LSM? URS3100 regál? UMD365 regál?

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2020 06:18 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
koroš - roky "som sa sral" so zlými reprosústavami. Dal som sa "popostrčiť" Penjom a Unicornom.
"Som rád, že sú" :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2020 14:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
Nečekal jsem, že koroš řeší zvuk na zesilovači za 4 dolary z aláče. :o


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2020 15:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Předloni jsme dělali poslechovku zaměřenou na zesilovače. V přímém porovnání byl docela problém aliexpressový déčko s TPA3116 za 10 dolarů zvukově odlišit od vyhlášených referenčních kusů. Všichni jsme na to čuměli jak zjara. Pouze mu chyběl při největších hlasitostech výkon - tam, kde 2x100W zesilovače ještě stíhaly, tohle už si sahalo na limitaci (cca 35W/kanál). Ty zesilovače se opravdu zbytečně prožívaj. Rozdíly jsou leda v tónových korekcích a pak při extra tichým poslechu na extra citlivých bednách (přechodový zkreslení).
Omíláme to tu pořád dokola.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2020 16:16 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Čím to ovšem je, že nejaká "moderná" Yamaha 5.1...nedá napríklad unicornovkám, "čo si zaslúžia"... ?
Natíska sa otázka, či nie je taká aliexpresová hračka za pár drobných v podstate kvalitnejšia, než konce v komerčných zesoch?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2020 16:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Protože pro kvalitní reprodukci ti stačí koncák a regulátor volume. V receiverech jde signál přes množství dalších obvodů, elektronických přepínačů, převodníků, procesorů, které se nedají obejít. Koncáky samotné by to uhrály, ale jsou buzené už zdegradovaným signálem.
Task měl na tom srazu nějaký 5.1 NAD receiver a ten hrál velmi dobře. Já měl pred pár lety Pioneer VSX-520, a to se nedalo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2020 17:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
No tak to budu muset vyzkoušet, jeden takový čínský zázrak za pár babek mi tu leží pár let v šupleti. Chtěl jsem to kdysi použít na bedničky k počítači.
Já tedy pozoruji rozdíly hlavně v kvalitě převodu D-A (teď nemyslím jen samotný DA převodník). Pokud to používám v CD přehrávači a na zesilovač jde signál analogově, zvuk je konzistentní, vyrovnaný. Pokud to přepnu na optiku a nechám to DA v zesilovači, je tam kolem 1kHz takové nepříjemné vypíchnutí.
V zesilovači je to DA vhodné tak pro levný DVD přehrávač, který mám jako transport, protože analog je z toho katastrofa. Poslouchám natvrdo na direct, žádný ekvalizér.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2020 20:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
O tom, že ty lowcostový audioprocesory jsou největším průserem těch multikanálů se tu už taky víckrát mluvilo. Nevím, jestli jsem to minule zrovna nespomínal ve vláknu o URS. Jsou to často šunty za dolar (v balení s 10ks). Už při měření jde vidět, jak to celý vypadá...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2020 21:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ježíšmarjá, co to je?
Jinak ty Číňany oblibuju jako nízkonákladové řešení pro nenáročné aplikace. Hraje to slušně. Ale. Rozhodně bych od toho nečekal kdovíjakou životnost a spolehlivost. A až to jednou scípne, může to vzít s sebou na věčnost repráky. Takže bych to asi nepoužíval jako hlavní aparát, i když jsme s tím na srazu chvíli honili Scarabeovy referenční bedny a nijak to zvuk neprznilo. Do dílny, na stavbu, do pergoly, s nějakýma levnýma reprákama není problém. Použil jsem jich takhle pro sebe i pro přízeň a známé asi tři desítky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2020 12:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jeden nejmenovaný levný 5.1 receiver základní řady...
Koncák samotný chodil OK. Tohle se signálem udělal až audioprocesor.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bedýnky Klipsch R51M pro blízký poslech?
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2020 18:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tohle je ale takovej průser, že to ani nemůže být nějaká vada nebo nekvalita. To se snad dá udělat jedině úmyslně.
Teď si vemte, že má výrobce řadu typů. A že od toho základního se vyšší typ liší tim, že má na totožné elektronice odemčené dvě-tři funkce navíc plus osazený další HDMI vstup. Další vyšší typ má místo pérkových terminálů šroubové, ale střeva jsou furt stejná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group