Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zástavbové rozměry ARN 738/ARO689/ARV168
PříspěvekNapsal: 09 zář 2020 21:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Relevantní to je v první řadě u soustavy s reprákem, kterej má kromě plochy taky asi deset mnohem podstatnějších vlastností. V první řadě lepší elektromechanické parametry, silnější pohon, větší cívku, co největší zdvih, rozumnou zatižitelnost, líp konstruovanou membránu. Zároveň tam, kde výhybka kompenzuje bafflestep, kde basák není přeřvaný bídným zbytkem soustavy. Takže ve výsledku to můžeš poslouchat úplně potichu bez korekcí, ekvalizérů a fyziologie, a můžeš to poslouchat i nahlas, hodně nahlas a dokonce i svinsky nahlas, aniž by sis chtěl zacpávat uši.
Nenám problém proti PF postavit bedny s 8" a můžeme porovnat. Pak ti proti nim postavím třeba bedny s 6,5" a můžeme zase porovnat, co ta plocha přináší navíc. Kvůli tomu děláme ty srazy, přece. Jinak je to jenom tlachání o ničem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zástavbové rozměry ARN 738/ARO689/ARV168
PříspěvekNapsal: 09 zář 2020 22:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Plocha navíc přináší věrnější podání basů a je důležitá u každé bedny. Velký vliv jak bude posluchač vnímat reprosoustavu jako celek má právě to basový pásmo.

Když k 1PF originálům postavíš bedny s 8" co budou mít správně odladěnou výhybku, rozumně navrženej basreflex a solidní basák s velkou pravděpodobností to ty Tesly převálcuje na všech frontách, na druhou stranu mít dobře odladěnou soustavu s ARN 73x (zbytek pásem něco vhodnějšího) nebyl bych si vůbec jistej.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zástavbové rozměry ARN 738/ARO689/ARV168
PříspěvekNapsal: 10 zář 2020 00:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jakousi shodou okolností vím docela přesně, jak hrajou dobře odladěné bedny s ARN738 dole, v odpovídajícím objemu a rozumně ukroceným zbytkem nad tím. Stavěl jsem je a zůstaly v rodině. Prošlo mi jich rukama několik párů (těch ARN), s láskou jsem je vracel zpátky do života. Vím tedy, že to není takový průser jako ostatní Tesly, ale rozhodně ani žádný zázrak v kategorii "basák kolem 10". Možností porovnávat s jinými repráky mám požehnaně. Takže si budu furt trvat na svým, že v případě tohohle repráku plocha bohužel není všechno.
Hele, to nemá cenu. Pojďme se bavit o něčem jiným.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zástavbové rozměry ARN 738/ARO689/ARV168
PříspěvekNapsal: 10 zář 2020 06:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jo, je to zbytečná rozborka.

Jak teda vlastně budou tyhle KONKRÉTNÍ bedny vypadat?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zástavbové rozměry ARN 738/ARO689/ARV168
PříspěvekNapsal: 10 zář 2020 19:36 

Registrován: 24 črc 2020 07:45
Příspěvky: 15
Kraj: ČR - Olomoucký
laminat píše:
Které to byly bedny přes milión?


Jestli to byl dotaz na mě - tak šlo o Dynaudio Evidence Master - tady tytok: https://www.dynaudio.com/discontinued-m ... nce-master

cena je veselá - 1400000. tedy byla, dnes je na trhu zřejmě už nějaká mkII a to bude už krutě k 2 mega.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zástavbové rozměry ARN 738/ARO689/ARV168
PříspěvekNapsal: 10 zář 2020 19:43 

Registrován: 24 črc 2020 07:45
Příspěvky: 15
Kraj: ČR - Olomoucký
BlackRider píše:
Basy dělají hodně a pokud jsi navýšil objem, pocitově ty bedny budou lepší. Myslím že v původním stavu to má tak 40 litrů vnitřního objemu.

Repro jsou ve svislé ose - oproti origo stavu úplně jiný rozložení?
A výhybka bude použitá původní?

Klidně bych ještě přidal litry (min + 5l) na objem pro bas ubráním středové komory. 9 litrů je zbytečně moc, i když ARO ma poměrně vysoký Q.

Ještě k těm bednám, když si neznalý pročte fórum, zjistí, že jsou bedny úplně k ničemu, ale není to tak. Poslouchat se to dalo (OK, ten aktiv). Furt lepší než většina dnešního standartu.

Použitím původní koncepce výhybky k novému rozmístění repro každopádne není dobře. Pokud to tak má být.


Ano - objem basové komory bude cca 65l, objem středovýškové vniutřní bude cca 5l.

Jinak nečekám zázrak, z toho jsem už vyrostl. Věřím v to, že optický dojem bude o X tříd lepší, než u současné ozvučnice a vliv umístění měničů do svislé osy bude sluchem neregistrovatelný v porovnání se současnou hrůznou koncepcí. Výhybka zůstane prozatím původní s nad s výjimkou krabičáků- ty se proměři a případně nahradí něčím novým. primární užití beden je k TV, ale jak jsem už psal, poslech z nich mě zatím jaski baví víc, než z mého hlavního aparátu. Čeumuž se docela divím a to zejména s přihlédnutím k faktu, že to pohní DVD rekordér panasonic z roku asi 2006 a starý (ale velmi dobrý) vintage zesilovač Pioneer A60. zvuk má příjmený charakter a za použití korekcí se dá umravnit i ten středák. Tento "projket" je - řekněm - výzva, kdy maličké pidi budky Mission 760i jsem právě vyměnil za tyto Tesly. Nic mě to nestálo (ale bude stát te´d :-) ), a po delší době si něco zase ubstalím...Ale opravdu zázraky neočekávám a věřím, že míra průserovosti těto bedny zůstane zachována :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zástavbové rozměry ARN 738/ARO689/ARV168
PříspěvekNapsal: 13 zář 2020 22:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Citace:
a věřím, že míra průserovosti této bedny zůstane zachována :-)


Ok, tato podmínka bude zajisté splněna. :-) Za mě je to škoda, páč by mě ubíjel pocit, že z daného materiálu není využit všechen potenciál. Zas když už se s tím člověk drbe... Vidím to jasně: Vifa XT25 + WG300 místo ARV. :-) Což je poměrně dost času a nějaké to předělávání navíc. Oproti původním Mission bednám s 6,5" to prostě rozdíl být musí, tohle už bude mít plnej zvuk dole.

Když už nic, tak bych alespoň dotlumil středovou a výškovou větev, ať člověk nemusí točit korekcema, ale ono to stačit nebude, protože bafflestep.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group