Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:41


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 20 říj 2020 19:01 

Registrován: 18 říj 2020 00:35
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Zlínský
parametry:
TSP:
Fs 36Hz
Qes 0.38
Qts 0.36
Qms 7.5
VAS 32l
Xmax 15mm
RDC 2.5 Ohm

Ahojte chtel bych poprosit o radu nebo popripade i pomoc chtel bych k tomuto reproduktoru udelat ozvucnici k repraku jsem na netu nasel i navod na stavbu ozvucnice a tu jsem postavil ale ze zvuku co z toho sel jsem byl zklaman. ma otazka zni jde na tento reproduktor postavit basova horna nebo bandpass bedna abych z toho ziskal vic tlaku? je tu popripade nekdo z okoli zlina kdo by tohle vypocital a postavil?
Příloha:
$_57.jpg


jeste jedna otazecka oni pisi vas 32l a na navodu k ozvucnici pro tento repros je benda 22l jak to mam chapat?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 20 říj 2020 21:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vas je jeden z TS parametrů. Přeloženo do češtiny jako Ekvivalentní objem. Tenhle parametr přirovnává pružnost kmitacího systému repráku k pružnosti určitého objemu vzduchu. Používá se pro výpočty a simulace při ladění ozvučnice.
Doporučený objem je pak prostě objem ozvučnice, do jakého se má reprák vestavět.

Pokud je výrobce aspoň trochu solidní, měla by doporučená konstrukce plus minus sedět. Objem bedny a hlavně rozměry nátrubku jsi dodržel?
Jakékoli další laborování by znamenalo nejprve změřit reálné TS parametry na rozehraném repráku. Všecky tam uvedené nejsou a taky se často ty skutečné proti reálu rozcházejí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 21 říj 2020 13:15 

Registrován: 18 říj 2020 00:35
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Zlínský
Dekuju za reakci takze ja vlastne jako zacatecnik s tim stejne nic nenadelam a muzu leda delat pokus omyl. Bendu jsem delal presne dle navodu i s basreflexem jak je nakreslen takze jak pises pokud je vyrobce solidni melo by to sedet. Ja mel v aute drive jako basovou slozku 2 arn 312 tak jsem mozna oproti tomuhle uz rozmlsan.
Asi bude lepsi zakoupit primo origo sub ktery jiz bude odladen. Muzu poprosit o nastrel subu do 6 tkc . Zesilovac vlastnim panasonic cy-pa2003n viz odkaz bohuzel jeho realne hodnotny take neznam jen ty co jsou na papire

https://m.heureka.cz/zesilovace-do-auta ... pecifikace


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 21 říj 2020 16:19 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Naděláš. TS parametry dokážeš celkem snadno změřit (zváženej kus plastelíny, zvukovka, jeden 3.5mm stereo jack kabel a 100 ohm odpor není nic složitýho. zkus třeba tohle: http://artalabs.hr/download/LIMP-user-manual.pdf


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 21 říj 2020 19:03 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Pro měření TS jsem vycházel z těchhle videí:
https://www.youtube.com/watch?v=nKNx7UFyIwA
a
https://www.youtube.com/watch?v=Ag8hTO4QhsE
druhý díl, kterým je lepší začít, protože v něm má už zjednodušenou kabeláž. Ale stejně nerozmím, proč řeší mono a stereo jack, když to stačí postavit přesně podle obrázku:

https://www.roomeqwizard.com/help/help_ ... ement.html

Pro mě je REW jednodušší než LIMP.

takže
2x stereo jack
1x 100ohm odpor
1x 33ohm odpor
krokodýlky na připojení repro, ať je to univerzální
kabely radši kratší, ne moc tenké, tak akorát, aby se s tím ještě dalo dělat v 3,5mm jacku.

Soundcard Input = mikrofonní vstup. Pozor na to, že je potřeba mít stereo vstup, tj. klasický rozdělený 3 pin vstup a 3 pin výstup. Nové notebooky se združeným 4 pinem mají jen mono vstup, což stačí na videokonferenci, ale ne na měření, kde na jednom kanálu je měřený reproduktor a na druhém zpětná vazba.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 21 říj 2020 20:25 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Vstupy musí být "linkový" tj s citlivostí 1V, klasický pc s trojicí barevnejch 3.5mm stereo jacků je ta správná volba.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 21 říj 2020 22:19 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Když se vrátím k těm reprákům:

Nejzásadnější informace, kterou jsem schopen říct o ARN312 je ta, že jsou "veliké". V žádném případě bych nikomu netvrdil, že basujou. Protože nebasujou. V oblasti bytového HiFi, kam v principu patří, jsou to jedny z nejhorších repráků vůbec, a lepší službu udělá kdejaký slušný 6,5".
Jestliže v porovnání s nimi ti tahleta tvoje věc basuje ještě míň, plynou z toho asi tak dvě informace:
1) Ten reprák o mnoho lepší než ARN312 nebude.
2) A každopádně to nejde moc porovnávat, protože dva (byť mizerné) ARN312 mají asi tak troj- až čtyřnásobnou plochu proti jednomu 10".

K bodu 1: Těžko soudit podle fotek, ale nemá to (aspoň takhle napohled) moc velký pohon. Pohon repráku je daný kombinací magnet plus cívka. Pokud pominu neodymové magnety u dražších repráků, které bývají mrňavé, tak feritový magnet by měl vypadat na oko o dost větší než co vidím tady, a měl by obsluhovat cívku asi tak 3" v průměru.

K bodu 2: V principu nemůžeš od jednoho 10" chtít, aby odevzdal při stejném buzení víc tlaku než dva 12" (byť mizerné). Jediné, co se dá v tomhle případě dělat, je: Narvat do něj výkon. Pokud to dlouhodobě snese.
Jestli na to ten reprák reálně má, to by ti řekl někdo, kdo si ho odměří, očichá, ochutná a odzkouší za podmínek, které jsou mu známé. K výkonu se pak váže další problém, a to je rozpor mezi deklarovaným a reálným výkonem zesilovačů.

Band-pass ozvučnice může za jistých podmínek zvednout v omezeném basovém pásmu účinnost repráku i o několik dB. Ale je to vykoupené tím omezeným pásmem, a taky často tendencí k nekontrolovanému hučení a bučení, které si někdo mylně vykládá jako "basy". Má-li subwoofer plnit svou funkci korektně, pak musí krom obligátního ducání zvládnout i korektní kontrabas nebo kopák. Ono i to ducání bylo autorem možná původně zamýšleno trochu jinak než jako táhlé Hůůůůů na frekvenci 100Hz.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 22 říj 2020 19:01 

Registrován: 18 říj 2020 00:35
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Zlínský
Kluci vážím si vašich odpovědí ale.....
Jsem zaprisahlej teslaclovek takže je mi celkem jedno kdo co říká o tesle já vím svoje a cítím to tak viděl jsem a slyšel i o hodně slušnější repro než je tesla to se nebojím přiznat ale mám jí rád a když budu moct raději si někde koupím tesla repraky navíc měl jsem tu možnost vidět mnoho reprosoustav a slyšet je u pana sinclera takže vím že mému sluchu lahodí nejedna tónina co z nich vychází!
navíc když šla k zemy výroba repro tesly ve valmezu kterou jsem měl tu neskonalou čest navštívit i slza ukápla.

Co se týče toho měření moc si vážím vaší snahy my to vysvětlit a naučit ale opravdu to není dobrej napad. já jsem začal s multimetrem a měřením napětí na 12v baterii a tam jsem také skončil, takže opravdu nějaké takovéto připojování atd fakt nehrozí!

chápu že nevyždímám z 10 palce moc výkonu ale věřím že ozvučnice je dosti důležitá tak proto jsme se obrátil na vás a na dotaz zdali nemáte někoho nebo nevíte kdo by ji dokázal sestavit. nemám v autě žádnou mega naduanou apraturu ale taky věřím že to není obyčejné stereo takže by mělo bejt trošku vzdusa při poslechu hudby proto jsme napsal z pokud mi doporučíte nejakej slusnej sub klidně i dvojreprak urco nad tím zauvažuji

na netu jsem obevil tohle https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-T ... qVEALw_wcB


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 22 říj 2020 22:38 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tu aunu snad nemyslíš vážně. Zkus se podívat na tohle téma, ten 8" z hadexu hraje doopravdy basy, a ne jako ARN312, a ten 10" asi bude ještě jiná liga. Samozřejmě malá membrána+ velká vychylka=velkej příkon : http://repromania.net/forum/viewtopic.p ... 39#p112539
už z fotky v prvním příspěvku je vidět, jak asi by měl vypadat subwooferover repro. Zkus posoudit velikost magnetu a šířku lemu vzhledem k celkovýmu průměru něco přes 20cm...
Chvilku jsem to měl osazený ve 30l bedně s BR naladěným někde na 25Hz, zapojený na 4R a na doma víc nechci, nechci měnit okna, dělat nový omítka ani znovu zazdívat futra :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 23 říj 2020 06:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Popravdě, zatím nějak nepobírám, co vlastně chceš. Nemyslím od nás, ale od toho subu.
Ten co máš, je pravděpodobně navržený plus minus správně. Tedy pokud jsi dodržel rozměry, pokud jsi to neudělal z tenkého materiálu a zejména pokud jsi dodržel průměr a délku portu - na což jsi ale neodpověděl. Takže buď se dohodneme, že to máš podle plánku správně, nebo můžeme hledat chybku.
Na jednu stranu říkáš, že nemáš nic extra, na druhou stranu vznášíš nějaké požadavky, ale asi je nedovedeš moc popsat. Co si vlastně představuješ pod slovem "tlak"?
Taky jsem ti napsal, že menší účinnost jednoho menšího proti dvěma větším reprákům musíš za všech okolností dohnat výkonem, nikoli konstrukcí skříně. To znamená, že potřebuješ reálně, nikoli jen papírově výkonný zesilovač. Ten bude ale něco stát. A platí to o subech do auta obecně, protože speciálně u repráků vhodných do auta je účinnost vždycky menší.
Právě tak dobrý reprák bude něco stát. Na tu kolotočovou svítící sračku a na celej Electronic Star za pár šupů rovnou zapomeň. Hotový kvalitní sub bude stát o řád víc.
Co se Tesly týče, o tom si klidně můžeme pokecat jinde. Většina z nás jsme tady pamětníci a milovníci teslí historie a vyrostli jsme na ní. Ale taky už jsme vyrostli z ní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 24 říj 2020 12:37 

Registrován: 18 říj 2020 00:35
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Zlínský
no stavbu te bedny jsem dodrzel dle navodu presne jak delka toho natrubku tak i rozmery bedny jako desku pro stavbu jsem pouzil tuhle: https://www.artisan.cz/vodovzdorna-prek ... 250x2500mm

zakladni problem pri reseni tohoto problemu je to ze sedime u pc a nestojime u toho repraku a kazdy znas to nevidi a neslysi aby mi dokazal rici co a jak udelat a poradit.

kaslu na to pokouknu se po nejakem hotovem subu a tohle si necham na hrani a zkouseni. dekuju vam za snahu ale tady v tomhle pokracovat uz nechci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub Phase Linear Thriller 2500
PříspěvekNapsal: 26 říj 2020 14:25 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
škoda, vzdát se těsně před cílem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group