Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 14 lis 2020 09:52 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Chtěl bych koupit manželce koloběžku se sedátkem nebo s možností dodatečně montáže ideálně tak do 15 max do 20 tis.
Přečetl jsem nějaké recenze ale budu rád za jakoukoli další zkušenost.Něco jako Ultimative Captain CSB 1000W nebo Wega Wiron 1000W.
Asi by vyhověly jen nevím třeba motor + řetěz jo/ne?..Větší nafukovací kola - tlumiče?... A pak hmotnost? 40kg mi přijde celkem dost...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 15 lis 2020 18:42 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
tu první jsem našel, známej má podobnej model. Jako motorkáře mě to moc nenadchlo, konstrukce předního odpružení je dost vaklavá. Motor je stejnej, jako má mladej v minimotorce- nějakou stovku kilometrů už najezdil, i když je to motorek s uhlíkama. Ale pozor, je v tom "VOLOVO!" -proto ten krám váží 40kg a je tak levnej. Jezdec vážící víc než 40kg bude brzda provozu a naopak na chodníku nemá co dělat...
Dopravní prostředky jedině s baterkama na bázi lithia, jinak je to opruz z více důvodů...
Tu druhou jsem nenašel.
Ke koloběžkám obecně mám připomínku k bezpečnosti -- stojíš poměrně vysoko, pokud se to rozjede na 40km/h, tak prudší zabrždění znamená smyk zadního kolečka, případně let přes řídítka, malý kolečka rozhodí i špatně položená dlažba, oproti klasickýmu kolu na 26" kolech je to obžaloba.
Proč zrovna koloběžka? Podle mě kolo i třeba s dámským, hodně nízkým rámem, https://www.alza.cz/sport/cycleman-ceb1 ... #parametry je úplně jiná liga. Pokud to postavíš z komponent sám, dáš ten správnej motor, tak to pojede i líp než ta koloběžka. https://www.e-pohon.cz/Konverzni-kit-48 ... N-d406.htm nebo https://shop-elektrokola.cz/elektromoto ... olo-i1577/ Stavba za pomoci přestavbové sady je taky v pohodě, za půlden je to hotový.
Samozřejmě pokud je podmínkou skladnost a nošení někde po schodech, tak potom jedině mikrokoloběžku něco jako https://www.alza.cz/sport/elektricke-ko ... -v4444.htm


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 16 lis 2020 00:01 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Díky moc za názor a odkazy.Mám na koloběžku stejný názor. Budu to muset ještě zvážit jestli nechci udělat někomu radost za každou cenu. Ty odkazy na dodatěčnou motorizaci jsou zajímavý.
Kolo by podle mě bylo mnohem lepší, ale to nechce. Navíc u rodičů leží jedno pěkný dámský v podstatě nepoužívaný.Je tam i nová baterka protože ta první asi pro minimální používání zdechla.
Chtěl jsem to jako dárek pod stromeček, ale možná nebudu riskovat a raději se zeptám...
Vím, že by jí chtěla. Byla by hlavně na cesty malýmí uličkami po Poděbradech do práce a občas nějaká cyklostezka k jezerům apod.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 16 lis 2020 02:30 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Na jednu stranu, na elektrokole během roku něco ujedu, nejezdím po chodníku, po pěší zóně akorát pokud to nejde jinak, ale mládežníci na pronajímanejch koloběžkách jezdí kdekoliv a jakkoliv, klidně po silnici jednosměrkou protisměrem po levé straně. Zkus to nějak nenápadně ověřit, co očekává od té koloběžky, jestli spíš nechce fakt tu lehkou, co na ní někam dojede, vezme do teplech a někde uschová, ostatně pokud si to pamatuju dobře, tak kopec v Poděbradech snad ani nemáte, zase na delší výlety ta minikoloběžka moc není.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 16 lis 2020 10:37 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Zeptal jsem se už včera večer. No uvidíme. I když kolo nechce dovezu ho od rodičů a otestujem ho. A uvidí se!
S tím kde se s čím smí jezdit je to legrace i v Poděbradech.
Na manželku která pracuje přímo na náměstí vždycky měšťák vyletí že jede cca 20 metrů a kolo nevede. O víkendu pod Jiříkem parkuje třicet motorek který tam určitě nebyly dotalačeny.Tam ale nevím proč měšťák nechodí...
Když jdeš po kolonádě tam se běžně prohánějí kola koloběžky brusle a nevím co ještě.
Sám jezdím i na jedné stopě ale do Krkonoš na hřebeny bych nevyrazil. Koloběžka na silnici dokonce v opačným směru asi taky není moc dobrý nápad. Myslím, ale když se chovám ohleduplně vůči ostatním , tak by ta kolobrnda nemusela vyloženě vadit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 16 lis 2020 19:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Ahoj

Tahle je dobrá, ale cenově už bohužel jinde:

https://www.rcskladem.cz/nejhezci-elekt ... SDEALw_wcB

pak ještě tohle:

https://www.mall.cz/elektricke-kolobezk ... 1mEALw_wcB


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 16 lis 2020 21:56 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tohle je zase jiná kategorie, přes 50kg váhy, spíš motorka než koloběžka. Ty široký gumy žerou výkon, takže se s 12Ah se moc daleko nedostaneš. Jízdně se to spíš blíží skůtru než koloběžce. Určitě bych na tom nechtěl jet bez motoru, jenom na odrážení, to už snad ani není možný.
Tady spíš jde o preferenci uživatele, co vlastně chce a k čemu. Zaráží mě cenovka, 12Ah/48V baterka v koloběžce za 16kkč? koloběžka 6kkč, baterka 10kkč??? -
Ještě k dojezdu: Mám v elektrokole 20Ah/48V, a když jedu jak na motorce, tak to vydrží 40km, když zpomalím na legálních 25km/h a sem tam šlápnu, tak klidně 100km dám na jedno nabití. Ale na 32mm širokejch gumách, nafoukanejch na 4atm., na kolech s průměrem cca 55cm.
Stejnej motor i baterka na "fatbike" znamená dojezd 40km s jezdcem o polovinu lehčím, než jsem já, a to i při rychlostech do 25km/h.
Těch 30km u koloběžky z mall je z říše zbožnejch přání, možná po úplné rovině, s někým, kdo váží 40kg a nehrne to na plnej kotel...
Ještě by mě zajímalo zařazení do kategorie vozidel, na něco, co jede 45km/h a váží přes 50kg by snad měl být řidičák a mělo se platit povinný ručení,nebo ne?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 16 lis 2020 23:13 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Láďo dík za odkazy. Ale tohle už je moc velký. Tady to má chlap přes ulici a vždycky s tím jede jako šnek a hučí tomu snad i ty gumy.
Dnes jsem dovezl elektrokolo od rodičů. Baterie kupodivu není úplně mrtvá tak už se nabíjí.
Zatím to vypadá na nějakou menší kolobrndu jestli teda vůbec něco.
K výročí jsem koupil chytrou Nokii a dodnes je v krabičce.Výročí máme v červnu...
Mě by se líbilo tohle. Takový podle mě dobrý kompromis. Taky pěknéAsi před dvěma lety jsem ze šrotu udělal hezkou skládačku a jezdí se na ní super.No vidím to na ponožky jako vždycky. :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 17 lis 2020 20:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
To kolo bude asi nejlepší, a baterii ti zrepasuje modelář, který se tím zabývá.
Nebo tento z Olomouce (Aleš), udělá "jakoukoliv" baterii, co si kdo vymyslí:
http://www.satria.cz/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 17 lis 2020 22:24 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tady je taky repasovaná baterie. Někdo z Hořic to dělal a asi dobře.
2 roky bez nabití přežila zdá se bez problémů. Asi 10km a jen jedno zelené občas ke konci problikávalo.
Na moto to jezdím do práce 3minuty. Tady tam delší cestou 8,5min a zpět přes náměstí 7minut. Občas jsem teda přišlápl. Tady se krásně ukazuje kde je nějaký stoupání který jsem v autě ani na moto vůbec nezaregistroval. Na cyklostezce jsem předjížděl občas i závodníky v overalech. Docela legranda to byla. Zavodníci myslím docela koukali, když je předjíždělo tohle dámský kolo. :)
Příloha:
20201117_170140.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokoloběžka
PříspěvekNapsal: 18 lis 2020 11:07 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ten topcase je fakt úlet...
To je klasika, do 14% kopce prošlápnu schválně dozadu, a borci na pokraji sil mi vyhrožují lynčováním... Onehdy jsem na lesní cestě v dlouhým stoupání dojel partičku cyklistů, mleli z posldního a zabírali za zatáčkou celou cestu. Musel jsem i do kopce brzdit až do smyku, a ti na mě koukali jak na zjevení... Cyklistika bez motoru už pro mě není.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group