Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:53


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dayton TCP115-4
PříspěvekNapsal: 24 říj 2020 21:35 

Registrován: 27 lis 2019 20:27
Příspěvky: 55
Kraj: SR - Žilinský
Zdravím, rozhodol som sa objednať zo SoundImports Umik-1 a výšky pre UMD365 a k tomu som chcel nejaký lacnejší zaujímavý repráčik s ktorým by som sa pohral, padol mi do oka TCP115-4... Na webe som našiel pár projektov, jeden je s ND16FA-6, ale z toho čo som tu už pochytil sa mi to nezdá dobrá voľba. Potom som našiel nejaký návod na upgrade originál bedničiek osadených tým basákom kde sa odporúčal ND28F-6 a to už sa zdá byť vhodnejšie... Prípadne vie niekto poradiť niečo lacnejšie, alebo vhodnejšie v podobnej cene čo by som mohol skúsiť použiť? Chcel by som sa na tom naučiť merať...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dayton TCP115-4
PříspěvekNapsal: 25 říj 2020 13:48 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Mám ND16FA6 v kombinaci s ND91-4 a je to ok. Podle Daytonu je vidět, že ten větší repráček už nad 2 kHz začíná drobek směrovat, já mám dělelní někde okolo 5kHz, to by ten tvůj nesnesl. Podle mě bude ND28 těžkopádnější nahoře, podobně jako Monacor DT-300. Asi bych k tomu dal něco, co snese "obvyklý" dělení cca 2,5kHz a nemá velkej systém, tj horší vlastnosti na nejvyšších kmitočtech, což by snad ND20FA6 (ND25?) splňoval. Podle mě by to drobek kompromisně naladěný fungovalo i s tou ND16FA6. Ostatně chce to změřit v bedýnce, nasimulovat a vyzkoušet, výhybka na tenhle kmitočet drahá nebude. A díra na vejškáč se zvětšuje líp, než zmenšuje...
Ostatně dayton píše u toho středobasu usble frequency do 5.5khz, což mi podle grafu moc nepřijde


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dayton TCP115-4
PříspěvekNapsal: 25 říj 2020 15:10 

Registrován: 27 lis 2019 20:27
Příspěvky: 55
Kraj: SR - Žilinský
Keďže beriem aj ND16FA-6 (asi vezmem rovno 4ks) tak to samozrejme vyskúšať môžem, ono na to je aj projekt:
https://duanebrowndesigns.blogspot.com/ ... s.html?m=1
Ďalší som našiel s tým ND28F-6:
http://techtalk.parts-express.com/forum ... op-speaker
Je možné že by nakoniec najlepšie bolo niečo medzi...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dayton TCP115-4
PříspěvekNapsal: 25 říj 2020 16:22 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
ten s ND16 prej měřil, ale nepublikoval nic z toho - tzv sériovou výhybku jsem měl kdysi na tesla bednách, má to tu "výhodu", že se podstatně víc reproduktory ovlivňují navzájem a změna jedné součástky má vliv na všechno.

U projektu s ND28 je vidět, že aspoň simuloval. Dayton krom datasheetu dodává .frd a.zma, takže leckdo neměří v ozvučnici a nasimuluje to podle toho, což taky nemusí být košer...
Ale lepší takhle než to první, apoň podlemýho názoru. Pokus si chceš pohrát, tak jakejkoliv běžnej 20-25mm vejškáč by s tím středobasem měl dát skamarádit... Ostatně ani jeden znich to neměřil jinde než v ose, to taky může být trochu problém.
Pokud si chceš pohrát a oměřit to, možná dosáhneš lepších výsledků než oba projekty. V tom Xsim jsem kdysi něco zkoušel, vituix cad je mercedes proti trabantu, hlavně komfort při tom, že máš i power/DI což možná ovlivňuje celkovej dojem z bedny víc než úplně rovný měření v ose, ale to se tady rozebírá pořád.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dayton TCP115-4
PříspěvekNapsal: 26 říj 2020 20:38 

Registrován: 27 lis 2019 20:27
Příspěvky: 55
Kraj: SR - Žilinský
Nainštaloval som si Vituix, vyzerá to super, asi potrvá kým to všetko poberiem, ale chcel som si skúsiť nejakú simuláciu aspoň s katalógovými dátami kým príde mikrofón. Narazil som na problém s ND16FA-6, povedal by som že dáta k nemu sú nejaké vadné, má s tým niekto rovnakú skúsenosť? Iné výšky nerobia problém (ND25FA-4 a ND28F-6).
Trochu som už odkukal ako asi majú tie grafy vyzerať a prečo, ale nemám jasno v tom čo všetko treba okrem načítania dát meničov vo Vituixe nastaviť... No bude to ešte dlhá cesta.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dayton TCP115-4
PříspěvekNapsal: 07 lis 2020 16:27 

Registrován: 27 lis 2019 20:27
Příspěvky: 55
Kraj: SR - Žilinský
Čakám kým naskladnia ND25FA-4, a tak zatiaľ zvažujem ďalšie možnosti, porovnával som TCP115-4 a SB12PFC25-4 a zdá sa že by to za tých 6€ navyše mohlo stáť, sa mi ten reprák vidí celkovo lepší ak neriešim že by potreboval o čosi väčšiu búdku (ale stále dosť malú a ľahšie by sa realizoval bassreflex). A zdá sa mi že by šiel deliť vyššie a tak by prípadné použitie ND16-FA-6 bolo reálnejšie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dayton TCP115-4
PříspěvekNapsal: 08 lis 2020 18:14 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
ND16 jsem měřil vlasnoručně, data ti klidně pošlu, ale nebude ti to k ničemu, protože to nemám na minimální fázi, mám to pro sebe, kde jsem to měřil v bedýnce s ND91-4... Ty tovární data jsem ani nestahoval, stejně ti každej napíše, že je potřeba to oměřit v té budce, ve které se to bude používat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dayton TCP115-4
PříspěvekNapsal: 09 lis 2020 19:05 

Registrován: 27 lis 2019 20:27
Příspěvky: 55
Kraj: SR - Žilinský
No bez merania a bez búdky je to len také hranie, ale menší tréning nezaškodí... Stále špekulujem nad tým SB-čkom...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dayton TCP115-4
PříspěvekNapsal: 25 lis 2020 00:08 

Registrován: 27 lis 2019 20:27
Příspěvky: 55
Kraj: SR - Žilinský
ND25FA-4 stále nie je, zdá sa že ten ich týždeň tam dávajú paušálne... Zvažujem alternatívy, trochu drahší Peerless by Tymphany DX20BF00-04 3/4" nevyzerá zle, nebolo by výhodou aj to že je trochu zapustený?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group