Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:28


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 07:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
Ahoj,

řeším propojení telefonu případně noťasu se zesilovačem.
Můžete, prosím, někdo doporučit nějaký konkrétní DAC s bluetooth dle vlastní zkušenosti.

Díky.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 09:25 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Už nějaký rok mám s.m.s.l za tý peníze výborný. Blesk připojení ke všemu.
Měl jsem třeba audio dac magic+ při podrobném zkoumání o malinko lepší. Při běžném poslechu jen těžko rozpoznatelny rozdíl. S.M.S.L. za mě naprosto ok.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 09:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Má mít kromě Bluetooth taky USB? Protože většinou to má optiku a koax. Předpoklad je, že USB DAC se řeší samostatně. Pokud má noťas optický výstup, bylo by jednodušší hledání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 09:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Já se to skoro stydím přiznat, ale asi před dvěma lety jsem si koupil jen tak na vyzkoušení tohle:
https://www.aliexpress.com/item/32855526554.html

A ono to kupodivu funguje a ještě více kupodivu i hraje tak OK, že jsem se zatím nedokopal ke koupi ničeho pořádnějšího. Ale připojí to jenom jedno zařízení najednou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 10:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
scarabeo píše:
Už nějaký rok mám s.m.s.l za tý peníze výborný. Blesk připojení ke všemu.
Měl jsem třeba audio dac magic+ při podrobném zkoumání o malinko lepší. Při běžném poslechu jen těžko rozpoznatelny rozdíl. S.M.S.L. za mě naprosto ok.


Díky za tip.
Co konkrétně od s.m.s.l ?

Já do dneška váhal mezi
https://www.mall.cz/propojivaci-kabely/ ... gJUIPD_BwE
a tímhle
https://www.l-e.cz/xduoo-xq-50-pro

Pokud je při poslechu rozdíl těžko rozpoznatelný, tak to neřeším, spíš bych se rád vyvaroval nějakýho totálního průšvihu. :-)

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 10:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
ransom píše:
Má mít kromě Bluetooth taky USB? Protože většinou to má optiku a koax. Předpoklad je, že USB DAC se řeší samostatně. Pokud má noťas optický výstup, bylo by jednodušší hledání.


Noťas optiku nemá. Právě z důvodu noťasu a telefonu (respektive telefonů) jsem chtěl bluetooth.
Kdyby bylo USB bylo by to fajn, ale když nebude, nevadí.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 12:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Oba ty odkazované přijímače se prodávají i na Aliexpressu. Levněji, ale zase bez záruky a s delší dodací lhůtou.
Obecně jsem nikdy s elektronikou z Číny neměl problémy.

Jak jsem psal, USB DAC a Bluetooth přijímač v jedné krabičce se bude hledat blbě. Já sám bych upřednostnil samoststný DAC a samostatný BT přijímač. Každej se dá vybrat podle vlastních kritérií a když se jeden vysere, druhej zbude.
Nebo by to šlo skombinovat jako BT přijímač s optickým vstupem a do noťasu strčit převodník USB na optiku. Optika není o nic kvalitnější, ale je galvanicky oddělená, což zabrání jakýmkoli nežádoucím ruchům zaneseným do zbytku aparátu (notebooky to dělají rády).
Připomenu jenom, že lepší novější notebooky optický výstup často mají, jenom o něm vůbec nemusíš vědět. Je schovaný v Jacku pro sluchátka a připojuje se optickým kabelem s konektorem ve tvaru Jacku. Já ho mám i v ultralaciném mini PC Intel NUC.

Jinak ano, krabičku All-In-One s USB i BT dostaneš v Číně. Dokonce spoustu typů. Jsou to už ale věci nad 2000 Kč. Tedy vzniká otázka, jestli chceš jít do rizika.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 13:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
ransom píše:
Oba ty odkazované přijímače se prodávají i na Aliexpressu. Levněji, ale zase bez záruky a s delší dodací lhůtou.
Obecně jsem nikdy s elektronikou z Číny neměl problémy.

Jak jsem psal, USB DAC a Bluetooth přijímač v jedné krabičce se bude hledat blbě. Já sám bych upřednostnil samoststný DAC a samostatný BT přijímač. Každej se dá vybrat podle vlastních kritérií a když se jeden vysere, druhej zbude.
Nebo by to šlo skombinovat jako BT přijímač s optickým vstupem a do noťasu strčit převodník USB na optiku. Optika není o nic kvalitnější, ale je galvanicky oddělená, což zabrání jakýmkoli nežádoucím ruchům zaneseným do zbytku aparátu (notebooky to dělají rády).
Připomenu jenom, že lepší novější notebooky optický výstup často mají, jenom o něm vůbec nemusíš vědět. Je schovaný v Jacku pro sluchátka a připojuje se optickým kabelem s konektorem ve tvaru Jacku. Já ho mám i v ultralaciném mini PC Intel NUC.

Jinak ano, krabičku All-In-One s USB i BT dostaneš v Číně. Dokonce spoustu typů. Jsou to už ale věci nad 2000 Kč. Tedy vzniká otázka, jestli chceš jít do rizika.


Díky.
Stačí mi bluetooth přijímač s RCA výstupem, USB není třeba.
To s tou optikou na noťasu je zajímavé, hned jsem prozkoumal Lenovo co mi leží na stole ... a optiku to nemá. :-(

Líbí se mi i tenhle
https://eshop.evolveo.com/evolveo-audio ... gJVuPD_BwE
a ten, jestli to správně chápu, má přepínání přijímač/vysílač, dá se tedy použít i pro připojení sluchátek, třeba.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 19:01 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak vlastně S.M.S.L. už jsem prodal byl bez BT.
Teď mám už delší čas tohle a úplně v pohodě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 21:29 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
BT používa pri prenose vlastné kodeky. Nie je to na úkor kvality zvuku (nižšie dátové toky)?
Pri nejakých mobilných zariadenia (smartfón) to asi vadiť nebude. Ale nebolo by vhodnejšie prepojiť notebook s DAC cez kábel? Ak nemá SPDIF (optický) výstup, tak USB DAC?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 21:42 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Já jsem si to taky myslel, proto můj první Dac byl bez BT. Zkoušel jsem to. Rozdíl v tom jestli je to přes kabel nebo BT já nepoznám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 15 bře 2021 22:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Bluetooth samozřejmě nějakou ztrátu kvality znamená, a hlavně ztrátu spolehlivosti jako každý bezdrát. Já jsem u BT sluchátek zaznamenal (kromě občasného výpadku vlivem rušení) občas lehké kolísání "rychlosti přehrávání" - prostě se o malinko posune ladění dolu nebo nahoru, když se ve vzduchu ztratí nějaké pakety a sluchátka je musí dohonit.

Takže pokud máš na výběr, připojil bych to kabelem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC s Bluetooth
PříspěvekNapsal: 16 bře 2021 07:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
posluchac píše:
Bluetooth samozřejmě nějakou ztrátu kvality znamená, a hlavně ztrátu spolehlivosti jako každý bezdrát. Já jsem u BT sluchátek zaznamenal (kromě občasného výpadku vlivem rušení) občas lehké kolísání "rychlosti přehrávání" - prostě se o malinko posune ladění dolu nebo nahoru, když se ve vzduchu ztratí nějaké pakety a sluchátka je musí dohonit.

Takže pokud máš na výběr, připojil bych to kabelem.


Díky za názory.
Nebo ... Google Chromecast Audio, tedy bazarovej, když už se jinak neprodává.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group