Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 19 led 2021 10:00 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Standard, 5.5x2.1


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 31 led 2021 11:40 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
OT: Nobsound jsem zkusil, par dni zpatky dorazil. Zadne hifi to neni, to snad od toho nikdo ani neceka. Ale jak pise ransom 'do dílny, k televizi, do kuchyně nebo děckám do chlíva a podobně' je to parada.
Mereni je tady, a je to dost hrozne https://archimago.blogspot.com/2019/11/ ... ass-d.html. Ovsem na to jak to meri to hraje jeste docela solidne.
Ja si to necham asi do dilny. Prijit, zapnout, neco naklikat na mobilu a hned hrat je obzvlast user-friendly.
Za ty penize super kup, ransom diky za tip.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 31 led 2021 23:48 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To asi číňan notně odrbal, podle dataheetu https://www.ti.com/lit/ds/symlink/tpa31 ... FTPA3116D2 třeba na str. 9 ty tpa3116 jsou samozřejmě hi-fi se značnou rezervou.
Mám vyzkoušený jenom modulky, do krabičky si to dám sám, a určitě nemají problémy s přenosem na koncích pásma jako tohle. Možná by to chtělo mrknout dovnitř, proč je to tak sprasený nahoře i dole, a nebo jestli to ten dotyčnej schválně nenaměřil blbě, jako spousta lidí, co má vůči D zesilovačům neopodstatněný předsudky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 11:34 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Riešim deťom ozvučenie izieb a toto sa ukázalo ako najjednoduchšie riešenie, jeden už je v jednej detskej a druhý objednaný do druhej. Izby sú vedľa seba, predpokladám že pri BT pripojení sa bude každý z nich hlasiť tak že sa bude dať rozoznat ktorý je ktorý?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 12:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ano. Pouze bude potřeba napárovat každý zvlášť a v telefonu si ho pojmenovat. Hlásí se stejným jménem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 04 zář 2021 23:39 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Na dnešní sraz jsem dovezl takové překvapení. Držel jsem to v tajnosti, protože nebylo jisté, že to stihnu do srazu, ale nakonec se povedlo.
Se svolením Antonia jsem udělal kopii ozvučnice jeho Tesmax61, a do ní jsem vetknul tuhle odladěnou kombinaci. Vycházel jsem z toho, že tvar horní části toho sloupku a rozmístění repráků odpovídají mým regálovkám. Plus je ta ozvučnice laděná pro ARN bez kompenzačního magnetu (který by musel mít do klasického basreflexu, takže by se musela dělat i nová výhybka). No, zariskoval jsem a vyšlo to.
Vzniklo tak něco, co hraje podobně jako Unicornovy TM-265BR. Mohutný basový fundament z mrňavého basáčku, plus velmi dobrý zbytek, to vše asi za 2500Kč sakum pikum.
Nějaké povídání a první neostrá fotka jsou na Audiowebu na konci toho vlákna o Tesmaxu.
Pokud vím, tak se ostatním výsledek spíš líbil než nelíbil. Tak ať to okecá někdo jinej.
Pet007-ovi ještě jednou dík. Podle mého soudu je to i v malé uzavřené regálovce dost dobrá verze na téma"ARN56xx plus něco nad ním".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 05 zář 2021 10:10 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
ransom gratuluji k povedenému projektu s TML. Je fajn že opět někdo rozšířil naše miniřady stavitelů,nebo alespoň experimentátorů s těmito konstrukcemi repro.Je dobře že se opět našel někdo ochotný překročit Rubikon a jít s tím do přímého porovnání.Není nic přesvědčivějšího než poslech na vlastní ucho a vlastní názor jak je to se zastaralostí a neperspektivností TML.
Takže vítej mezi námi...až postavíš ještě několik dalších projektů,pak teprve zjistíš co to opravdu dokáže.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 05 zář 2021 12:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To není TML, ale MLTQWT.
Díky za uvítání, ale já myslím, že tohle byl můj první a nadlouho i poslední pokus. Jako líbí se mi to, ale že bych si z toho vyloženě ucák, to zas ne. Ta pracnost mě tedy srala brutálně a těžký to je jako železniční pražec.
Výsledek je myslím dost povedený, ovšem těžiště vidím jinde - ty repráky si nějakým nedopatřením perfektně sedly a Petovi se podařilo je dobře sladit (i když Teslu nemá rád, a píčoval u toho jak cikánka u výslechu). Hraje to za ty prachy skvěle přes celé pásmo - a hrálo by aj bez toho basového podkladu. Ten je tam jako příjemný bonus. Ten spodek je ostatně na první poslech hodně podobný jako při použití ARN567 s přidaným magnetem v basreflexu o stejných rozměrech, což je podstatně jednodušší.
Tím samozřejmě nic neshazuju a jsem s výsledkem naprosto spokojený.
Na pořadu mám už jenom malé regálovečky do kuchyně k televizi pro manželku, která si usmyslela, že musejí být z měděného Zetagu, protože se jí to hrozně líbí. Rodina a přátelé jsou bednami zásobení, a já si teď hodlám jenom spokojeně užívat co už mám. Trochu i díky včerejšímu srazu, kde jsem dospěl k závěru, že již opravdu mám, co jsem roky chtěl.
EDIT: Teda ještě poslech na ven. Ale to bude jen taková drobnost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 15:09 

Registrován: 05 zář 2021 23:06
Příspěvky: 49
Bydliště: Prágl :-D
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jen připojím svůj neodborný komentář :)
Když mi Ransom oznámil, že bude stavět experimentální sloupky a že po srazu mi budou, jakožto rodinnému příslušníkovi, k mání, tak jsem neváhal. A musím říct, že jsem rozhodně neudělal chybu! Do těch bedynek jsem se zaláskoval už na srazu a doma, doma jsem z nich nadšený. Nejsem člověk, který rozezná kde co, ale spíš líbí/nelíbí. Nicméně o tom to tak nějak je :) ... TesMax-y mi krásně "rozdovádí" obývák a chvílemi i lituji sousedy - ale co - před desátou snižuji hlasitost. Ač nemám ani průměrně utlumenou zimmer, tak i přesto je zvuk plující k mým uším skvělý. Až přidám ještě další kobereček a obrázky na zdi - uvidíme - co to napáchá.
Takže, díky Ransome za stavbu a vůbec za to, že se ti chtělo s tím pachtit (dle nákresu to byla šílená práce) a dále děkuji Pet007 za výhybku a Antonio za to, že se pachtil s konstrukcí ozvučnic... Pánové, máte mé díky :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Poslouchám TesMax62 od Ransom
Technics SL - Q2, Yamaha R-N803D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 15:50 

Registrován: 05 zář 2021 23:06
Příspěvky: 49
Bydliště: Prágl :-D
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ještě malý dovětek... Ransome ano, těžké jsou. Vynést je do 4 patra bez zdviže mě fakt bavilo :D ... Ale co, ze zvědavosti jsem hodil jeden bedynek na váhu a měl krásných 17,5 kila :-) ... Což je o 6kg více, než párek těch regálovek, co jsem ti na srazu vracel :D

_________________
Poslouchám TesMax62 od Ransom
Technics SL - Q2, Yamaha R-N803D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 22:14 

Registrován: 13 bře 2020 18:07
Příspěvky: 27
Kraj: SR - Trenčianský
Vizeraju perfektne. Túto kombináciu meničov mám v 10L ozvučnici a mám tie repráky rád. V tvojom objeme to má už asi aj prekvapivý spodok. Super, nech robia radosť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 17 zář 2021 14:05 

Registrován: 17 úno 2021 22:48
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Začátečnický dotaz: Ty odpory, které jsou před cívkami ve výhybkách, znamenají odpor cívky, nebo se tam dává odpor této hodnoty? Já předpokládám, že A je správně. Děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 17 zář 2021 14:31 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Je to celkovy odpor v ceste te ktere indukcnosti/civky. Tzn. kdyz je tam civka, ktera ma SS odpor napr. 0.4 Ohm a ve schematu je celkovy odpor 0.8 Ohm, tak se k te civce musi seriove vradit jeste rezistor s odporem 0.4Ohm, celkove tedy SS odpor teto kombinace L+R bude tech pozadovanych 0.8 Ohm.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 17 zář 2021 14:36 

Registrován: 17 úno 2021 22:48
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Moc děkuji
Takže ideálně sehnat cívku s uvedeným odporem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 17 zář 2021 14:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Neříkali jsme ještě, že u sériových tlumivek v basech (tzn. nikoli u kompenzačních!) je lépe mít DC odpor co nejmenší, a že ten uvedený by mělo být maximum, které by se nemělo překračovat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 17 zář 2021 14:56 

Registrován: 17 úno 2021 22:48
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ano, to mě zmátlo, protože jsem našel vzduchové cívky s ještě menším odporem a pak jsem se divil, že se mají motat 1mm2, když odpor splňuje i 0,8mm2.
Děkuji
Ty repráky jsou zatím to nejhorší, co mě z elektriky potkalo. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 17 zář 2021 16:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Už jsi někdy tahal kabely ve výkopu za deště? Nebo prolejzal padesát let starou skelnou vatu ve stropě?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 17 zář 2021 17:43 

Registrován: 17 úno 2021 22:48
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Moravskoslezský
I to jsem zažil...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 19 zář 2021 11:34 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak to potom asi máme každej jinou představu o pekle. Pro mě to byl kanál s 10cm vody, všude krysy (mísírna krmiv)
kde v té vodě ležely 240mm2 kabely pod napětím s neznámým stavem izolace...
Ale to je offotpic, přepočítat průměr drátu na průřez není atomová věda, a další věc je, že není potřeba to zas extrémně prožívat :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 19 zář 2021 11:35 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Tak naschval, kdo ho ma teda nejdelsiho ? :-D Srry nemohl jsem jinak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group