Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:27


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2023 07:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dík za nabídku, ale počkám ještě, jestli se někde nevyvrbí ty větraný.

Jak je vidět z měření, index směrovosti se významěji láme kolem 2kHz (zkusim někde vyštrachat ten kód data výroby), takže dvoupásmo s nějakým "parnějším" výškáčem by šlo. Zkoušel jsem se Seas 27TBFCG ve WG300, ale ten výškáč je nějakej zabržděněj (měří to ale hezky :-D). Ve smyslu, že chybí ta pomyslná jiskra na konci pásma. Mám doma ještě sestavu Vifa DX25TG09-04 + výše zmíněný zvukovod, to by mohlo fungovat lépe. Zatím nebyl čas.

Edit:

Mám ještě pár větraných ARZ669 (KE20), jenže v těch se někdo rýpal a je tam jiná středička (tuhá jak prase oproti fabrické) a někdo vyměnil (předpokládám textilní impregnované) závěsy za pěnové. To by asi nevadilo, poněvadž jsou dobře poddajné, jenže ta středička z toho udělala něco co tak hezky nebasuje. Samozřejmě na středech kolem 500 Hz se ztratila rezonance gumového závěsu. Takže by se to dalo řešit rozborkou a výměnou středičky, ale fakt nevím, kde ji shánět. Pak by z toho mohl být lepší reprák než originál, bohužel s omezenou životností kvůli pěnovýmu závěsu. Fotodokumentace KE20 zde (odkaz na můj OneDrive).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 bře 2023 10:31 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Slimák ako sľúbil, tak aj urobil. Poslal mi grátis DPS na fyziologickú reguláciu hlasitosti. Je to malá vecička,ale poteší.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 bře 2023 12:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Mne potěšil Koncern tím, že mi v pondělí po 19 měsících od objednání dodal auto. Zatím jezdí krásně, nebýt těch asistentů a toho infotainmentu. Snad to vydrží.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 bře 2023 20:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To aby sis pomalu objednal to příští, ne?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 bře 2023 21:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Auta máme na 4 roky, tak mám ještě chvilku čas.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 bře 2023 21:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jsi za všech okolností optimista. To je hezké.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 bře 2023 03:13 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Mě včera potěšila návštěva známého. Koupil si ode mne zesilovač to mě taky potěšilo. ;)
Proč to ale píšu...
Vzal si sebou dvoje budky značek Sony.Jeden pár byl takové to třípásmo v dřevotřísce od midi věže ty nepřekvapily... :)
Pak ale vyndal dvě malé budky Sony APM-X5A.
Jak ty budky hrály bylo přinejmenším hodně překvapivé...
Musím přiznat, že jsem čuměl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 bře 2023 00:42 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
zajímavý... Vidím tam devadesátky, to nejenom u sony zkoušeli zy hranatý repráky, nejčastěj s membránou z pěnovýho polystyrénu. Úplně dolů to asi nezahrálo, když je to tak placatý, tam není objem ani na basreflex...
Zajímavý je i to upevnění z boku nebo sespodu, jestli to byl zrovna tenhle model. Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 20 dub 2023 19:18 

Registrován: 16 led 2022 10:38
Příspěvky: 41
Kraj: SR - Trnavský
Že po týždni od objednania prišiel nový DMM Brymen 235


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2023 19:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jsem před asi třemi týdny upgradoval z dosluhující (a překvapivě dobře sloužící) laciné aku vrtačky Hadex.
No co čert nechtěl. Ty kurvy nikde jasně nenapsaly, že jsou k tomu dvě baterie. Já byl nasranej. Co mám počít se dvěma baterkama, když mi jedna vydrží nabitá půl roku!
Tož jsem se trochu uklidnil, zašmejdil po Aliexpressu a objednal za pár drobných adaptér. Sedí naprosto přesně, funguje. Takže baterka může posloužit kdekoli.
Jsem absolutně happy!

Příloha:
IMG_20230503_180107843.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2023 20:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Gratulujem a súcitim, tiež mám doma podobný problém, mám asi 30kg lítia a neviem čo s ním :D

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2023 22:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
BlackRider píše:
Dík za nabídku, ale počkám ještě, jestli se někde nevyvrbí ty větraný.

Jak je vidět z měření, index směrovosti se významěji láme kolem 2kHz (zkusim někde vyštrachat ten kód data výroby), takže dvoupásmo s nějakým "parnějším" výškáčem by šlo. Zkoušel jsem se Seas 27TBFCG ve WG300, ale ten výškáč je nějakej zabržděněj (měří to ale hezky :-D). Ve smyslu, že chybí ta pomyslná jiskra na konci pásma. Mám doma ještě sestavu Vifa DX25TG09-04 + výše zmíněný zvukovod, to by mohlo fungovat lépe. Zatím nebyl čas.

Edit:

Mám ještě pár větraných ARZ669 (KE20), jenže v těch se někdo rýpal a je tam jiná středička (tuhá jak prase oproti fabrické) a někdo vyměnil (předpokládám textilní impregnované) závěsy za pěnové. To by asi nevadilo, poněvadž jsou dobře poddajné, jenže ta středička z toho udělala něco co tak hezky nebasuje. Samozřejmě na středech kolem 500 Hz se ztratila rezonance gumového závěsu. Takže by se to dalo řešit rozborkou a výměnou středičky, ale fakt nevím, kde ji shánět. Pak by z toho mohl být lepší reprák než originál, bohužel s omezenou životností kvůli pěnovýmu závěsu. Fotodokumentace KE20 zde (odkaz na můj OneDrive).


Možná bych měl řešení na tu tuhou středičku... Je to už dávno, co jsem to aplikoval na pár basáků v nějakých aiwa bednách od věže... Našel jsem je, byly to Aiwa SX-N990. Kupodivu to mělo plnohodnotnou výhybku, myslím 12/12 db/oct, ikdyž s bipoláry a cívkami na feritu, pořád ale určitě lepší než jen koďan, jak to u takových krámů bývá zvykem. Ale basáky se mi zdály pořád takové moc tuhé, až přiliš "blbuvzdorné" nevím jak v řeči TS parametrů popsat asi až moc tuhou středičku... Každopádně jsem dostal nápad, části středičky se prostě zbavit. Tak jsem vyřezal 4 kusy středičky, tak že zůstal takový kříž ve stylu pertinaxového středění na starých repro, asi o polovině až 60% původní plochy, a basáky jsem tím trochu z-ARZ-koval... a subjektivně to pomohlo, tuhost se snížila a středění zůstalo funkční... Nepozoroval jsem ani žádné pazvuky, ale změřené to samozřejmě nemám, tak daleko zatím bohužel nejsem...

edit: Vlastně by to řešilo i absenci těch odvětrávacích děr v koši, jelikož by polovina středičky byla pryč, a větrat by si to mohlo vesele jak chce...;)

edit 2: Tak jsem to četl znova a koukám, že tam ty odvětrávací díry jsou, no tak to by už asi ničemu nepomohlo, že je to větrané ze spoda i ze shora... ale ten pocit...

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2023 16:29 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Tak todle sem musel, asi kilak od prace prodaval jeden nas tmavsi spoluobcan tedle pseudo PA zesik, Inter-M R500+ za trojcicku. Ve velmi peknym stavu, nebyl ani zaprasenej a funguje to, zda se, jak ma. Zaroven jsem si vyzkousel i svuj symetrizacni obvudek s OPA1632 s DC/DC menicem 5-> +/-15V. Konecne neco, co nepotrebuje GND, aby to hralo :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2023 10:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To se mi líbí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2023 07:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Náhodou som objavil zopár starších fotografií a medzi nimi bol aj tento skvost s 2xTDA2030A :D
Obrázek

Potešilo ma, že ani za tie roky, čo sa tomu venujem, som to stále nezačal flákať a vždy si dám na dobrom prevedení záležať, napríklad môj aktuálny zosilňovač pre satelity:
ObrázekObrázek

Poprípade zosilňovač pre subwoofer v aute:
Obrázek Obrázek

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2023 07:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Od kartónu přes misku od zmrzliny ke kovovému chassis. Urazil jsi pěkný kus cesty!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2023 20:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
U mě vede ta zmrzlina :lol:

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2023 00:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
Nevím , jak jste na tom s torrenty... Co jsem se naposledy dočetl já, tak je u nás legální stahovat "cokoliv", ale se sdílením, je to už složitější...
Ale proč to vůbec píšu... že už několik let stahuju z: rutracker.org a je tam fakt kde co, a tím myslím samozřejmě hlavně muziku. Člověk se sice musí zaregistrovat, ale pak už to po něm nic nechce, jako nějakou kvótu uploadu, nebo tak... Tak kdyby chtěl někdo zkusit...

Dokonce je tam asi 8 stránek muziky s labelem "declipped/restored" a řekl bych, že ikdyž to není dokonalé, tak to, podle mě, některým titulům, třeba (System of a down nebo In flames) dost pomůže na poslouchatelnosti... Zrovna na ty "declipped" věci by mě zajímal názor nějakého spoluposluchače, jestli se mu zdá, že je to lepší, popř. o kolik. Tak kdyby někdo měl zájem, nebránil bych se tomu, to třeba stáhnout a uploadovat někam na bezpečnějsí místo... Jinak byť tady propaguji ruskou sránku, tak jsem politicky samořejmě poněkud víc na západ...

Čtu to po sobě, a vidím tu "sránku" takže to svedu na klávesnici, radši než na pivo...

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2023 07:25 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Jenze stahovat pres torrenty znamena automaticky sdilet ono stahovane. Pozor na to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2023 11:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Rutracker jsem využíval hojně a občas se ještě kouknu. Mně osobně tam zajímaly ponejvíce vinyl ripy.
Pár těch declipovaných nahrávek, u kterých se někdo snažil i trochu roztáhnout DR jsem taky zkusil. Podle mě to není k poslouchání ani po úpravě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group