Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:00


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 27 srp 2012 22:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Dneska mi kamarád poslal zajímavý odkaz na článek týkající se poškození sluchu akustickým tlakem. Domnívám se že se jedná o natolik závažné a současně zajímavé téma, že si to zaslouží samostatné téma. Ostatně posuďte sami. Musím se přiznat že jsem vůbec nevěděl že se dá v případě takového akustického šoku aktivně něco dělat krom následného šetření sluchu tichem.

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012082607


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 11:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Tak rozhodně je dobré vědět, že se dá něco dělat hned, když už se něco takového stane - ovšem jinak se dá asi jen zopakovat, co už někdo zmínil přímo na D-FENSu v komentech... Zrovna ten případ autora článku je vyloženě z blbosti jako spousta dalších, pak jsou další z machroviny - však nebudu vypadat jak Otík a pak teprve zbytek nešťastnou náhodou, řekl bych. No rozhodně mě to jedno není, s hlasitými mašinkami dělám často, jako tady asi většina, a špunty nebo sluchátka používám běžně, naopak mi je naprosto jedno, jak se kdo na mě dívá - když mudruje, může se např. k formátovce postavit sám bez těch sluchátek, jak dlouho by vydržel, asi tak...

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 11:51 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já jsem za blázna, když drátkuju rozbrušovačkou ve sluchátkách, brejlích a montérkový bundě...

Velice dobré povídání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 16:58 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
blabol, kapela Manowar- stát Arizona metal fest 136 db!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 18:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Tak podla toho článku som AT zažil už mnoho krát a je pravda že už nemám sluch ako kedysi. Na sluch už si dávam trochu bacha a v práci kde máme riadne dB používam aspoň chrániče sluchu no neviem si živo predstaviť že by som zakaždým behal na pohotovosť alebo k ušnému kde sa načakám hodiny a hodiny a to si z pracovných a finančných dôvodov dovoliť nemôžem . Na druhej strane mi je môj sluch vzácni. Zrejme je dobre rozlíšiť kedy je fakt potrebne vyhľadať odbornú pomoc. I nedávno nam v práci došli chrániče sluchu a po 3 hodinách keď som vyšiel z hali kde hučia hobľovačky, píli, štvorstranka a kadečo iné, som počul ako by zo štuplami v ušiach no po pol hodine to prešlo.

Keď na mna niekto v práci hovori nepočujem ho a už si pripadám ako idiot, "čo si povedal ?" Inokedy ale zas počujem hrať napr. bratov mobil v tretej miestnosti za troma dverami a vôkol mna nikto nič. Keď je ticho počujem lepšie než ludia naokolo ale stačí trochu hluku v okolí a môj sluch je biedny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 23:06 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Mám tu dokument o Motorhead, což spolu s Manowar jsou nejhlasitější skupiny na světě. Mluví tam lidi, že po koncertu neslyší třeba týden, a na takové produkci jsou třeba desetkrát ročně.
Divím se, že Lemmy ještě slyší.
Znám lidi, co nebyli v životě nějak exponováni v tomto směru, a jsou hluchý jak dělostřelecký kobyly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 15:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Myslím že o to nejde a je to nepodstatné. Je čistě problém každého jak se ke svému sluchu chová, mě by na takový rádobykoncert nikdo nedostal ani párem volů. Šlo mi o to, že jsem nevěděl že ty buňky umřou až po několika dnech a že se proti tomu dá bojovat. Kdyby se mi něco takového stalo tak doteď bych to řešil tak že bych prostě zalezl a dopřál bych sluchu ticho, což by mi podle článku mnoho nepomohlo. Teď kdyby se mi něco takového stalo tak vím, že má cenu jít k doktorovi a ten udělá něco jiného než jen že konstatuje že je to blbý a že mám smůlu. Předpokládám že podobně na tom bude řada dalších lidí. Pro mě tedy byl článek velmi přínosný a to co si autor předsevzal jako cíl bezpochyby splnil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 16:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Standby, mereksk: No tak nikam nechoďte a buďte hluší jak polena. Každý svého štěstí strojvůdcem. Jen nevím, k čemu je vám tahle diskuse, když slyšíte asi tak v kvalitě telefonu :D .

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 17:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
No pozor niesom hluchý :lol: . Stále mam dobrý sluch :!: no pred tím to bolo lepšie. Neplanujem si teraz zašiť uši aby som chránil uši ako sa dá ale čo to sa dá spraviť. Tiež som ale netušil že sa dá ist za lekárom a ten z tým niečo môže spraviť, ak nastane problém.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 21:15 

Registrován: 25 kvě 2009 17:05
Příspěvky: 85
Bydliště: Tábor
Kraj: ČR - Jihočeský
Docela ujetej film o ohluchém Dj.
http://www.csfd.cz/film/209030-its-all-gone-pete-tong/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 22:43 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pamatuju dobu, kdy čeští rockeři žili v iluzi, že čím víc to vohulí, tím víc to je bigbít. Několikrát jsem odešel z koncertu, protože v tom kraválu nebylo rozumět zpěvu a nebyly slyšet nástroje. Dokonce jsem kvůli přeřvanému zvuku utekl i z Mišíka a ETC...!
Když jsem pak slyšel Luboše Pospíšila nebo Romana Dragouna se skvělým zvukem akorát nahlas, srozumitelným jako z desky, byl jsem jako u vytržení.
Z koncertu chci odcházet občerstvený, ne ohlušený.
136dB na koncertě... K čemu? Už v 70. letech se chlubili Deep Purple, že dosahují 130. To si můžu rovnou zajet do Chrudimi poslouchat startující Gripeny. A zadarmo.
Zdůrazňuju, že rock i metal poslouchám!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 23:37 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Já jsem sloužil na letišti, jezdil Tatrou 148, dělal v kamenolomu na drtiči, kterej bylo slyšet pět kilometrů daleko. Když poslouchám muziku, tak dost nahlas, i do sluchátek, ale i ve dvaačtyřiceti slyším relativně dobře, v porovnání s lidmi, kteří dělali například hajného, nebo zahradníky, sázeli v lese stromky, nebo dělali ve fabrice na montáži, doufám že nebude zlom, a nepojede to z kopce šmahem.
Na Mišíkovi jsme letos byli se ženou, bylo to akorát.
Po Kabátu jsem měl výše popsané symptomy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 18:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Stiglitz:
Já taky dělám v kraválu, ale čím dál víc si začínám sluch chránit. Prostě se o něj začínám bát. Je možné (či spíš jisté), že v pětačtyřiceti už neslyším tak jako ve dvaceti. Ale zato mnohem líp poslouchám. Takže slyším hůř, ale víc z toho mám.
Srovnávat Mišíka dnes a v roce 1982, to asi už moc nepůjde (po stránce zvuku, samozřejmě).

Jo, omluva všem - Gripeny samozřejmě startují z Čáslavi. Divím se, že mě zatím nikdo neutřel.
Já pamatuju dobu, kdy byly stíhačky skoro na každém letišti, sám jsem sloužil v Brně, trochu se mi to pomotalo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 22:46 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Sloužil jsem v Přerově na letišti, lítalo se furt, za bolševika... Když dnes slyším že máme dvanáct strojů, a neříkají nám pane, směju se.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 00:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To není k smíchu, to je k pláči. Na druhou stranu k čemu takovou hromadu krámů, myslím že ze státního rozpočtu by se měly živit mnohem podstatnější věci. Třeba takové cementárny, které by vyrobily dost cementu na pořádnou hodně vysokou železobetonovou zeď. Ono by se to pak vrátilo na výdajích na sociálku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 11:20 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Tak to mám podobnou představu. Vyčlenit hnusné, zdevastované město, prosté památek a kulturního dědictví, schopné pojmout 350 000 osob. Vytvořit něco jako Západní Berlín 2. Všechny "humanitární" země, které nás kritizují, by jistě zajistili jeho zásobování. Chod už by byl na obyvatelích.
Jaký si to uděláš...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 12:32 
Řádný člen

Registrován: 02 kvě 2012 10:57
Příspěvky: 134
Kraj: ČR - Vysočina
To já bych zase poslal armádu do ulic a krutě zrouhnul podpory (jsme sociální stát jako prase) a až půjdou krást tak hnedka do vězení chleba a vodu a pokud budou chtít zeleninu a maso tak musí přeházet tunu písku a další den znova... Jinak když konečně někoho napadne že by dlohodobě nezaměstnaní mohli něco udělat pro město tak se ti zm*di komunisti nechaj slyšet že "proč ještě trestat lidi bez práce" tak kde to žijem.. A teď když vidím jak jim stoupá podpora tak se mi chce zvracet u nás bylo hospodářství dědy poslali na poviné vojenské cvičení a doma odpojili vodu takže babička musela těhotná nosit v kýblech vodu dobytku z rybníka, aby je zlomili takový to byli lidumilové, ale to už jsme HODNĚ OT a mě stoupá adrenalin takže toho už necháme ok? Jinak k tématu pokud po akci druhý den slyším a vidím tak to ještě nebyla pořádná párty! Vzpomínám jak jsem jel za mlada z Pardubic ze Summer of love a ještě další den jsem slyšel celou cestu v uších hudbu :twisted: ale dneska dávám přednost tomu aby si lidi mohli i povídat a nesnáším pokud zpěvu rozumím každé druhé slovo to mám chuť mrsknout po kapele pivem a nechat si vrátit vstupné, protože já normálně kapely neposlouchám (ale mám rád jakoukoli kvalitní hudbu) takže písničky moc neznám a když jim ani na koncertu nerozumím a piju tam teplou levnou desítku za 25,- tak bývám opravdu hodně naštvaný.. i když to je taky vlastně OT tak sorry :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 13:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jak to že to je offtopic? Víš kolik lidí když to slyší má chuť popadnout nejbližší hřebík a poškodit si sluch tak aby už nikdy nic takového poslouchat nemuseli?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 15:26 
Řádný člen

Registrován: 02 kvě 2012 10:57
Příspěvky: 134
Kraj: ČR - Vysočina
to jsem rád že nejsem sám.. Naposledy když u nás byla elektronika (ne živá hudba) tak nám ji zvučili kluci z J audio (jim trochu udělám reklamu, kromě pozdního příjezdu jim nemám co vytknout) http://www.jaudio.cz/zvuk.html a takhle dobře nazvučenou akci jsem ještě nezažil parket plný hudby bedny pěkně masírovali záda, ale v hospodě co hned sousedí se sálem lidi ani nemuseli nějak extra zvyšovat hlas, normálně to tam všechno duní a bučí ale teď nic(měli 4 Mtčka a dva satelity 2x12"+driver)... ale je samozřejmě rozdíl živá kapela a DJ.. Jinak z kapel co jsem u nás zažil tak jedni z těch dobrých(myslím nazvučení sálu) mají dva 18" suby(bassreflex) a čtyři satelity(malinké tak 10"+driver) všechno JBL(aktivní) a že jsem jinak jezdí třeba a mnohem větším aparátem, ale ten problém bych viděl spíš s mezi židlí a pultem..(v žádném případě netvrdím že bych to zvládl lépe ale troufnu si říct že to prostě většinou není ono)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 02 zář 2012 11:38 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Nejlíp, co jsem zažil, byl nazvučen koncert J. M. Jarre. Dost nahlas, uši přesto netrpěly. Slyšet byl každičký detail. Poklona.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group