Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:50


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 09:05 

Registrován: 21 srp 2013 08:57
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Ústecký
zdar lidi, nejsem úplně znalý technickým věcem co se týče zvuku, proto se ptám. Koupl jsem tuto komponentní repro soustavu do auta.
http://reproduktory-do-auta.heureka.cz/ ... ecifikace/
mám problém jediný,nezdá se mi že by středobass byl moc basový.nevím zdali se dá výhybka ještě nějak štelovat či co. Výšky hrajou krásně,ale celkem na můj vkus dost nahlas,středobass není moc slyšet a ani nebasuje. a to mám přední dveře zaizolované. Také jsem se chtěl zeptat, zdali místo toho 16,5" středobassu,by tam šel dát basák, stejné velikosti?
Díky za rady.ještě jsem postnu střeva výhybky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 11:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Začněme tímto: Kde a jak jsou repráky namontované? Ćím jsou živené? Co si představuješ pod pojmy "málo basů" a "dost basů"?

Mimochodem, hodilo by se téma přesunout tam kam patří, čili do rubriky Audio na kolech.

//admin: přesunuto, díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 13:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Já bych jen doplnil, že něco málo de dá štělovat přímo na zesilovači, pokud máš. Záleží ale, jak už řekl Tom, co si představuješ pod pojmem málo basů. Jestli ti jde o klepání plechů u auta, jako tomu borcovi co tu řešil ten sub nedávno tak na to bude to repro asi malý.

Já se třeba domnívám, že pokud to má hrát střed i bas, tak to asi nemůže basovat jak subwoofer, ne? Jestli by nebylo lepší ten reprák nechat hrát ten středobas na co je určen a posílit to subwooferem.

Ransom: Jinak jestli je ten reprák 165mm tak pravděpodobné umístění bude ve dveřích. Koncernová auta (možná i jiná, to nevím....) mají montážní díru ve dveřích 165, takže předokládám že to bude i tento případ.

Jinak tim, že si tam dáš místo toho středobasu basák si asi moc nepomůžeš. To jako že chceš poslouchat jen basák a ten vejškáč? :shock:

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 14:07 

Registrován: 21 srp 2013 08:57
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Ústecký
Ahoj repráky,jak jsem se malinkato zmiňoval jsou v předních dveřích auta. Napájení je z rádia,zesilovač nechci.Takže klasika mosfet 4x50w
radio toto:
http://www.pioneer.eu/eur/products/arch ... /page.html
Jedná se mi o to,zdali u těch výhybek,nelze nastavit více nižší kmitočty,než jsou. u těch středobasů. Nejde mi o burácení plechů a podobných vylomenin tunnigkářů,ale aby bylo slyšet basy.Slyším je,když je to hodně zesílená hlasitost,ale při nižší hlasitosti nejsou vůbec slyšet,spíše jen výšky.
proto jsem myslel,že by tam byli vejšky a jen basy,místo středobassů. A ptám se zdali je to dobré,či není.
Dělám do informatiky,néé do tohoto:-) Psál jsem i na stránky výrobce a žádná odezva.
Ps: nastavoval jsem i equalizer,ale když na něm nastavím super bass, středobasy nestíhají..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 14:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Ty vyhybky co k tomu máš, by měli být konstruované přímo na parametry těch reproduktorů. Znamená to, že pokud tam připojíš něco jiného, výsledek určitě nebude optimální. Já bych to nechal tak jak to je, nechal je hrát to co mají a netrápil je. Celé bych to doplnil subwooferem. U něj si můžeš nastavenit dělení a jiné parametry, tudíž si to vyladíš tak jak ti to vyhovuje.

Na těch vyhybkách, si asi nic nenastavíš. Nebo snad na nich máš nějaké ovládací prvky?

Pokud bys měl autorádio s aktivníma vyhybkama, mohl bys tu pasivní vyhybku vyhodit a nechat to řídit rádio. Tam možná jsou nějaké možnosti nastavení, tyhle autorádia jsou ale dost drahá.

Na závěr bych ti chtěl říct, že i když máš dejme tomu kvalitní autorádio tak dobrý zvuk z něj nedostaneš bez zesilovače. Prostě je to slabý. Pokud to myslíš s ozvučením auta vážně, popřemýšlej o autozesilovači. Mám tu v bazaru 6ti kanál se kterým můžeš v můstku krmit i pasivní subwoofer, kdyby sis to rozmyslel byl by za 2000,- (ňemeckej Rodek).

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Naposledy upravil kemo87 dne 21 srp 2013 14:27, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 14:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
no tak ty repra nemusí být rozehrané, pokud vím, taťka má ve VECTře rádio s výkonem 2,3W a nevěřil bys jak to hraje, ale za reproduktorem (basákem) je takový rantl na vytvoření snad nějakého zvukovodu či co. Taky dveře jsou z toho lisovaného papíru resp. tenké MDF a to jako bedna moc není a zadalší nikdy nedosáhneš těsnosti jako u normální beden. takže já bych uvažoval o tom rantlíku za reprákem (takový "kus trubky" dlouhý cca 5cm z MDF) pak záleží na tuhosti uložení toho středobasu a pak tuhosti a těsnosti dveří (ale to tu nebudem řešit :D) já co bych udělal, tak bych ty repar tam nechal a na plato dozadu bych fouknul nějaké další, lepší reproduktory.

třeba taková zajímovost, že staré oply (r.v. okolo 1996) jsem si všiml že jsou hodně dobře ozvučené, výškáče, basáky, středobasy a všude stejná rádia s TDA 7372 s výkonem 4x2,3W 4R při 12W a co to dokáže je neskutečné :-) poskakují kazetky v šuplíku :)


Naposledy upravil venouš dne 21 srp 2013 14:30, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 14:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Souhlasim. Něčím to doplnit a nevymýšlet kraviny. Prostě nechat tam basák a vejšku je kravina....

Venouši to je možné ale musí si ujasnit co od toho čeká. Pokud to myslí opravdu vážně, tak ho zesilovač nemine. Slyšel jsem už pár hodně dobře ozvučených aut a všude se to neobešlo bez zesilovače.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Naposledy upravil kemo87 dne 21 srp 2013 14:32, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 14:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
hele... může mít i kvalitní výhybku laděnou od profíka ale pokud nebude mít ten basák nějakou smysluplnou "bednu" nebo udělané nějak jinak aby to hrálo tak neuděláš nic, přece :)

jasně, jasně, zesilovač je celkem nutnost no... ale některé autorádia mají celkem fajn zesilovaže, takže pokud nechceš aby ti skákala SPZ tak bych udělal jen kvalitní rozvrhnutí, bedny a všechno okolo tak by stačilo, ale nebudem si nalhávat ty rádia mají tak okolo 10W když se už poštěstí :D víc snad není ani možné, v létě na to pálí slunko a v zimě okolo toho vede hadice s horkým vzduchem na topení....


Naposledy upravil venouš dne 21 srp 2013 14:36, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 14:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Tak tvrdí že to má zatlumené ty dveře. Máš nějaké foto jak to máš zatlumené + upevnění repráku? A typ auta by to ještě chtělo.

Venouši určitě souhlasím. To s otu vyhybkou jsem spíš uváděl proto, že chtěl vyhodit středobas a nahradit ho basákem. To je prostě kravina.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 14:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
to je no... ale spíš si myslím že je jedno jak to má vytlumené pokud mu ten "vítr" letí pryč (akustický zkrat) a o ten nebude nouze.

fakt by to chtělo tu fotku

P.S. nebo mě ještě napadá dát sem fotku těch středobasů a jen tak podle oka si na ně utvořit názor?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 14:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Já mám třeba na Passatu mezi tapecírungem a dveřma plech. Prostě dveře jsou překrytý plechem, kterem má tesnění a v tomhle plechu mám repro. Na tom celým je tapecírung. Tam je to utěsněný dobře.

Nevim ale, jak se to třeba řeší u aut jako je třeba Octavia 1 , kde máš místo tohohle plechu igelit. Takže taky záleží na tom co má za auto.

Takže auto a fotky....

EDIT: fokt máš nahoře v tom odkazu

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 15:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
jasně ale myslím ze strany magnetu a pokusit se vyfotit středičku... a k tomu s teď dostávám, no neříkej mi, že tyto dva repráky budou hrát na basách stejně :-)

k fotkám: k tomu černému basáku, nebavme se o tam jak to teď hraje, začal se mu rozkládat závěs. A už má taky něco za sebou, jen taková ukázka jak by měl vypadat kvalitní malý basáček do auta :-) v originálu měl ještě nad sebou výškáč ale ty jsem vůl odpálil takže jsem je odřezal a ještě byly v mých prvních bednách proto vypadají jak vypadají. no... bavme se o nich jako kdyby byly v ideálním stavu :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 15:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
No já to ale taky myslím ze strany magnetu. Když to vezmu zvenku tak máš rám dveří, plechovou přepážku a tapecírung. Takže reprák je v ,,ozvučnici,, ze dveří a přepážky. Kdežto například ta octávie má dveře- igelit - tapec. Předpokládám že tam je repro v tapecírungu a tim pádem nechápe jak to tam zatěsněno.

Jinak fotky....sorry ale nejsem tak znalej abych to z fotografie odhadl.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 15:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
tak zhruba... v hifi PA a u kvalitních reproduktorů je vysoká poddajnos spíše na obtíž ale v autě se to si myslím zas tak nehrotí, vyšší poddajnost = více basů (ale i zkreslení, delší doznívání, atd...) ale myslím si, jestli pokud dotyčný nechce poslouchat Bacha nebo nějaký orchestr a tam hledal kde drnčí kobylka u houslí tak si myslím že by to šlo tak použít...

Jasně z fotek toho moc nevyčteš, více prozradí měření ale aspoň to prozradí jak je ten reproduktor poctivý, si myslím


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 15:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
No já toho ani moc nevyčtu z těch parametrů (takový ty qt, qs a podobný bejkárny mi moc neříkají) :mrgreen: ,ale to je jedno.

Já jsem si chtěl kdysi taky dělat auto a proto mi taky zbyl ten Rodek. Pak jsem si ale položil zásadní otázku. Trávím v tom autě tolik času aby se mi to vyplatilo invetsovat nemalou částku, když už to chci mít pořádně? NE. Takže jsem se na to vyprdnul a nechal tam těch 8 origo repráků a jsem spokojen....

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 15:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
taky nejsem žádný profík ale nepřipadá ti trochu zajímavé když v té naší vectře je ten basák poddajný jak polštář, magnet má po celém obvodu koše tak stejně středička, reprák má průměr 165mm a pak tu mám toho stříbrného pioneera s výchylkou sotva 6mm malinkým magnetkem a středička tvrdá jak podhuštěná pneu, jak říkám, u kvalitních reproduktorů je ta vysoká poddajnost spíš na obtíž ale v autě mi to připadá jeden velký kompromis... nic, jdu přeinstalovat XPčko na PC tak ode mne bude na pár hodin pokoj... zatím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 17:06 

Registrován: 21 srp 2013 08:57
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Ústecký
Posílám foto repro.. MDF redukce tam mám,nevím jak myslíš za repro průduch,je tam hned sklo:-)
Pod tím miranolem je ještě 2mm vrstva tlumící pasty.
Jinak auto je Rover 200
zde je odkaz foto bylo moc velký na postnutí
http://bananacz.rajce.idnes.cz/auto_rover_200


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 19:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
jojo, to je dobrý repráček 8-) asi bude ještě nerozehraný, asi bych na něj udělal lepší bednu, nebo už ffakt nevím, musí být chyba někde v rádiu, ne přímo chyba ale že to ty basy tam moc netlačí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 19:45 

Registrován: 21 srp 2013 08:57
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Ústecký
Asi máš pravdu,ale už jsou ve dveřích cca 5 měsíců:-)Ta by se rozehrát měli.zkusím ještě trošku poladit dveře,i když to už moc nepomůže


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: výhybka T1 audio
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 22:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Já mám pořád takovej pocit že problém bude jinde. To uchycení vypadá dobře, ta MDF podložka vypadá hodně solidně. Já myslim že pokusy s tlumením ti moc nepomůžou.
Já si prostě myslim že od těch repráků chceš něco co neumí. Když vezmu průměr těch reproduktorů tak je to asi jako malá dvoupásma a od těch taky nemůžeš čekatmoc hlubokej bas.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group