Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:21


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 02 lis 2009 16:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 zář 2009 17:23
Příspěvky: 12
Mám momentálně sound v koncepci:
2x EM151 @ american audio VLP 1500 /Stereo
2x MT18sub(G400) @ QSC 1850HD /Bridge
DSP: dbx PA

Vzhledem k tomu že se sešel čas s časem, tak plánuju danou soustavu rozšířit do nějaké finálnější podoby. Už jsem prodiskutoval mnoho textu a zhruba tak mám představu, co bych chtěl postavit.

Původně jsem chtěl celý koncept rozšířit o almaru s RCF LF21N451, ale pravděpodobně by to nebyla nejšťastnější cesta. "Drim" mi to už stihl vymluvit...

Došel jsem tedy ke konceptu: (psáno v počtech na stranu)

2-3x MT18 sub (35hz subsonik - 80/90hz, delay dle HD15) - infrabass :-)
(mám v nich LF18G400, možná se vykašlu na MT18ky a přeosadím to do X1 bandpasu)

2x HD 15 (90hz - 150/180hz) - Kickbin

1-2x [2x12'+2'] nebo [12' + 8' + 2'] (možná bi-amp, nejsem si ještě jistej jestli přímovyzařující nebo zvukovodovější box) - zbytek spekra (prozatím použiju EM151)

Je to aparát hlavně na dnb hučáky, basovej šamanismus, elektroniku obecně. Přímé zvučení zatím neplánuju.

A teďka přichází otázka, čím ty HD 15 ky osadit, popř. jaký udělat změny v konceptu.

btw koukal jsem na zesilovače od bv audia, už někdo má zkušenosti s tím modelem co dá 2000w do 4 ohmů? Na 4 ks MT18subů by to byla ideální volba, kdyby to hrálo tak, jak se dá od slušného zesilovače očekávat.



předem dík za rady.

_________________
10 + 20 = 30
---------------
10 = Speaker
20 = Amplify
30 = Sound


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 02 lis 2009 20:37 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
No, som rád že si sa konečne rozhodol nejako normálne. Ak teda chceš ísť do HD15, preosaď tie 18G400 do X1, ale bude to chcieť nejaký ten procesing. Vrchy myslím budú postačovať 2x12" + 2".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 03 lis 2009 00:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Myslím, že už to dobře napsali na Prodance. Udělej jednolitou koncepci. na bas buť MT18SUB nebo X1, ale další pásmo se ti těžce finančně nevyplatí. Za to, za co bys koupil schopný procesor, budeš mít kupu hrajících beden.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 03 lis 2009 01:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
HD15 se nedá tahat nad 100Hz, bo tam kreslí jak Pycaso. I když u té vaší musiky by to nemuselo ani vadit. Otevřený bandpass by byl vhodnější, možná by šel vymyslet nějaký vysoko laděný hornflex, jako vhodného kandidáta na osazení bych viděl RCF MB15H401.

Ty tvoje MT18 jsou stejnak k prdu, protože je máš z dřevotřísky, pokud vím. X1 asi bude hrát níž, než MT18SUB, ten zas bude hrát "živěji" než X1. Tak si to přeber sám

Nicméně myslím že bude lepší, když zainvestuješ do jednoduché koncepce sub+sat. Suby postavíš z překližky, 3-4 kousky na stranu, pořídíš k tomu pořádné zesilovače. Ještě nějaké ty vršky a budeš rád že ty náklady tak nějak poplatíš. Investuj hlavně do kvality, ne jen do kvantity.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 03 lis 2009 09:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Martine, kreslí nekreslí, jestli jsi to někdy slyšel na techno, ono to opravdu hraje docela pěkně s těma kickbinama. Wizard ví co vypráví, akorát to zbytečně cpe do malého aparátu.
Ten tvůj hornflex by se nakonec ale taky musel dobře seštelovat nějakým procesorem, protože tak jak hraje "syrovej" by to nedopadlo o nic líp než ty kickbiny, takže žádné vylomeniny a blbnutí, dokud na to nejsou doslova statisíce v kapse.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 03 lis 2009 11:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Petře nemluvím o mém hornflexu, myslel jsem udělat nějaký jiný - menší a s vyšším laděním, třeba 85Hz, možná je to hovadina, byl to jen nápad, koneckonců není to až tak velký problém zkusit v hornrespu jestli by něco takového fungovalo.
K tomu kreslení, je to prostě fakt, píšu fakta, to že by ten druh musiky ani nevadilo, jsem napsal. Kdyby chtěl na to hrát jinou musiku tak ty HD15 musej pryč.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 03 lis 2009 14:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 zář 2009 17:23
Příspěvky: 12
Ty bassy mám postavený z 18mm mdf ky, je to postavený kvalitně,... pro porovnání budu příští dělat z 22mm multiplexu, sem zvědavej jestli pevnější konstrukce dá nějakej zvukovej rozdíl.

Docela se divim, že mě ty HD15 všichni vymlouvaj. Právě sem čekal, že to bude kvalitativní posun dál. MT18 ky by mohli bejt řezaný níž, tj. při stejnym příkonu by hráli nižší kmitočty s větší amplitudou.

No a co si budem povídat, MT18 hrajou pěkně, tvrdě, ale poctivej kick z nich prostě neleze.

Ten 15 hornflex je co konkrétně za bednu?

IMHO kdybych se na HD 15 ky měl vyplesknout, tak spíš postavim satelity 2x15 + něco.

_________________
10 + 20 = 30
---------------
10 = Speaker
20 = Amplify
30 = Sound


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009 14:34 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Pokud jsou obě udělané kvalitně, tak rozdíl materiálu ve zvuku nepoznáš, alespoň já to neslyším (jsem hluchý), rozdíl bude v hmotnosti, např. místo 30 dřevotřísky můžeš použít 22 překližku (to jen pro příklad) a ušetříš hmotnost, zlepšíš mechanickou odolnost atd.

Jestli ti chybí "kick" nebo "attack", hledej chybu i jinde, s jednou bednou na stranu to extra kopat nebude, další věcí je zesilovač na basy a v neposlední řadě jestli máš driveracka PA, tak se ani nedivím, po zvukové stránce to není seriózní zařízení (kulantně řečeno). Někdo říká, že se mu to zdá dobrý, ale já bych si to do aparátu nedal, je to špatné přirovnání, ale výhybky řady CX od Behringera jsou pro mě zvukově menší zlo než toto.

Na dvě různě basovky vedle sebe se vykašli, resp. přiliš ti to nedoporučuji, buď by ses musel pokusit je dobře sfáznout a nebo každé vyhradit jiné pásmo. Od bvaudia jsem zkoušel ty nové zesilovače - není to jeho konstrukce (jako starší modely), ale stroj od maďarské firmy PKN, už jsem to tady na fóru psal, hrají pěkně. Nebo jestli třeba preferuješ american audio, tak si na basy nekupuj řadu VLP, ale řadu V - 6001 a 5001 hraje solidně na basech, nevím, jak je to spolehlivé, ale mít dobré, výkonné a spolehlivé zesilovače je základ (a určitě lepší než ty s čistým, věrným a silným zvukem, jak inzerují některé firmy :) ) a každopádně není lehké se rozhodnout, které modely nakonec koupit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009 16:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 zář 2009 17:23
Příspěvky: 12
2 moula:

Tak o tom behringeru CX a Driveracku bych se hádal... mám jak Behringer CX 3400 tak Driverack PA, a rozdíl to je obrovskej. Kam se Behr hrabe :-D ...

No a momentálně mám na basech QSC 1850 HD,... ale to už sem psal... American audio na vrchách je zatím nejmenší možný zlo... kupoval jsem ho jako zaváděcí model za 6000,- a to byla zatraceně dobrá cena. Právě bylo v plánu ty HD 15 ky nacpat na toho AAudio, a na vrchy pořídit Mackie 2800... je to všechno rébus... člověk se pustí jednou cestou upgardu a zavře si tím další, třeba ve výsledku mnohem schůdnější... už mám zase akorát plnou hlavu katalogovejch listů, spl citlivostí a mezních kmitočtů :-D

_________________
10 + 20 = 30
---------------
10 = Speaker
20 = Amplify
30 = Sound


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009 16:58 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Tady je to téma, které Moula zmiňoval.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009 18:00 

Registrován: 20 zář 2009 17:30
Příspěvky: 7
Bydliště: Kladno
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj, hele kdyby jsi si chtěl poslechnout 4x MT18 (X400), tak jestli jsi z okolí Prahy, tak v pátek pořádám diskotéku v Bělči u Kladna budu tam mít sestavu 4xMT18/X + 2x 15''+2''+ 2x 12''+1''...Tuto sestavu jsem půjčoval známým na Technopárty a prý tam tím zvukem přesvědčili mnoho jiných Technařů, kteří tam měli 4x tolik beden, aby začli stavět MT, protože oni je s tim přehráli :)...No jak chceš, ale myslím si že mít v aparátu dvě různé koncepce basů je pitomost...Třeba taková sestavička 6ks MT18 + 2x 2x12''+2'' na stranu by taky nebylo od věci :)...

_________________
http://www.rsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MT18SUB+HD15+2x12'+2'
PříspěvekNapsal: 05 lis 2009 01:28 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Je to tedy mimo téma, ale zkus si DBXko nastavit jenom jako cross (např. LR24, 100 Hz, vypni všechny PEQ, delay, atd.), podobně si nalaď behringera a pak to porovnej (monofonním signálem), můžeš dát na jednu stranu dbx a na druhou behringera a udělat přímé porovnání, především co se týče podání vyšších kmitočtů a celkové dynamiky, možná je to jen můj subjektivní vjem, ale já bych to zhodnotil přesně obráceně než ty. Jinak samozřejmě ani jedno z těchto dvou řešení není zdaleka optimální, je to z bláta do louže jak se říká, nepopírám, že si ti driverack PA může líbit víc, ale můj dojem je opačný. Je to trochu nesmyslné porovnání, speaker management a obyčejný cross, ale když máš v kompaktech dobrou pasivní výhybku, tak se to nechá. V čem je podle tebe obrovský rozdíl ve prospěch DBX PA a kvůli čemu se tam behringer nedohrabe (z hlediska zvukové stránky)? Jiné kafe je 260, tam na první poslech není slyšet žádný problém (opět můj subjektivní vjem). S tím, že to je rébus, souhlasím.

p.s. možná jsem měl nějaký starší kousek behringera a třeba hrál nadprůměrně oproti novým kusům, každopádně zvuk to prasilo jen přiměřeně a největší problém byl s tím, že každý kanál hrál trochu jinak, ale bylo to v normě :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group