Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 18 lis 2014 22:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Je to v zásadě starý ClassA. Jeden můj zákazník je má na podobné použití jako ty a úplně spokojený není s tím, že ten bas není přesný. Což se dá i technicky podložit, protože všechny typy beden kombinující přímé vyžadování s hornou, tedy hornflexy, scoopy či různé hybridy, mají prostě zpoždění mezi tím co vyzařuje membrána a co zvukovod. Což dává prostor k tomu aby zvuk nebyl čistý.
Nejlepší kvality zvuku společně s nějakým navýšením citlivosti se mi podařilo dosáhnout hodně otevřeným bandpassem, což je SB2.5, najdeš u mne na webu, pokud tě to zajímá.

LF18G401 je reproduktor, který je s oblibou montován do všech možných konstrukcí, kterých je plný internet. Nicméně nejsem si jistý jestli je do některé do konstrukce opravdu tak dobrý. Rozhodně má RCF v nabídce lepši reproduktory a jsou dokonce i levnější než to Géčko...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 20 lis 2014 22:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 úno 2014 19:26
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Ústecký
Origo RCF BassBin je konstruován pro RCF S801.
ClassA budu mít v nejbližší době na repas, tak ti osazení též můžu zdělit. Pán Krampera používá nyní 18sound komponenty.

Bandpass ozvučnice se na louku nehodí. Na to aby ti šel tlak zvuku co nejvíc do dálky se osvětšili horny, proto je má každý techňák, ale nevýhodou je že většina z nich funguje jen OFF a ON na max, aby hráli. Proto si třebas každý stěžuje na to, že SB1000 hrajou blbě i když je to kyksna jako kráva. Další věc je, že horny mají určitou distorzi oproti přímáku (třebas takovej ten klasickej W-bin zvuk.
Konstrukce ClassAčka je kombinací přímo-vyzařující ozvučnice a horny, naladěna tak, aby zafungovala jako kardio s laděním 80Hz. Což BandPass nemá...
Závěrem asi k tomu říci, že né jen tak se stane, že každý druhý používá MT18 a nebo staré ClassA Kramperovky.

_________________
Profesionální výroba repro, rack, keys ( case ), atd..

http://www.eesvyroba.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 20 lis 2014 23:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 úno 2014 19:26
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Ústecký
Každopádně BassBin je krok kupředu oproti MT18. Hraje víc odspodu.

_________________
Profesionální výroba repro, rack, keys ( case ), atd..

http://www.eesvyroba.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 20 lis 2014 23:49 

Registrován: 16 led 2014 20:14
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Jihočeský
To jsou dohady... Uvědomujete si že jsou dvě verze ClassA 18" sub od Krampery???
Jedna známější podobná konstrukčně k MT18sub
Od druhý verze se vyvinul KV2 VHD4.18 takže 18" lehce na koso...

Každopádně disponujeme oběma verzemi.
Obě originálně osazují B&C speakers
Ovšem myslím že jen 600W-800W
Do těch podobný mt18sub Krampera doporučil RCF LF18G401
do těch druhých co mají jak uvnitř tak venku lepší zvuk doporučil LF18X400 a ještě lépe LF18N451

U těch na koso stejně tak jako u VHD4.18 je hodně znát jak je prostor a podle toho taky jak se postaví zda BR dolu nebo do boku...

Ideálně ale 2ks na stranu a BéeRkem k sobě (né od sebe jako W-bin... je to zvláštní ale je to tak...

SB1000 od EAW má kolega a testovali jsme je venku... Výsledek je že je HODNĚ znát čím se krmí... zkoušeli jsme Yamaha P7000S, PSA31500, QSC HD 4050 (nebo to bylo 5050), Zeck PT9 a QSC PL230...
Na první tři bylo znatelný že konce na to nemají... Zeck PT9 super ale slabý konec na 2x18" (kdyby jste někdo prodávál tak beru)
Nejlépe z testu vyšel QSCPL230... upozorňuji že všechny jsme měli napojený najednou a DSP všechny stejně a jen jsme za provozu na DSP mutovali aby jsme měli co nejkratší prodlevy mezi porovnáním...

Tak a pojďte do mě za mojí reakci :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 00:00 

Registrován: 16 led 2014 20:14
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Jihočeský
Jen ještě u těch ClassA co jsou na koso 18" upozorňuji u LF18N451 když budete mít BR dole tudiž i 18" nakloněnou dolu a k tomu adekvátní zesilovač (QSC PL230) tak mít reproduktor opravdu pevně přichycený... nééé na vruty... v půlce akce jsme začli slyšet divný drnčení a 18" byla venku na kabelu jak pes na vodítku =D ale bacha i s Yamaha P7000S dokáže samotný ten sub pokud není přikurtovaný nebo zatěžkaný cestovat po sále =D Originálně je vyráběl z "laťovky"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 04:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
To jaký typ bedny se kam hodí a nehodí jsou spíš jen takové mýtusy, kromě nevhodnosti basových horen ve vnitřních prostorech. Pokles hlasitosti je jasně fyzikálně a žádný typ ozvučnice na tom nic nezmění. Horny mají výhodu ve větší ploše, čímž naroste citlivost a kromě jiného větší plocha má prostě větší potenciál hýbat s vnitřnostmi, kombinace těchto dvou vlastností má za následek, to že lidé myslí, že ta horna má větší dostřel. S přímovyzařujícími boxy lze docílit stejného výsledku, jen je třeba použít odpovídající počet boxů, čímž se zvětší aktivní plocha (u horen převyšuje plocha pasivní) a té z bas zní příjemněji a přirozeněji. Zjednodušeně se dá říci, že použitím horen se dá dosáhnout určitých vlastností levněji, než-li při použití přímovyzařujících boxů, avšak je zase třeba počítat se zhoršením jiných vlastností...
Žádný basový box z fyzikálních principů nemůže sám o sobě mít cardio vyzařování, bez ohledu na typ konstrukce jsou všechny omni - 360°, tomu se vždy musí pomoci dalším měničem, který vyzařuje dozadu a je zpožděn o určitý čas. V praxi 2-3 bedny namířené dopředu a jedna dozadu.
Hornflexy jak MT18SUB, tak ClassA a všechny podobné bedny (RCF ESW1018, Yorkville, Mackie a určitě jich bude ještě více) jsou svými vlastnosti nejblíže k bassreflexu a v zásadě to také bassreflex je, ovšem s vysokým Q. Tedy má větší frekvenční rozsah než-li běžný bassreflex (což je vlastně rezonátor). Jen upozorním nebavíme se o frekvenčním rozsahu celého soustavy, ale pouze toho zvukovodu - rezonátoru. Jako horna se to začíná chovat zhruba na 80Hz, kde také tyto boxy mívají značný zisk. Jak už jsem psal, nevýhodou těchto boxů je zpoždění mezi tím co vyzařuje zvukovod a reproduktor, což je dobře vidět na impulzní odezvě, kde takový max má dva peaky od sebe zpožděné právě o délku toho zvukovodu, namísto jednoho peaku. Stejně se chovají Scoopy, kde to zpoždění je ještě větší vzhledem k délce zvukovodu, i další boxy kombinující přední, zadní vyzařovaní a hornu. Jinak MT18SUB a ClassA (RCF bassbin) jsou shodně laděné na cca 42Hz, ovšem MT18SUB má o 30l větší komoru, takže MT18SUB má lepší předpoklady pro to aby hrál níž. Každopádně to bude závislé na konkrétním osazení a použitém presetu.
EAW SB1000 není horna, je takový dost specifický bandpass. Jinak není žádným velkým tajemstvím, že ta bedna prostě hezky nehraje, jde sice pěkně odspoda, nicméně ten bas je takový tvrdý a vyšší basy jsou takové tupé.

Do starých ClassA Krampera dával L18S800, dnes se dá koupit novější L18S801. A jen tak mimochodem ClassA existují minimálně ve 3 verzích ;-). RCF do ESW1080 dávali snad L18P300, což je docela zajímavý reproduktor, který hraje výborně v naprosto odlišných typech boxů. Je to výborný reproduktor do bassreflexu, tam si našel uplatnění u mne, Martin Audio jej osazují do WSX a také se mi osvědčil v SuperScooperu, samozřejmě v rámci toho, jak takový box může hrát.
LF18N451 zní tvrdě, občas se zvukově přirovnává k PD.1850, u příznivců techna se nejspíš bude líbit.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 10:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 úno 2014 19:26
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Ústecký
M.S. bereš to z teoretického hlediska....v praxi to ale už bejvá jinač.
Souhlasím s tím, že hornu je téměř nemožné používat v uzavřených prostorech, je tam s nimi vždy problém se zahučováním.
Slyšel jsem mnohokrát stěnu několika paletového rozměru kde byli vedle sebe BassBin a MT18sub...Osazení měli stejné RCF G400 a ty BassBiny hráli prostě lépe. (má to svoje "ale" sice stejný DSP i koncáky, ale dva uživatelé)
Zrovna tak 16ks MT bylo slyšitelných do 10metrů, pak to přebili vedle stojící W-bin v počtu 6ks.

S tím RCF P300 naprostý souhlas. My měli skelet JBL4818 osazený RCFx400 a známému jsem též stavěl tento skelet. On si do toho pořídil to P300 (horší Fs, Bl, Xmax.....nižší cena a to znatelně) No hrajemu to daleko lépe :))

Na pořádný hluboký bass to chce prostě almaru s hornou, ale kdo se s tím má tahat, že? :))

_________________
Profesionální výroba repro, rack, keys ( case ), atd..

http://www.eesvyroba.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 11:01 

Registrován: 16 led 2014 20:14
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Jihočeský
Tak by mě Martine zajímalo jaká je třetí verze, že ani Krampera o ní neví... Navíc ani sám si není vědom, že by originálně dával něco jinýho než BC. (do chtěl lepší tak si ho vyměnil)... to ještě nefungovala politika jako teď u KV2....

Jen tak k zamyšlení... měřil někdo z vás délku zvukovodu (s porovnáním vlnové délky) třeba u horny když tu mluvíš o těch špičkách??? tím se ti ty špičky potkají a zvýší zisk a zlepší čitelnost... ale to je už větší matematika která zaplať pánbůh s fyzikou dobře fungují...

Že má zrovna LF18N451 tvrdý bas bych netvrdil... záleží na nastavení a ozvučnici... spíš má pěkně měkký a dynamický aspoň v tom ClassA


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 15:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Nejsem rozhodně zarputilý teoretik, ono nějakou tu teorii je třeba znát, nicméně onu teorii jsem se nebifloval z nějakých chytrých papírů, ale učil z praxe. Sice je to už nějaký rok, kdy jsem byl na koncertu Nazareth, aparát jak jinak než L'acoustics, basovky SB28, netuším kolik jich bylo, zvukař baskytaru osolil té správné úrovně, jak bych si to já představoval, od pódia jsem rozhodně nebyl blíž než 50m, když za to basák vzal, tak mi sakra hodně vláli nohavice, zem se třásla, jak kdyby běželo stádo dinosaurů. Ti slabší přes srdce museli mít docela problém... L'a SB28 je naprosto obyčejná bassreflexová bedna... Na pěkný spodní měkký bas to chce přímovzařující bedny, z těch horen, to zní pořád tvrdě, viz třeba EAW BH760, to hraje někam pod 30Hz, udělá to neuvěřitelný tlak, zarazí tě do do sedačky, stát u toho máš pocit, že tě to odfoukne, ale hezký měkký spodní bas tam není.

3. verze, nebo spíše bych řekl, že předchůdce toho klasického ClassA se sklopenou čelní stěnou, jak ho všichni znají. Z venku vypadá stejně ale začátek zvukovodu je rovný - nerozevírá se už od začátku. Viděl jsem to pouze na výkrese, nelze tedy vyloučit, že se nejedná o originál, nicméně bylo to z důvěryhodného zdroje. ClassA, která jsem rozebíral byly osazené L18S800 a dle majitele šlo o originální osazení.

S těmi špičkami si zřejmě nerozumíme. Psal jsem o impulzní odezvě. Ideální impulzní odezva vypadá tak, že rovná čára, jeden velký peak a opět rovná čára. V reálu to samozřejmě vypadá jinak, kde za tím velkým peakem jsou další menší (postupně se zmenšují). U hornflexu to vypadá, tak že ty velké peaky tam jsou dva, jeden od reproduktoru, druhý od zvukovodu, který je do toho prvního peaku časově vzdálen přesně o délku zvukovodu. Jsou zde dva signály, které se sice opravdu sčítají, takže dojde ke zvýšení SPL, ale ty signály nejsou časově synchronizovány, dojde tedy ke zkreslení signálu. Rozhodně nedojde ke zvýšení čitelnosti či k jiné zvýšení zvýšení kvality.

Jinak ano ClassA hraje o něco líp, než MT18SUB, nicméně stále nehraje tak kvalitně jako bassreflex. Navíc je to zbytečně velká bedna, v praxi jsme si ověřili, že podstatně menší bassreflex nehraje pocitově o nic méně, nahrává mu větší rozsah dolů a hraje kvalitněji. Konkrétně jsme porovnávali MT18SUB/X vs SB1080.

Ne vždy papírově horší parametry znamenají horší reproduktor. Ono je také třeba číst mezi řádky. Bl samotné bez toho aby jsme věděli jaké je mms nic neznamená, atd... A je vcelku ověřená věc, že reproduktor s vyššími Q hraje na ucho příjemněji.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 13:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 úno 2014 19:26
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Ústecký
asi vim kterou 3 kramperovku mas namysli. Az se dostanu k Notasu, tak poslu. Vypada tvarove jak RogMogale Foldedhorn, ale v tom sklonu ma primovyzarujici reprak. Znamej ji po me chtel vyrobit.
Kolik tam bylo menicu na tom koncerte? :-)
Nicmene pochybuji, ze technak bude chtit co nejmensi skelet, ba naopak bude hledat kompromis mezi co nejvetsim a co nejlechcim, aby mohl postavit co nejvic palet... Tady he to proste jinak, oproti zvukarum. Nemusi resit ze se jim to nevejde do pickupu, nebojd hezdej 814 a podobnejma kamionama :-)

_________________
Profesionální výroba repro, rack, keys ( case ), atd..

http://www.eesvyroba.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 13:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 úno 2014 19:26
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Ústecký
Zajimalo by me skresleni u Bassreflexu a Hornflexu... porovnani dvou grafu a pak trebas i se S.Scooprem.
Ten Bassreflex musi mit taky dozvuk, kdyz se jedna o zvuk ziskany druhou stranou membrany :-)

_________________
Profesionální výroba repro, rack, keys ( case ), atd..

http://www.eesvyroba.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 13:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Vypadá to úplně stejně jako ClassA, jen uvnitř je to malinko jinak - první část zvukovodu je rovná. Asi takto:
Příloha:
ske.png


Kolik tam těch SB28 bylo netuším, každopádně hodně.
Já vím že oni chtějí hromadu velkých beden, aby to vypadlo hustě. Nicméně ono bedna formátu L'a SB28, taky žádný prcek není. Nicméně mám jednu partičku technařů, kteří to už pochopili, že to tak úplně není o tom kolik a jak velkých beden mají. Před nějakým rokem jsem jim stavěl 2x12"+1,4", částečně se využilo reproduktorů, které už měli. Když jsem jim to přivezl, tak na to koukali trochu nevěřícně, že to opravdu bude hrát. Odladil se preset se zbytkem aparátu a ejhle ono to hrálo víc, než ten starý kopec 12" expo a 1". Dnes je celý starý aparát pryč, pod tím je pár SS18, což je ještě takový pozůstatek "technařství", měli na to už naformátovaný materiál a chtělo to ode mne postavit. Teď se k tomu budou řešit nějaké kickbiny, přeci jen ty SS18 potřebují dělit níž, nad 80Hz už moc dobře nehrají.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 18:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 úno 2014 19:26
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Ústecký
jestli to byli 4ks, tak to měli naformátované odemne. Aha tak ja mel namysli zas úplně jinou almaru :)
Ono šlo také dřív o to, že reproduktory neměli takové výkony, jako dnes, muselo se to nahánět vším možným.

_________________
Profesionální výroba repro, rack, keys ( case ), atd..

http://www.eesvyroba.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 22:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
4ks to byly. Měli to z fóliované překližky, že jí prý mají zadara, zřejmě to byla topolová překližka, je to docela lehký, což se u takový bedny hodí :-) Ale naformátované to bylo dost špatně, bylo to tak +/-3mm, což je dost nepřesné.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 22:49 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Poraďte, z čeho byste frézli na CNC zvukovod, aby to bylo co nejlehčí? MDF je sice fajn, ale to seš na 2kg jen to fikne. Co třeba olšovej masiv? - kdyby se sehnaly fošny půl metru na šířku, z toho by se už leccos dalo poslepovat :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 23:59 

Registrován: 16 led 2014 20:14
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Jihočeský
Jestli martine myslíš měnič ve skosení vlevo dole vyzařující dolu tak to je ta druhá verze o který jsem psal... jsme si tedy moc nerozuměli...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014 02:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Masiv bych na to nepoužil. Březový multiplex, nebo topolovou překližku, chtěš-li to echt lehké.

ClassA
Příloha:
ca.png

Netuším, zda nejsou ještě nějaké mezi verze. Vnitřní rozměry, co mám naměřené jsou jiné než u "RCF bassbin", jestli tedy to tedy vůbec má být ClassA či jen nějaká napodobenina.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014 05:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 úno 2014 19:26
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Ústecký
Topol je hrozne mekej...moc rychle rostla drevina

_________________
Profesionální výroba repro, rack, keys ( case ), atd..

http://www.eesvyroba.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014 13:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ano, měkké to je. Nicméně překližka jako taková byla kvalitní a bedny už mají něco odježděno a je to v pohodě. Normálně bych to z toho samozřejmě nedělal, kdyby to už neměli a po této zkušenosti už nechci materiál naformátovaný od někoho jiného, než-li mých truhlářů.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkompletování aparatury
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014 20:53 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Já ale myslel jen zvukovod nad driver, překližka mi přijde moc tvrdá. Z MDF se to dobře frézuje, ale je to těžký. Ta olše by se drolila nebo by to časem praskalo?

btw., jakej je vlastně rozdíl mezi multiplexem a překližkou?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group