Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:06


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ARN 6608 zahodit nebo pouzit?
PříspěvekNapsal: 25 lis 2015 20:48 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Zdar chlapi.

Mam dilema. Chtel bych si zaridit mikro diskoteku doma, radove neco kolem 2x50-100W. K dispozici mam 2 bedny, ktere jsem v minulosti postavil - osazene po jednom kusu ARN6608 + ARZ4604 + ARV3608, pouzivane jako predky k domacimu kinu. Tohle bych chtel zatim zachovat a doplnit nejakym subwooferem, ktery ted nemam. Nepocitam "plastovou krabicku" s napisem 200W max (jen jednou)...

Dotaz 1:
Mam nevyuzite dva ks ARN6608. Vyplati se mi k nim postavit nejaky vhodny bassreflex podle navodu, ktery zatim nemam, plus nejaky "interni" 50W zesilovac na miru? Nebo zrovna 6608 zahodit a zakoupit nejaky 1ks odhadem 15-18´´ basak a udelat poradny aktivni sub s prislusnou rezervou tak, aby byl pozdeji pouzitelny i na "tezsi" provoz v malem sale? Jednoduse receno potrebuju slyset, jestli jsou 6608 vubec pouzitelne a vhodne pro provoz v rezimu SW nebo se jimi vubec nezabyvat.

Dotaz 2:
V blizke dobe chci koupit solidni zesilovac (e) pro pozdejsi provoz profesionalnich PA sestav a zajima mne, jak se vlastne krmi spravnym zpusobem 1KS subwooferu v rezimu dvoukanalove produkce. Kde a jaka se pouziva "vyhybka"? Mezi mixak a konce nebo mezi konce a bedny? Je to zrejme stupidni dotaz, ale rad bych mel jasno.

Diky za info a trpelivost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608 zahodit nebo pouzit?
PříspěvekNapsal: 25 lis 2015 21:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
ARNká na diskotéky nemuč, radšej ich predaj a kúp si nejaký vhodný basák. A tie hlavné bedne by som tiež na diskotéky neodporúčal - ARZ4604 a ARV3608 sú tragicky zlé repráky, čo škriekajú a revú už na malých hlasitostiach, ak tomu ešte vypečeš, tak nielen, že to škriekanie zabije každého nablízku, ešte aj tým reprákom to bude vadiť.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608 zahodit nebo pouzit?
PříspěvekNapsal: 27 lis 2015 15:00 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Ok, ARN zustane v krabici od bot... No jak uz asi 3 mesice oblezam bazary na netu, kompletnich starsich PA sestav je mraky za pomerne slusne penize. Jenomze se v nich moc neorientuju. Pochopil jsem, ze vitezove budou stale ty same znacky - Eminence, Peavey, JBL a podobne, ktere si ted nevybavim zdovolenim. Takze bych prubezne otravoval s dotazy zde, protoze nez bych se prokousal celym forem, tak radeji nekomu z vas poslu flasku nebo pujcim babu..

K druhemu problemu - existuje crossover, ktery ma vstup L/P a vystupy L/P (pro celopasmo) a jeden vystup pro subbas ? Vetsinou co jsem cetl, vsichni resi propusti, posuny faze, miliony vystupu atd., ale muj pozadavek je asi z rise snu zda se.. Nikdo nic tak jednoducheho uz neresi a nepotrebuje. Ja se za to omlouvam, ale nekde zacit musim.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group