Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 07:23


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 00:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
exxxi píše:
Byl by to dobry na frontfill?


Nebylo.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 08:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Zorg: O kůži na trhu se nebojím. Viz Tvá kritika. To spíš mě napadají černé myšlenky, že to je jen ukazovačka, a nikoho to nebude inspirovat, popřípadě to někdo nekalým způsobem obšlehne a nedopadne mu to "tak dobře". Víc v tom není. Pokud to opravdu zajímá někoho jiného než jednoho štamgasta, mohl bych změnit názor....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 10:17 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Njn, o Open8 taky není moc zájem, pokud vím, postavil si to akorát OndraCh..možná :?
Ještě poznámka, moc to nelaď na charku v ose, páč ten zvukovod by měl mít v ose a blízkém okolí zvlnění dané difrakcemi na vyústění (~ oblate spheroid). Nic s tím defakto dělat nejde, ale celkem brzy mimo osu to zaniká, takže měj poslechovou osu řekněme v -15° a je vyřešeno. Ta trocha "zvlněného výkonu" kolem osy se tolik ve výsledku neprojeví.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 11:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Kdyby mě netáhlo PA a výkon, tak třeba po Open8 bych docela šel. No, škoda. Ono je to spíš tak, že rozpoložení potenciálních uchazečů o takové budky není takové, jak by někdoo čekal. Plno lidí dospělo a utvořilo si své názory, a zaplatí si to co přímo chtějí, dalším by se to líbilo zvukově, ale chtěj něco designově jiného, a pak tu jsou zaseklí prabastličové, kteří to budou bastlit a snažit se přechytračit do morku kostí, i když se jim to nepovede udělat lépe. Otevřených srdcí hladových po hotovém projektu ke zkopírování už tolik nebývá. Ve světě je to vidět už dobře pět-deset let, k nám se to dostává za poslední roky taky.


Zkusím si to naladit na poslechové místo bez MLS, páč psychoakustika. Nejlepší je na tom ta svoboda - nelíbi? špatně? preset zaletí do archivu, DSP na default, a zkusí se to znovu jinak.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 11:29 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
No, upřímně si myslím, že tohle nebude vůbec výkonnější, než Open8, a to ani co se max. akustického tlaku týče ;)

To je cesta do pekel a nikdy to takhle hokus-pokus nebude hrát korektně, leda bys měl štěstí a zrovna se trefil do správné konfigurace, což je ale asi jako vyhrát ve sportce zájezd na Mars. Naladit to máš mmj. tak, aby ta bedna měla vyrovnanou výkonovou charakteristiku, co vyzáří do prostoru, a v poslechové ose byla charka ideálně rovná.


Naposledy upravil Zorg dne 26 črc 2016 13:40, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 13:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To jsem tomu dal.
Spletl jsem si to s Totem projektem. To se pak nemůžu divit té odezvě!
ÓÓ promiň Zorgíčku, že jsem šáhl na božskou konkurenci. Za tím ze SZ si stále stojím, ale očividně jsem se sekl v porovnání některých aspektů. Dokonce ta má budka není na šířku užší a je o 2cm vyšší. (ale objem bude menší). Se zatižitelností by se to muselo vyzkoušet. Bude to asi velice podobné néli stejné. DE12 je vprostřed pásma a nad děličkou o chlup citlivější, ale papírově zas o 5W slabší. U basu to je vyrovnané.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 13:37 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
:?:

No ne, jsou to obdobné repráky, 8" s 2" cívkou, drivery s 1.4" cívkou a předpokládám, že oba budou obdobně zatižitelné. Že ten "můj" Fane má udáváno o 75W vyšší zatižitelnost nebo "tvůj" Monacor o 0.5mm vyšší xmax ve výsledku nebude až tak hrát roli. Když to oboje kuchneš na 100Hz, bude to podobné. Monacor má ale minimálně hezčí koš, jestli se mi dostane do pracek, tak ho taky vyzkouším - po zdražení v PD už ten Fane není kdovíco ;)
Jestli bych si ale na něco kolem tohohle měl vsadit, tak na to, že s "tvým" zvukovodem se to bude dát naladit s nižší citlivostí, protože má lepší kontrolu nad svazkem i výše, tj. celou výškovou sekci bys musel "naklopit" a celému tedy víc ubrat (nebo přidat na DSP, což ale není tak úplně vždycky totéž).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 13:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jojo, chvilinku jsem hledal měnič, který se mi na stole bude líbit a bude zaplatitelný. Asi bych rád úplně černou membránu, ale z toho se nestřílí.
Přemýšlím, zda příště nedělat budky bílé, protože ta horna nacákaná warnexem vypadá opravdu velice pěkně, a takhle v černé budce nevynikne.

Jistě, že by to šlo dotáhnout o kousek dál. A ještě lépe s měničem, který by to snášel lépe.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 20:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
celkově to tady trochu upadá, ale což v roce 2011 bych prahnul po tom co ted rozbíhá petr určo to bude velká paráda a držim palec, ať sen dotáhne. Po 4 letech sem všechno PA prodal, ani není tolik času poslouchat a něco ladit. Možná zkusim jestě postavit nějakej totem do obýváku a tím skončím :-) a na pořadnej ,, brajgl ,, radši na openair ! Ať to všem přezivším hraje dle představ a ať je to baví ;) !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 26 črc 2016 21:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tehdá to byl sen. Dnes už je to normálka, jestli ne "pasé".
Satelity už hrají na stole, a už se dělají jen docmrndávky, které budou do týdne hotové.
Měl jsem větší PA, ale nebylo tolik kšeftů, a ty co byly, mě ještě štvali. Tak jsem to také prodal, a dělám si jen hračky pro sebe, popřípadě když se to vytáhne někam ven, aby to tam netrpělo na nedostatek výkonu a přetěžování...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 27 črc 2016 11:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Ten graf, co je treba v Reproobchodu u toho Monacoru asi nebude uplne pravdivy, ze? Aby clovek aspon tri dB sundal.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 27 črc 2016 13:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Těch udávaných 93dB opravdu nemá, ale to je už vidět z grafu Monacoru, že to není zrovna poctivých 93dB.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 27 črc 2016 17:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Je to tak. Spíš nějaké drobné nad 91. Jednou bude nějaká jinačí citlivá zvěř, jako třeba 10NDL64. Ale nejdřív si tohoto musím užít.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 02 úno 2019 16:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Vracím se už asi k šesté iteraci svého projektu. Prototypování běží v plném proudu.
Z malého PA se začíná stávat "menší" dospělé PA.
2x 21DS115, 2x Faital 10FH520, 2X B&C DE400TN, 2x CD o velikosti A9090 vysmrknuté z 3D tiskárny.

Trošku mě trápí velikost ozvučnic i reproduktorů na basech, ale zatím není nic zaplatitelného menšího, co by to nahradilo. Ani 18IPAL zdá se na to nemá...

Každopádně se chýlí doba, kdy budu muset vyměnit RMX 1850HD za něco silnějšího, aby nedocházelo k týrání a podvýživu "Toma a J(G-hanlivě)erryho", jak těm dvoum asi budu říkat.
A mám s tím problém. Rád bych něco lehčího se spínákem. Vyšší modely QSC jsou drahé, Kobble a PKN budou v 1U asi dost hlučné, Behrišrot nepřipadá v úvahu, T.Amp, no, mám strach...
Pokud by někoho napadly další modely lehčích zesilovačů, co dají alespoň 2000W @8Ohm, rád si nechám poradit.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 02 úno 2019 16:58 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Navrhoval by som poobzerať sa po kópiách LabGruppen. Kolega z práce už niekoľko rokov prevádzkuje FP10000Q a silnejšiu FP14000. Tá by ti výkonovo mohla vyhovovať, 2x 2350W/8R.
Dokonca už ju majú aj v AC: https://www.ac-akustika.cz/produkt/fp14 ... ka-3-roky/

https://www.facebook.com/DJWall.sk/phot ... =3&theater
https://www.facebook.com/DJWall.sk/phot ... =3&theater

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 02 úno 2019 17:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ano, psal jsem dotaz na FB, a hned se vynořili žraloci, co mě chtěli ulovit (Tlačenka zesilovačů od prodejců). Kopie LG bych zrovna nerad. Viděl jsem to vevnitř, musel jsem to vpodstatě opravovat, což s jinými zesilovači nedělám, a to není náhoda. Vůbec se mi nezamlouvaj. Nicméně můžu to nechat ležet a přemejšlet o tom. Nabídek je hodně, dobrých informací a věrohodných referencí málo.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group