Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:34


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 15:00 

Registrován: 20 čer 2015 16:43
Příspěvky: 56
Kraj: ČR - Ústecký
Ten 21SW115 by byl dobrej kvůli převozu ale musel by mít upravenou budku aby se vešel do stěny. Na jakej průřez a dýlku basreflexu by to vycházelo? Objem je bedny bez basreflexu a repra nebo je větší než 200l o objem basreflexu a repra? Jinak pro představu jakej mám plán s vnitřními rozměry 610x470x700mm s basreflexem 2x 225,5x120 L320mm (nevím jak sem vložit obrázek z pc). Jinak kdybych SUB 18 pokrátil pro 18P300 o 5cm, tak by se snížil objem na 186,3l tak mi vychází na 35Hz délka basreflexu 574mm u 38Hz 467mm.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 16:49 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ta budka by absolutně nemusela být větší, prostě uděláš přední rozměry tak, aby se tam ten kterej repro vešel a nebo ti to tak prostě vyhovovalo, zbytek se dopočte. Samozřejmě platí, že ve stejném objemu a stejných proporcích bassreflexu bude každej ten reprák stejně laděnej, ať je jak chce velkej; 12", 18" nebo 21", ...
Já když jsem s tím laboroval, vždycky mi to lazení vyšlo nepřesně. Ono to na moje aplikace nebylo tak zásadní, ale na PA, kdy z toho třeba budeš chceš ždímat každý poslední dB si s tím chce chvíli hrát. To je ale úděl toho, když to člověk chce jinak než konfekční. Jak nejlíp ladit štěrbinu, nějak zvnitřku dořezávat tu příčku a podobně, to by asi nejlíp věděl Martin S., jestli se bude chtít podělit o know-how. Já jednou řezal do hotové bedny a trefil jsem se s přesností >5 Hz, dál už se mě to nechtělo dořezávat, tak jsem to nechal drobet podlazené.


asterix1 píše:
Pre 21NLW4000 to vychádza Fb=31Hz, Vb=211L.
Co znamená "to vychádza"? V čem to simuluješ nebo proč si myslíš, že to tak má být?

Citace:
Inak je to schopný kandidát do BR, ktorý je už potrebné dobre nakŕmiť niečím ako PKN XD6000 alebo Powersoft K10 a dobrým procesingom. To ladenie 180L/38Hz je podľa mňa veľmi veľké Fb, ale proti gustu....
Proč by to musel krmit? Záleží snad na tom, jakou potřebuje výslednou SPL, ne? Citlivější než ty 18" to ve stejně malé ozvučnici sice nebude ani v dolní oktávě a zároveň je to trochu plýtvání potenciálem toho repra, ale když chtěl něco skladného a zároveň by mu to pokrylo až 3 další basovky, se kterými by se nemusel tahat a taky platit, nevidím důvod proč ne. Když by pak dostal chuť na vyšší SPL, akorát by koupil nějaký lepší zes. Je fakt, že by šlo asi spíš použít nějaký těžkotonážnější 18", který bude přecijen ještě o dost levnější, než i ta nejlevnější 21", která je samozřejmě overkill. To byl prostě jen nápad, že i tohle jde a ukázání, že na první pohled levné repro se ti pak prodraží tím, že musíš stavět další a další budky a řešit krmení...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 18:36 

Registrován: 19 úno 2013 19:00
Příspěvky: 65
Kraj: SR - Nitrianský
asterix1 píše:
Pre 21NLW4000 to vychádza Fb=31Hz, Vb=211L.
Co znamená "to vychádza"? V čem to simuluješ nebo proč si myslíš, že to tak má být?

Ja som vychádzal z hodnôt Vas=315l, Fs=29, Qts=0,37, zarovnanie QB3. Aby som bol presný tak je to 31,4 Hz a 211l. Každopádne doporučený objem bedne podľa výrobcu je medzi 120-300l. Len akurát ti bude pri 180l vychádzať príliš dlhý prieduch BR. Nezabúdaj, že ten 21" má výchylku 14mm a potrebuješ zohladniť plochu BR a rýchlosť prúdenia vzduchu v BR. Ale ako som napísal proti gustu žiaden dišputát....ber to ako môj názor, takisto ja rešpektujem tvoj názor.

Citace:
Inak je to schopný kandidát do BR, ktorý je už potrebné dobre nakŕmiť niečím ako PKN XD6000 alebo Powersoft K10 a dobrým procesingom. To ladenie 180L/38Hz je podľa mňa veľmi veľké Fb, ale proti gustu....
Proč by to musel krmit? Záleží snad na tom, jakou potřebuje výslednou SPL, ne?

Pokiaľ to má byť doma v obyvačke tak nemusí, ale pokiaľ s tým pôjde von tak to ber ako minimum. Ale samozrejme bude to hrať aj s 800W/8R koncákom len akurát to bude nevyužité, citlivosť je 94dB.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 19:05 

Registrován: 19 úno 2013 19:00
Příspěvky: 65
Kraj: SR - Nitrianský
NUMI píše:
Ten 21SW115 by byl dobrej kvůli převozu ale musel by mít upravenou budku aby se vešel do stěny. Na jakej průřez a dýlku basreflexu by to vycházelo? Objem je bedny bez basreflexu a repra nebo je větší než 200l o objem basreflexu a repra? Jinak pro představu jakej mám plán s vnitřními rozměry 610x470x700mm s basreflexem 2x 225,5x120 L320mm (nevím jak sem vložit obrázek z pc). Jinak kdybych SUB 18 pokrátil pro 18P300 o 5cm, tak by se snížil objem na 186,3l tak mi vychází na 35Hz délka basreflexu 574mm u 38Hz 467mm.


Ten 21SW115 podľa výrobcu potrebuje 250l/32Hz a v simulácii mi to vychádza podobne. Prečo to chceš pchať do sub18?

L18P300: Pre Vb=186,7l Fb=37Hz Sb=498cm2 vychádza dľžka BR cca 36,5cm. To ti vychádza nejak veľa.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 19:16 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
No tak proto jsem se ptal, v čem to simuluješ. Můžu sem hodit křivky z LspCADu, to pak odpovídá celkem dobře, a je z toho krásně vidět, že si s tím můžeš hrát prakticky do nekonečna. Většina těch repráků bude hrát v rozumně navržené BR bedně slušně a záleží spíš na preferencích uživatele, ty jsme se od začátku nedozvěděli. Já jsem si simuloval i několik objemů a ladění versus zatižitelnost a co z toho pak vyplývá za maximální akustický tlak, než se překročí xmax.
Délka BR myslím nevycházela nijak příliš velká, většinou beru plochu alespoň 1/4 Sd a víc.


Myslel jsem tu otázku tak, že proč by to podle tebe mělo být minimum zrovna pro tuhle 21" a pro ty zmiňované 18" ne? Všechno to bude mít v těchhle ozvučnicích velmi podobnou citlivost kolem 97dB/W/m (bez odečtení bafflestepu a interakce s okolím) tj. i výsledný akustický tlak na stejném příkonu bude obdobný. Jen ta 21" pak dovolí jít s příkonem několikanásobně dál, než ty 18", kterým poměrně rychle dojde dech (~350-500W). Proto jsem to zmiňoval, že by tím mohl nahradit několik basovek a bylo by to ve finále hlasitější, menší a levnější.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 19:19 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Neříkám, že bych to pchal konkrétně do SUB-18, říkám, že by šlo udělat podobně velké dělo jako je SUB-18, ale s lepším reprákem, i když by se nevyužil plně jeho potenciál (jak říkám, záleží na preferencích).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 20:56 

Registrován: 20 čer 2015 16:43
Příspěvky: 56
Kraj: ČR - Ústecký
Asterix.. nooo ta dýlka vychází při průřezu basreflexu 541cm2.

Jinak psal jsem už v úvodu, že to bude pro vnitřní a venkovní použití (3 stání na T815, vesnický pálení čarodejnic a dětský dny).
Jinak když by jsme zůstali u 18" repro, tak nebylo by lepší tam vrazit 18NW100 který je i o pár kg lehčí. Našel jsem u nich na stránkách měření ve 160l tak nevím jestli se nedržet podle toho co uváděj oni a udělat podle toho budku. Jinak co jsem si všiml, tak BC má na stránkách jiný parametry než Prodance.....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 29 zář 2016 09:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Ano B&C Speakers menili špecifikaciu niektorých modelov bez zmeny nejakého označenia čo vnímam ako veľké negatívum a nie fér od výrobcu voči zakazníkom, keďže človek pri servise dostane do rúk iný repro ktorý si nemusí sadnúť z jestvujúcov bedňou resp. iný reconekit, takže spraviť malér nebude žiaden problém. Mohli to spraviť aspoň ako Beyma kde napísali za názov+V2 (niektoré modely dosť zmenili parametre ale údajne k lepšiemu), viem že sa to určite týkalo 18NW100 a 15PS100 ale bude ich možno viac. 18NW100 - tu zmena nieje tak dramatická a 15PS100 - v tomto prípade s toho spravili totálne iný reprak, staršia verzia bol rýchly reprák vhodný do malého objemu a dokázal po doekvalizovaní už v 75-80l celkom statočne pracovať aj ako SW, kdežto novej verzii je "lenivejší" treba aspoň 120l kasnu aj keď v podľa simulácie sa dá dosiahnú s ním na basoch večšia SPL no v 80l nemá oproti sterej verzii šancu.
V prodance možu mať skladom ešte starú verziu, keďže sa to na sklad objednáva raz za čas, ale pre istotu to prever. Neviem čo je lepšie ale v prípade staršej verzie by mohol časom nastať problém s dostupnosťou reconekitu (zatiľ sú), ako je to v prípade Fane.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 29 zář 2016 17:36 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Dopisoval jsem si ohledně 15PS100 s Hubertem, mají naskladněné jen 4R verze a ty jsou zas ještě úplně jiný reprák, ještě silnější, než původní PSko (i když se bere v potaz jiná impedance), takže ještě menší objem a ještě výš ladit.
No, z B&C mi odepsali, že původní PSko (doporučené ladění 100 litrů @ 40Hz) bylo jen krátce nebo snad jen preliminary a pak se vyrábělo to slabší, které má ale ukázkové chování ve 120 ltr @ 35Hz, i když z něj pak (ze zřejmých důvodů) nejde dostat tak vysoká max. SPL, jako z toho starého, ale zase jde významně níž. Kdo by měl zájem, mám oba datasheety i tu můžu citovat B&C support, jestli chcete.

NUMI: 18NW100 už mi přijde zbytečně silnej reprák, tj. by se spíš hodil do malé ozvučnice výš lazené a nebo nepřimo vyzařující. Oni ho doporučujou do 160 ltr. a 37Hz laděnej, ale v tom už dělá trochu hrbík. Né že by to v reálu pak nějak moc vadilo, ale prostě i vzhledem k ceně bych do toho nešel, páč se dá najít lepší (18NBX100, když už, to se chová dokonce líp, než TBX).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 30 zář 2016 00:57 

Registrován: 20 čer 2015 16:43
Příspěvky: 56
Kraj: ČR - Ústecký
No né že by se nedalo postavit něco menšího než SUB 18, navíc bych s ní mohl líp manipulovat... Když by se vycházelo z objemu bedny 170l, to už by tam šel i ten NW100 nebo PZB100 když nebudeme brát "univerzálnější" P300 a ladit jí na 40Hz?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 30 zář 2016 14:19 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
PZB100, NBX, TBX i P300 vycházejí v těch objemech 160-200 ltr. dost podobně, NW už je zase silnější a já bych jí do přímovyzařující bedny nedával a nebo nějakou malou, dost vysoko laděnou, což nevím, jestli k něčemu je. NBX je levnější a dle několika parametrů vhodnější na přímovyzařující basovku. Takže nevím co řešíš. 200 litrů @ 33Hz se mi líbilo moc a nebo 160 ltr. @39Hz; tyhle objemy s ní vychází "nejhezčejš" na těchhle laděních br, resp. cokoliv proporcionálně mezi a dalších x variant jiných, záleží co požaduješ.
Schválně jsem pro srovnání naházel pár repráku do simulace pro situaci v poloprostoru (2PI), kde je vidět jednak zhruba tvar výsledné charky (relevantní tak do 200Hz) a maximální akustický tlak, který z toho kterého repro lze dostat, než se překročí jeho xmax (pozor, každý z grafů má jiné měřítko na ose y, kdybyste si to chtěli prostě překrýt přes sebe):

Obrázek Obrázek

První graf srovnává jednotlivé 18" při podobném objemu a laděni tak, aby to vycházelo "hezky oblé". Druhý graf má referenční L18P300 a to i ve dvou kusech, s nimi na porovnání zmiňované 21" hovada, plus jednu hodně silnou 15" v méně než polovičním objemu co by potřebovala ta 18". To jen pro představu, co z toho zhruba může vylézt a jakým směrem taky lze uvažovat. Objemy jsem si nějak zvolil, čímž neříkám, že i ty 21" by nějak nehrály ve 150 litrech a vice versa...
Dělal jsem to na základě datasheetových údajů (u B&C mi zatím taknějak odpovídaly i po změření) a je to teoretická max. SPL při udávané xmax. B&C ještě udává většinou asi o 10% větší hodnotu xvar (viz jejich help), kam by se asi dalo na basech bezpečně jít, dál bude růst zkreslení až do xdmg, kde mechanicky nevratně zničíš reprák. To jen pro představu, kdyby se někomu zdály ty nasimulované příkony malé. Ono to ve finále v reálu samozřejmě nebude jednoduché a bude se to na takhle vysokých příkonech od jakékoliv obyčejné simulace hodně lišit - tepelná komprese cívky, různé nelinearity v pohonu, ztráty na účinnosti bassreflexu, vliv místnosti (podlahy) atd. atd.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 30 zář 2016 18:33 

Registrován: 20 čer 2015 16:43
Příspěvky: 56
Kraj: ČR - Ústecký
Docela pěkný rozdíly... mám BassCAD a ten tohle neumí.. Jinak sem si myslel, že 18P300 i ostatní 18" v podobný ceně zahrajou aspoň těch 125dB... Jinak na stránkách BC není takovej rozdíl mezi 21SW115 a 18PZB100. Jaký jsou nejschopnější volně sehnatelný programy na simulace?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 30 zář 2016 19:37 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
125dB - a to si z těch grafů ještě odečti bafflestep nějakých 4dB třeba :lol: Ale zase jinak to bude vypadat na podlaze, která bude "hrát" v tvůj prospěch :) To se dá taky simulovat, ale to už je moc práce, každopádně to pak bude pro každý to repro stejný, tyhle grafy jsou vždy začátek :P
Ještě by bylo zajímavý sem dát průběh výchylky u bassreflexu, jestli jsi to nikdy neviděl. Nejmenší má vždy na frekvenci ladění, pod ní strmě narůstá (to odřežeš subsonicem) a nad ní má oblé lokální maximum, které je pro tebe relevantní, zhruba půl oktávy nad laděním. Takže třeba tohle RCFko vyjede v téhle ozvučnici/ladění z xmax na cca. 50Hz, což ale neznamená, že na 100Hz to nezvládne silnější signál. Taky nějaké decibelové nuance ve tvaru křivky nemusí hrát roli, může se to lišit konkrétní kus od kusu toho repráku. To už je pak na každém, jak si tu basovku odladí, ale aby výsledky za něco stály, musí vědět jak a proč to dělá a může se to zdát jako "pitomej subwoofer", ale odladit P/A basovku není imho tak úplně easy, aby výsledek byl fakt optimální.
Ty grafíky od B&C jsou trochu jednodušší, ale můžou pro tebe být nápomocné. Většinou to taknějak sedí, třeba pro 18PS100 je krásně vidět, že už při relativně malém příkonu (pod 200W) to v doporučené ozvučnici vyletí z xmax, ale chová se to v ní fakt nejlíp, co jsem zkoušel. Prostě ví, co nám radí :) To 21SW115 mají oproti mému grafu ve větší ozvučnici a níž lazené, tam vyjde menší příkon a výsledná SPL, než to vyletí z xmax. Těch mých 200ltr/40Hz je spíš menší ozvučnice a ladění tak, aby od těch 40Hz to bylo co nejvíc citlivé a zároveň více zatížitelné, ale to všechno na úkor spodku - že to nepůjde tak dolů.
Dál ses ptal na ty rozdíly, co uvádí Prodance na stránkách - oni tam mají přímo svá měření z profi nástroje MLSSA, která nemusí sedět s datasheetem. Navíc to co je psané přímo v kartě reproduktoru může být i špatně zadané (překlep). Každej ten reprák může bejt jinej, můžou mít i chybu při měření, ale rámcově by to mělo sedět (když se změní nějaký T/S parametr, většinou to ovlivní i jiný, takže na první pohled jiná TSka pak dají podobný průběh v simulaci) a zase ti to může ukázat, co cca. můžeš čekat a co je dobré si asi pohlídat.
Free softů je několik, třeba WinISD. Já používám starý LspCAD5, ten se mi líbí ze všeho nejvíc, ale není free...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 30 zář 2016 21:01 

Registrován: 20 čer 2015 16:43
Příspěvky: 56
Kraj: ČR - Ústecký
BassCAD mi hodí aspoň nějakou křivku ale WinlSD alpha mi křivky nechce nedělat, proto jí moc nepoužívám. LspCAD jsem si stáhnul ale chce to klíč, takže poletí do koše. Jinak s tím pohybem pod ladění jsem už kdysi četl snad i v knížce od Dexonu ale to jsem řešil bum cink aparát do auta kde měl subwoofer výchylku 25mm kde to bylo nejlíp vidět. Jinak průřez basreflexu pro 18P300 by byl v jakým rozsahu, když bude velkej, tak to bude dlouhý že bych ho musel táhnout ještě po zadní stěně jak to má MT SUB a to by asi nebylo dobrý když bych tam nechal ostrej roh.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 30 zář 2016 21:16 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Jestli si dobře vzpomínám, pro tyhle ozvučnice, co jsem simuloval to vycházelo do 45cm pri průřezu snad 450cm2. Ale jak už jsem psal, ve finále mi to pak vyjde jinak, když to pak změřím na hotové bedně - chce si s tím chvíli hrát.

Jinak možná jsem to nenapsal, ale nejzajímavější mi přijde asi to 21NLW4000 ve váze lehce nad 10kg, které jde sehnat myslím za 400 babek. Jó kde jsou ty doby, kdy nejlevnější 21" byly na prodanci pod 10kKč :? A naopak to L18P300 bych si z těch všech repráků koupil jako poslední, i finančně pak vychází líp připlatit trochu za nějakou zvěř, která bude hrát jako 2 ty RCFka. Tady je jeho průběh výchylky xmax pro příkon 320W a detaily boxu:
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 01 říj 2016 01:24 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ještě pár repráků, jestli ti to pomůže, stejný podmínky:

Obrázek Obrázek

Vypích bych 18X401, který nestojí čerta a celkem vypadá povedeně. Nemá sice ani jeden zkratovací prstenec v pohonu jako některá lepší repra (NBX, BMS, 18s), ale nedokážu posoudit, jestli to čistě na basovku vadí.
Dál jsem tam zahrnul i zvěře 18N862 a defakto to samý od Faitalu (i když BMS udává konzervativnějí xmax a i tak je na tom lí), což jsou vysokozdvihový repráky (xmax~20mm) kolem 20 tis. Kč jdoucí velmi nízko i při velmi vysokých příkonech.
Zajímavé je i to, co se dá vytáhnout z 15" (taky celkem exceluje "X"ko) při cosi menší hmotnosti a polovičním objemu, např. ne úplně drahá 15SW100 se v malé budce chová hezky a celkem tlačí :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 01 říj 2016 21:43 

Registrován: 20 čer 2015 16:43
Příspěvky: 56
Kraj: ČR - Ústecký
Tak se zdá, že vyhrál úplně jinej basák a do 170l koupím LF18X401, ať už to stojí za to...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 27 dub 2021 20:36 

Registrován: 25 dub 2021 15:20
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Banskobystrický
Nemáte náhodou podobnú simuláciu pre 18LW2400, 18NW100 a 18SW100 v 160L a v 200L BR boxe? Prípadne v akom objeme, ladenie 35-40Hz by vyhovovalo.
Ďakujem






Zorg píše:
Ještě pár repráků, jestli ti to pomůže, stejný podmínky

Obrázek Obrázek

Vypích bych 18X401, který nestojí čerta a celkem vypadá povedeně. Nemá sice ani jeden zkratovací prstenec v pohonu jako některá lepší repra (NBX, BMS, 18s), ale nedokážu posoudit, jestli to čistě na basovku vadí.
Dál jsem tam zahrnul i zvěře 18N862 a defakto to samý od Faitalu (i když BMS udává konzervativnějí xmax a i tak je na tom lí), což jsou vysokozdvihový repráky (xmax~20mm) kolem 20 tis. Kč jdoucí velmi nízko i při velmi vysokých příkonech.
Zajímavé je i to, co se dá vytáhnout z 15" (taky celkem exceluje "X"ko) při cosi menší hmotnosti a polovičním objemu, např. ne úplně drahá 15SW100 se v malé budce chová hezky a celkem tlačí :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 30 dub 2021 09:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Simulace frekvenčky zrovna nepoví všechno, abyses správně rozhodnul. Záleží kam člověk může s objemem a cenou zajít.
Pokud bys chtěl menší, a spodní basy nebudeš tahat za ocas, tak 18NW100(Nebo ten Eighteensound podle ceny) . Pokud chceš níž tak 18SW100/18SW115,

Mimojiné (pardon za tlačenku), mám tu B&C 21DS115 v pěkném stavu (jelo jen občas doma) k mání za rozumnou cenu. Ten reproduktor od 150-160l už začíná pracovat uspokojivě.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SUB 18- výběr ideálního repro
PříspěvekNapsal: 30 dub 2021 18:07 

Registrován: 25 dub 2021 15:20
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Banskobystrický
Potrebujem doladiť reproduktory k zosilňovaču D-čko2x1300W 8ohm /2x1900w 4ohm. Napájanie má +-195V. Procesor mám len základ t.racks ds 2/4. Na moje použitie by mohol stačiť. Vrchy sú aktívne 15" od LD bola veľmi výhodná cena. Použitie do vnútra aj na von do cca 100 ľudí.
Lákajú má tie 18SW100 8ohm to by mohlo akurát pasovať a bol by aj využitý zosilňovač. Bedne by som chcel tak do 200L aby sa zmestili do auta. Rozdiel v cene vychádza cca 50€ 18SW100/18LW2400. Stačí mi kľudne aby šli nad 35-38Hz.
21DS115 sa mi páčia len by to asi potrebovalo silnejší zosilňovač.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group