Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:58


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 02 úno 2017 22:17 

Registrován: 29 pro 2016 13:55
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Středočeský
Zdravim. Tak jsem koukal po kabelech. A prijde mi nejak moc 800 za kabel cinch cinch. Co je na nem tak draheho? Tak me napadlo si nejaky lepsi vyrobit. A ted k veci chtel bych se zeptat na duvod proc je kabel cinch cinch stineny jestli kdybych vzal normalni dvoulinku a pridelal konektory cinch bude vysledek stejny. To ze je stineny je jen aby zabral mene mista nebo to stineni ma nejake opodstatneni. A druha otazka,zalezi na signalovem(tedy kabelu cinch cinch) na prurezu kabelu ( jako u repro treba) ? Dekuji za odpovedi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 02 úno 2017 23:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Pomoc!

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 02 úno 2017 23:40 

Registrován: 18 říj 2016 08:00
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Olomoucký
Zkus to bezdrátově milý Marconi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 00:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Koupit pár cinchů a kus dvoulinky a spájet to je docela levný pokus, jak se přesvědčit k čemu tam to stínění je.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 00:27 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tohle je stejně nějakej troll co si ze všech dělá p***l a teď se může potrhat smíchy co jako že dostává za odpovědi.
A jestli ne, tak je to dost smutný.
kabel cinch cinch se dá koupit za celých 12Kč...https://audio-video-kabely.heureka.cz/valueline-vlap24200b10/#
ale kdo se chce nechat oškubat, tak má možnost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 01:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ono jsou dva extrémy. Předražené kabely a kabely za pár korun. V obou případech to jsou vyhozené peníze.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 09:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Já bych za použitelné minimum z hotových sad považoval něco takového...

http://www.reproobchod.cz/monacor-ac-300g-p3764

Ovšem doma lze za podobné peníze udělat mnohem lepší propoj. kabely.

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 10:02 

Registrován: 29 pro 2016 13:55
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Středočeský
Ne neni to troll jen jsem o tom nenasel nikde nic srozumitelneho... tak jsem se chtel zeptat. Dekuju teda za smysluplne odpovedi..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 10:14 

Registrován: 29 pro 2016 13:55
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Středočeský
"Viper" prave proto jsem se tu ptal. Kdyz koupim 4 pozlacene kovove konektory a k tomu stinenou dvojlinku prumer vnitrniho kabelu je 7x0,14 mm tak dostanu dobry kabel? Nebo je to blbost a koupit si uz udelanou je lepsi. Jde mi o to na cem zavisi u signalovych kabelu. A jak se pozna jejich kvalita.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 10:19 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Cinch konektor má dva kontakty. To znamená, že na každej potřebuješ dvě žíly. Na stereo (2xCINH) tudíž čtyři žíly. No a jedna z nich je zrovna stínící, takže na stereo je dvakrát stíněná. Stínění má smysl, jinak by se nedělalo. Ty tlustý lepší kabely mají jen tlustou izolaci, stíněná žíla sama o sobě je tlustá kolem 2,5mm. Jesli jsi ale myslel vícenásobný stínění, tak to už začíná být nesmysl.

Hotový aušusový kabel koupíš opravdu v levném elektru do dvaceti korun. Pokud chceš kabel spolehlivější a aby nějak vypadal (poddajný, nelámavý), potřebuješ kvalitnější kablík a lepší, nejlépe celokovové konektory. Doma si to spíchneš za dvě kila, hotový samozřejmě stojí víc.

Na průřezu nezáleží, nebo rozhodně ne tolik, aby se z toho musela dělat věda.

Zlacení je spíš pro parádu, než že by něco opravdu přineslo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 10:25 

Registrován: 29 pro 2016 13:55
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Středočeský
"ransom" Dekuju moc tohle jsem chtel vedet. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 23:16 

Registrován: 10 úno 2017 22:42
Příspěvky: 2
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ransom kvůli téhle odpovědi Vám, jsem se zaregistroval. S radostí jsem dnes našel tohle fórum a stránky ke kterým patří, ale některým odpovědím se divím.
To je kvalita kabelu opravdu jen v tom aby byl poddajný a nelámavý a například dvojité stínění a pozlacené konektory, jak píšete přinesou jen parádu? Opravdu se divím.
Nejsem zastánce dávat za kabely horentní sumy, ale takto to zjednodušovat? Nevím jak to myslíte, není to náhodou lehká ironie?

Tady dávám tazatelovi odpověď na jeho otázku a návod na výrobu slušných kabelů, ekvivalent kabelu přibližně za 1500Kč. I když si myslím, že to autor článku také trochu zjednodušuje. Je to alespoň snaha o názorovou vyváženost. Velmi doporučuji si pročíst odkazy umístěné v článku, na který níže vkládám odkaz.

http://hifi.nazory.cz/stranky/rg62mk3.php


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 00:40 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ale no...

Mám 10 metrov "obyčajnej" tienej tenkej dvojlinky a "obyčajné" CINCH. Zčasti ide popri sieťových šnúrach. Nulový brum, rušenie - ani pri otočení Volume naplno.
Obrázek

Skôr je problém najlacnejších CINCHov "kostra", stačí maličko stlačiť a no problem :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 02:17 

Registrován: 10 úno 2017 22:42
Příspěvky: 2
Kraj: ČR - hl. m. Praha
tatko Tom: Kde jsem se to ocitnull? Jsem jak Alenka v říši divů. Je to ale zajímavé, zatím se tady rozkoukávám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 06:40 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
:)
Na fóre. Ako na asi každom tu majú niektorí ľudia obdivuhodné vedomosti, skúsenosti, schopnosti - "vedia o tom všetko". Iní, ako napríklad ja - podstatne menšie.
:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 08:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Tak tohle jsou přesně cinche a tkaničky, co mě kdysi dokázaly několikrát hezky nasrat... Stačilo párkrát komponenty přepojovat, ať už při stěhování, nebo výměně za jiný (to už je jedno), a kábly se vyohýbaly zpravidla těsně za cinchem a bylo to v.... Netvrdím, že jsem je všechny hned vyházel - mám jich ještě pár schovaných jako krajní nouzovku, když je třeba, aby něco hrálo okamžitě a bohužel nic jiného není zrovna po ruce. Tedy ne, že by nefungovaly takové kábly vůbec, ale z mé zkušenosti to je tak jednou propojit a už s tím nehýbat....

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 09:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ehel:
Mám hned několik odpovědí.
1) Buďte vítán.
2) Stojím si za svým.
3) Nejsme na highend-fóru. Sem chodí bastlíři a nemajetní, co se snaží připojit bazarové CD k levnému zesilovači nebo telefon k minivěži. Pokud chcete polemizovat o "ze všeho nejvíc nejlepších" kabelech, bylo by vhodné tím nezasírat zrovna tohleto vlákno. Můžeme založit nějaké jiné, specializované na signálové kabely. Mám za to, že tazatel mířil úplně jinam...

K odkazu: Naprosto dokonalá ukázka nesmyslnosti. Pominu nepravdivé tvrzení, že nejlepší dielektrikum je vzduch (nejlepší dielektrikum je kupodivu vakuum). Je zajímavé, že obory pracující s nesrovnatelně choulostivějšími signály (často na úrovni jednotlivých energetických kvant), jako částicová fyzika nebo radiostronomie, se většinou bez podobných bizarností obejdou. Zajímavé je tu i přimíchání jevů z oboru radiotechniky.

Je mi jedno, jestli někdo má potřebu vymýšlet ptákoviny, místo aby použil důsledně symetrické a samo o sobě odolné nízkoimpedanční vedení signálu. Ony tyhlety potřeby hi-tech dokonalosti plynou prostě ze snahy nějak zachraňovat zcela nevhodné vedení nesymetrické, protože konektor CINCH je bohužel v audiu všudypřítomný. Jsem nicméně poněkud alergický na humbuk při podávání důkazů o smyslu takhle pojatých výrobků. Vždycky totiž jde o směs špatně pochopených, zmanipulovaných, ze souvislostí vytržených nebo z úplně jiných oborů vypůjčených technických výrazů, doplněných dávkou psychotiky. To se ostatně netýká jen audia. Prodejců zázračných dek, rušiček geopatogenních zón, nebo osmotických čističek pitné vody je taky dost.

Jako podlední dotaz bych si dovolil toto: Proč proboha podobné věci odjakživa a důsledně ignorují ti, kdo mají potřebu kvalitního zvuku největší ze všech? To jest studioví zvukaři? Proč se někdo snaží za každou cenu reprodukovat v domácích podmínkách zvuk pomocí (zdánlivě) dokonalejších a často nákladnějších zařízení, než jakými byl pořízen? Proč si někdo myslí, že v nahrávce může slyšet víc, než co do ní bylo vloženo? Inu proto, že narozdíl od studiových zvukařů tomu běžný uživatel nerozumí a nechá si nakukat cokoli.

Díky tomuhle všemu má audiotechnika u odborníků prapodivnou pověst. Někdy na podzim jsem byl na sešlosti naší široké rodiny, kde jsem se po mnoha letech potkal s bratrancem - dělá dvacet roků zvukaře na volné noze (často pro ČT a film). Když přišla řeč na mou zálibu v audiu, podíval se na mě podezíravě a opatrně se zeptal: "Nefušuješ doufám do elektronek a reproduktorových kabelů?"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 09:51 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
:D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 09:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
tatko Tom píše:
Ale no...


Tatko: Ale fuj. Takové věci se na veřejnosti neukazují, stejně jako proužek na trenýrkách nebo pupínek v podpaží.
Tohle je zase opačný extrém. Je ti jasné, jaký máš nyní domácí úkol?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio kabel cinch cinch
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 10:00 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group