Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:08


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 13:02 

Registrován: 04 dub 2016 12:25
Příspěvky: 32
Kraj: SR - Trnavský
Ahojte,

prosím vás, mohli by ste sa mi pozrieť na frekvenčnú charakteristiku, respektíve jej simuláciu, či je to adekvátne správanie vzhľadom k použitým meničom. Stredobasový je Monacor SPH-6M a výška je DT-300. Momentálne je to v bassreflexovej ozvučnici o objeme 25 litrov s vyústením v strede odspodu. Všetko je v poriadku len sa mi to zdá trošku prebasované na môj vkus. Áno aj akustika miestnosti spraví svoje ale i tak. Chcel by som to dať do uzavrenky ale o tom iná.
Pýtam sa len, či je to podľa vás zodpovedajúci prenos.
Díky :? :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 13:30 

Registrován: 04 dub 2016 12:25
Příspěvky: 32
Kraj: SR - Trnavský
Pardon, objem je 16 litrov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 13:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ukaz i vyhybku.
Pro posouzeni malo/hodne basu by se hodilo mit k tomu napojeny i spodek. Aha uz to vidim, ve smerovkach je na 0stupnu napojeny i spodek. Pokud pocitujes vic basu, tak pridej na stredech i vyskach.
Kolem 3-4kHz bude vic energie, smerovky se tam hodne sbihaji.
SPH mas nahore rizlej mozna zbytecne strme. Utika pak moc rychle faze, a je to videt na ne moc dobrem sfazovani.
Uplne nahore pada dost impedance, nejsem si jisty, aby nesla nad 20kHz moc dolu. Vypada to ze mas k hlavni civce basaku paralelne kondenzator, je u nej i resistor?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 16:14 

Registrován: 04 dub 2016 12:25
Příspěvky: 32
Kraj: SR - Trnavský
Nech sa paci


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 16:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Kocour: Jsem rád, žes to posoudil bez toho, abys viděl, jak vypadá měření samotnýho basáku...to pak samosebou vypadám jako totální idiot.

Floyd3388: Načo mi vypisuješ maily, keď to riešiš tu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 16:50 

Registrován: 04 dub 2016 12:25
Příspěvky: 32
Kraj: SR - Trnavský
To TL Unicorn. Chcem len objektivny nazor. Netvrdim, ze je chyba vo vyhybke, len som proste pozeral na tie grafy a zdaju sa mi dost kostrbate.
Napriklad, ked si to meral, moze to byt aj tymi ostrymi hranami bednicky?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 16:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Takze jsi to navrhoval ty?
Ja to nepisu ve smyslu ze je to spatne, jen to jsou veci, ktere me prastily do oci, tak se na ne ptam. Pokud ten stredobas dela nahore neplechu, a je potreba ho riznout radeji strme, protoze mene strme to neslo, nebo za cenu vice RLC, tak to chapu. Ale ono to z toho neni moc videt, asi to bude 4.rad. Dela jsem s SPH-5M, a jak koukam, je to dost podobne, no dobre se s tim teda nepracovalo.
Stejne tak dalsi veci co jsem napsal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 18:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Floyd: Niečo samozrejme narobia aj difrakcie, no to sú veci až od 3kHz vyššie. To do 3kHz je práca samotného stredobasu.
Kocour: SPH-6M bohužel opravdu není jako středobas nic extra. Moc se s tím udělat nedalo, pokud to nemá vypadat jak blok jaderné elektrárny.
A co se směrovek týče - odpovídá to použitým měničům. Sám pro sebe bych zvolil úplně jiné osazení.
SPH-6M: 0-90° po 15°.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 19:09 

Registrován: 04 dub 2016 12:25
Příspěvky: 32
Kraj: SR - Trnavský
Ja som bol v tom, ze to je slusne, ocividne ale nie je a to je chyba. No nic. Otazka znie.
Aku ciastku by som musel dat za stredobas a vyskovy do uzavretej regalovky aby to bolo co najrovnejsie? Zasa na druhu stranu, rovne to byt moze ale ide aj o to, aky zvuk z toho vylezie vsak?
Ma niekto typ na uz nieco overene a odpocuvane, co je na grafe co najrovnejsie?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 19:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Celkem jasné je, že to takhle může být na středech už trochu nepříjemné, jelikož je tam na 3,5 kHz boule několik dB. Za kterou ale nemůže ten středobas, nýbržto konstruktér :)


Nj, hezkej středobasák aby člověk pohledal.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 19:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
TLU: hmm tak podle mereni to je problematicky na stredech, bohuzel tohle u Monacoru clovek zjisti, az si je zmeri, jejich charky jsou naprosto k nicemu, necitelny a vyzehleny. Jak to vidim, tak mezi to vrazit malej stredacek :-). Jinak Monacory neznam, ale SPH-170C byl hodne chvalenej. Ale cenove uz je asi vys.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 20:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nedavno jsem delal tohle, bohuzel jsem to "jen" navrhoval, ale nemel jsem moznost to slyset. Nicmene ohlas od Neromana je pozitivni, jen si pridal trochu vysek.
http://pkaudio.webnode.cz/sb17-d2604/
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22343

Floyd3388 píše:
Ja som bol v tom, ze to je slusne, ocividne ale nie je a to je chyba. No nic. Otazka znie.
Aku ciastku by som musel dat za stredobas a vyskovy do uzavretej regalovky aby to bolo co najrovnejsie? Zasa na druhu stranu, rovne to byt moze ale ide aj o to, aky zvuk z toho vylezie vsak?
Ma niekto typ na uz nieco overene a odpocuvane, co je na grafe co najrovnejsie?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 20:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Buď to celý prodat a udělat něco úplně jinýho, nebo nebo tam dát ten malý střeďák a k tomu nějakou rozumnou výšku. Samozřejmě tím, že se vymění středobas a bude to v ose rovnější se neodstraní ten směrovostní problém na středech kolem 3,5k. Levný dvoupásma typu 6,5" + 1" kalota bez WG jsou většinou všechny na jedno brdo - všechno stejně špatně. Výhodou je jen to, že ta bedýnka takhle hezky vypadá. Opticky hnusná UCD280 tomu kdykoli nakope zadek ve všech disciplínách...
A ano, bohužel i když některé monakoří měniče vypadaj zajímavě a lákavě, tak se jedná o problematické měniče. Z těch 6,5-7" je dobrá i základní SPH-170. Lze ji použít jak v uzavřence, tak ve větším bassreflexu, je poměrně hladká, dobře se s ní pracuje a není drahá. SPH-170C je pak ještě vyšší liga, ale krotí se o něco hůř....a stojí víc. :)
1. Vyměnit výšku za něco, s čím se dá jít ještě níž a ideálně s kontrolovanou směrovostí (WG)
2. Vyměnit výšku a doplnit střeďákem (třeba tou Vifou TC9fd)
3. Postavit něco úplně jinýho...a po popálení se si už nestavět hlavu, netrvat na hloupostech, nebrat rozumy z AVmanie a podobných servrů, ale jít do něčeho, co má hlavu a patu...co má prostě perspektivu. (edit: třeba i to, co tu teď postnul Kocour - i když to samozřejmě je pořád určitý kompromis)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 21:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Jó, onehdá jsem taky někam napsal, že stavět 6,5" + 1" bez náznaku zvukovodu je hloupost. A byl to začátek mého konce v bastlířských debatních kruzích, tehdy ještě ovládaných zasloužilými mistry, kteří třeba takovou polární mapu u svých konstrukcí nikdy ani neviděli.

Sice k tomu všichni postupně chtě nechtě došli, ale pověst už nenapravíš :mrgreen:


- Třípásmo bych z toho nedělal. Je akorát otázka, proč se to zdá přebasovaný - těch důvodů může být ještě celá řada, a to i mimo bedny.

_________________
https://at-horns.eu


Naposledy upravil mabat dne 17 črc 2017 21:16, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 21:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Hm...ono k tomu stačí i blbý směrovky, aby to bylo člověku jasný. Ten problém "široká-úzká-široká-úzká" se prostě s takovým setupem úplně eliminovat nedá. Dá se jen zmírnit kvalitními měniči a šikovnou výhybkou. Časem na to přijde fakt asi každý....i já k tomu postupně došel.

Nooo...pověst jako pověst. :) Já jsem časem taky přehodnotil pohled na Tvé příspěvky. Čím dýl s tím dělám a poslouchám, tím víc mi to všechno začíná docházet (i když pomalu, páč žádnej génius zrovna nejsem) a tím víc jsem byl za ty příspěvky vděčný. A začalo mi být šumák, že jsou podány trochu ostřeji.

Přebasovaný jako takový by to fakt být nemělo - není tam důvod. Spíš mám obavy o umístění beden a místnosti jako takový. Možná fotka by něco napověděla.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 21:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Ale tak tady by se dalo na těch 3,5 kHz ještě trochu ubrat, resp. pokusit se to tam trochu srovnat, i za cenu nějakého toho propadu v ose - tam se to snese. A pak nejspíš celkově trochu přidat nad 1 kHz.

- Všiml jsem si, co jsi napsal na slovanetu k debatě o tom Elftonu. Klobouk dolu. Jen by to chtělo víc takových, protože zatím idiocie v hifi drtivě vládne.

_________________
https://at-horns.eu


Naposledy upravil mabat dne 17 črc 2017 21:29, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 21:29 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jo. Eventuálně to odladit pro poslech třeba 30° mimo osu bedny...pak by to směrovostně mohlo vypadat líp.

Díky. :lol: Ale myslím, že celou tu debatu na žádost Elftonu smázli. Nakonec však Elfton alespoň snížil děličku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 21:43 

Registrován: 04 dub 2016 12:25
Příspěvky: 32
Kraj: SR - Trnavský
Mozno je to odveci ale musim. Co je zle na aktivnych studiovych monitoroch na posluch? Su cenovo omnoho dostupnejsie ako hifi renomovanych znaciek, pritom su na papieri charakteristicke absolutnou vernostou zvuku. Takze preco to nekupit?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 21:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Bude to kus od kusu, jako se vším. Ty opravdu dobré jsou drahé, a u těch levnějších nikdy nevíš. A zorientovat se na trhu bez vlastní (a většinou drahé) zkušenosti je nemožné, protože do dneška neexistuje žádný standard, žádný "štítek", podle kterého by ses mohl informovaně rozhodnout. Pakliže se tím nemíníš do hloubky zabývat, prostě kup, co se ti líbí, z jakéhokoliv důvodu, a dál nad tím nebádej. Stálo by tě to strašně času a úsilí, které za to IMHO nestojí. Daleko lepší je prostě poslouchat muziku - uši si zvyknou na všechno :)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frekvenčná charakteristika
PříspěvekNapsal: 18 črc 2017 10:05 

Registrován: 04 dub 2016 12:25
Příspěvky: 32
Kraj: SR - Trnavský
Co by sa dalo doplnit k tomu SPH 170C? Nejake rozumne alternativy? S tym, ze by som chcel uzavrenku - regalovku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group