Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 08:27 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
to tatko tom: do důchodu jdeš po novým roce, nebo až ten další rok? :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 08:44 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Šiel by som.
Len z čoho žiť...a furt sa to vzďaľuje :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 09:24 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
no z dochodku přeci?250+400e je málo?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 09:30 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ešte vyše 6 rokov....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 10:24 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak to si začni šetřit na novej PC, podle toho, co jsem viděl na printscreenu už má nějakej rok za sebou...
Já raděj kupuju co tři roky novej, nižší střední třída, nízkopříkonový procesory, hlavně SSD disk, a dál neřeším. Díky nižšímu příkonu nižší tepelný namáhání součástek, a díky ssd dojem jako z o třídu výkonnější mašiny. Ale je to jenom můj názor.
No a poslední roky Linux, ale kvůli některejm SW musím pořád nějaký wokna provozovat, aspoň na virtuálu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 10:39 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
V pohode. Tento bude musieť vydržať :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 říj 2017 17:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Mne potěšilo,že přišla zásilka z Aukra s gramem Dual 1019 pro mé staré šelaky.Váha 10kg.Je na něm ještě
spousta práce.Motor běží,mechanika zdá se funguje.Takže vše vyčistit a promazat a pak se uvidí.Hodil by se nějaký mazací manuál,páč v návodu jsou již asi neexistující značky mazadel.Jo zapomněl jsem,hrozně smrdí
zatuchlinou,asi se válel někde v ekodvoře...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 říj 2017 18:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Zkus tohle: http://www.dualfred.de/Kleinteile/Schmi ... 31-dt.html. Na případné dotazy Ti pán odpoví.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 říj 2017 18:25 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nešla by zatuchlina riešiť starým "horským slnkom"?
V malej dobre uzatvorenej miestnosti bez priameho svietenia naň pár hodín - ozón, ktorý pri tom vzniká dokáže hodne - snáď by nič nepoškodil ovšem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 říj 2017 18:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jo t.Tome ,o tom jsem také uvažoval.Asi to zkusím nakonec.Nejdřív to umeju technickým benzinem,nebo izolpropylalkoholem.Horské slunce je dost koncentrované UV záření,tak kdyby se to přehnalo mohly by popraskat plasty,gumy a laky.
Zrovna včera jsem desinfikoval ložnici po angině.Ozón byl jak po bouřce.
Laminate dík za tip.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 říj 2017 18:59 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Horské slunce nepřímo - práve ako zdroj ozónu no gramec v tieni.
Len prehnať ním ozón, pomôcť si nejakým ventilátorom.
Ja by som sa osobne bál skôr toho omývania niečim.
Pachy dobre pohlcuje aj Silikagel - dostupný v chovateľských predajniach ako jedna z podstielok pre mačky. Maličké množstvo býva pri topánkach...liekoch pri kúpe. Cena nie je nejak divoká. Poslúži aj na odvlhčenie iných vecí (topánok) a na jednu radu ho zrejme skúsim do plátenného vrecka alebo starej ponožky do auta pred čelné sklo - vraj to nerosí no ešte som neskúsil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 říj 2017 11:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
t.T-silikagelu mám asi 20 pytlíků,ale ten je spíše na pohlcení vlhkosti.Používám u manuálních objektivů na staré
zrcadlovky.S pachem je to již po umytí a opalování na slunci lepší.Horší je,jak jsem zjistil po rozebrání,že castl se používá na jiné šasi(1219) a deska pod šasim je neorigoš-samo- domo-pokroucená dřevěná deska.Radosti ubylo
a přibylo starostí..Takže ,abych to přesunul do ´´co mne naštvalo!´´.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 říj 2017 13:27 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Mna potesilo, ze sa mi podarilo zohnat vnutornych omietkarov. Dnes nastupili MOLDAVCI!!! Ano pocujete dobre. Ludia z Moldavska robia omietky v okoli Kosice. Vsetko je to potom, co som sa dohodol s poliakmi na omietkach, kupil/doviezol 4,8t baumit omietky a poliak mi oznamil, ze presuva termin na november... Zabit malo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 říj 2017 13:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Aneb co si neuděláš…. Naposledy jsem taky radši štukoval sám, I když to tolik neumím. No prostě dva dny nedobré práce, a je pěkně naštukováno taky.
Je to smutný, když dneska “inženýr” musí štukovat, místo aby dělal svou práci, a zaplatil zedníka, ale ono to je možná I naopak.

Včera mi přišly “nová sluchátka”. Kdysi jsem měl Sennheiser PX100. Pak jsem je ztratil, a trvalo pár let do nákupu sluchátek dalších. Pak jsem koupil PX100 II, a ty v porovnání nestojej za moc. Uplynul delší čas, a já se rozhodl, že to nemíním snášet, a že ty originální zas seženu. No, už tomu bude cca 10+let od původní koupě. Takže se sháněli blbě, ale nakonec jsem je sehnal.
Někdo ve Francii je vpodstatě úplně nové – jen vybalené – vytáhl ze šuplíku, a dal na e-bay za přijatelnou cenu.
Tak jsem po nich skočil.
Proběhlo měření a porovnání “jedniček” s “dvojkami”. Uši nelhaly. Free air rezonance u těch starších o 20Hz níže, větší impedance, nižší Qms podle tvaru křivky…
Jasnější středy a výšky, a bas zní oproti dvojkám – se zvukem co bych popsal jako “hovno hozené o stan”, spíš jako rána plaňkou s cihlou přivázanou na konci.
Takže to nebyla nostalgie, ten zvuk jsem naštěstí nezapoměl, a ani nedošlo k nějaké změně chutí a preferencí.
Doufám, že tyhlety už si vemu ssebou do hrobu. Takže večer jsem s nimi měl “dobrý sex”, a dnes to bude pokračovat… :-D

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 říj 2017 15:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Při repasi šasi Dual 1019 by mne dnes potěšilo,kdyby mi někdo poradil.Mám trochu problem zda nechat původní cestu signálu přes několik ´´tupých´´spojú.Dva v hlavičce,jeden na vypinačí při dohrání a další mezi svorkovnicí a
výstupním kabelem.No a ještě doporučení zda renovovat i mechaniku na spouštění desek,když se nebude
používat.Stačí mi zbytek automatiky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 říj 2017 15:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Petr Berka: Přesně tohohle se bojím taky. PX-100 jsem si zamiloval a o druhé verzi slyším jen samé špatné zprávy. Že já vůl si tenkrát nekoupil zrovna troje. Ale zatím díky Bohu drží, měním jen molitany a kablík (překousnutý domácí potvorou).


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 říj 2017 16:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
yarmil: Rozhodně byc to předrátoval napřímo. Měnič bych nerepasoval, ledaže by Ti šlo o historickou věrnost. Ale on stejně bude fungovat, pokud se sešteluje startovací automatika.
Petr Berka + Ransom: Mám stejný problém s několikery sluchátky AKG - hajzl výrobce, harman group, takový Mondelez hifi techniky, nedodává náhradní díly.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 říj 2017 16:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
ransom: No tak to se boj.
Dvojky se sice daj rozherát akceptovatelně, ale jedničky s nimi beztak vytřou strašně podlahu. Bas dvojek je vyšší, silnější a uhuhlanější, zasahující do středů, které proti jedničkám zní také zastřeně.
Takže dvojky Ti vřele NEDOPORUČUJI.
Jsem rád, že ten pocit nemám sám, a nejsem úplně nahluchlý tetřev. Protože plno lidí zas na dvojky nedá dopustit, což mi přijde jako blbý vtip. Asi jako Koss PortaPro.

Se sháněním jedniček se nesou tři problémy. Cena, možnost nákupu fake, a fakt, že už i jedničky byly osazovány dvěma typy měničů. Jeden byl vinutý mědí, a druhý CCAW. Detaily neznám. Nevím který teď mám, a nevím jak je slušně rozmontovat, a zda bych to snadno poznal...
Takže nezbývá nežli popřát, ať Ti jedou ještě aspoň třicet let. :-D

laminat:
Jo, klasika. Věřím, že tahle svinstva se dějí napříč výrobci. Chudáci "původní zákaznická základna", kterou výrobci nemají problém v mžiku utratit novou výrobou diametrálně odlišných, vpodstatě nekompatibilních výrobků, jen ve jménu módy, a momentálního hype a zisků. Tfůj na ně!

Ještě přemýšlím, zda by za hřích nestálo Grado SR60i nebo SR80i, ale to provedení je takové dost blbé.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 říj 2017 09:47 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Takže po včerajšej debate s omietkármi opravujem mylnú informáciu, sú to Macedónčania, ktorí v okolí Košíc robia strojové omietky... Denne dajú 100m2 a to už je slušné číslo (3xomietkári+1x slovak pomocník). Včera zmenili dve detské izby na nepoznanie... :-D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 říj 2017 19:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Takoví mi nevaděj, když nedělaj problém. Pán Bůh je zaplať. :-)

Definitivně jsem asi po 30ti letech překousl averzi k notebookům v zájmu "řešení problémů" a mobilního audia, a objednávkou jednoho takového "zavítal do moderní společnosti".
Ještě aby byl co k čemu, a nebyly nějaké nepřekonatelné problémy, které jsem prakticky s každičkým modelem NTB zažil. Už ani nevěřím, že existuje seriózní neproblémový stroj. Ale za 3500 to asi přežiju (HP 6360b, i5m, 4GB RAM, 500GB 7200ot. hdd, 13" LCD, seriózní provedení).

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group