Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:07


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tlumení
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 15:45 

Registrován: 13 lis 2017 16:59
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Olomoucký
Z toho mi vychází, že když ucpu box v místě prostřední výztuhy, pomalu se blížím k těm 35l. Tento vzniklý oddělený prostor (bez bassreflexu) je vhodné vycpat celý vatelínem, nebo postačí vatelín na stěnách jak je vyfoceno?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlumení
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 16:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Co se týče toho objemu: Lidi se furt ptají, který objem se bere do úvahy. Když se člověk zamyslí čistě logicky, který objem je pro práci reproduktoru důležitý? No přece ten, ve kterém pracuje. Jemu je jedno, že je bedna velká jako barák, když uvnitř má pro sebe jen 10L.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlumení
PříspěvekNapsal: 12 pro 2017 10:37 

Registrován: 13 lis 2017 16:59
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Olomoucký
Na počítání objemu jsem se ptal proto, ze i stěny tvoří nějakou hmotu, která v tomto případě asi trochu rezonuje a vibruje a uvažoval jsem, že teoreticky by to nějaký vliv mít mohlo. Prakticky jsem pochopitelně nevěděl jistě. Proto ten dotaz.

Jinak pokud to někoho ještě zajímá, tlumení jsem po x různých pokusech a variantách dokončil do podoby, na kterou už pravděpodobně nebudu dál šahat, viz fotka níže.
Když jsem skříň v polovině uzavřel docházelo ke slyšitelnému úbytku basové složky a čím lepší odizolování, tím větší útlum. Porovnání probíhalo pouze sluchem (neměl jsem jiný sofistikovanější nástroj) a jako reference sloužil druhý box bez uzavření.

O víkendu jsem měl u kodla možnost slyšet ZV240, TM380, včetně hovadského 110l subwooferu prakticky bez dodatečných korekcí. Na základě tohoto srovnání si troufám tvrdit, že tohleto veledílo zase tak hrozně nehraje (s korekcemi basů a výšek). Vše z pohledu nenáročného posluchače a zřejmě podprůměrné kvality zdroje zvuku.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group