Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 13:09 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
https://play.google.com/store/apps/deta ... .pro&hl=sk

Sorry ak to niekoho urazí, nemá to nič spoločné so zvukom, no tohoto pána a jeho aplikáciu v najlepšom slova zmysle obdivujem a fandím mu :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 20:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vždyť to je jenom pro Android.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 21:25 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
A?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 21:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nemám jak to vyzkoušet a používat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 21:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Buď v klidu, je to jen takovej kočko-pes. Mapy nesourodý- pro každou zemi jinej výrobce mapových podlkadů, jeden dražší než druhej, takže když chceš procestovat víc zemí, aby sis vzal půjčku. Zdarma jsou jen český a slovenský, a ještě ne všechny. Ten tvůrce apky je navíc pěknej zloděj, protože podle licence jsou VŠECHNY OSM mapy celosvětově zdarma, a ten šmejd dává zdarma jen tři a za zbytek chce platit. Pěknej zmetek je ten pán.
Zlatý naše Mapy Seznam cz. Na turistiku to nejlepší. Stáhneš co chceš a zadarmo, podrobnost a přesnost super. Nedávno jsem s tím procestoval Tatry, Slovenskej ráj, Slovenskej kras.....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 22:00 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Prd...navyše idú vytvoriť priamo v tej aplikácii :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil tatko Tom dne 28 pro 2017 06:21, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 22:14 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Na telefonu s JAVA používám gps mid https://sourceforge.net/projects/gpsmid/ sice trochu kostrbatý, ale na klasickým mobilu s tlačítkama asi jediný řešení zdarma, co trochu naviguje.

Na placce používám Sygic: https://www.sygic.com/gps-navigation a je i pro jabkáče - to jsem netušil, že si Ransom nechal přeprogramovat mozek :lol: Jede zadarmo, a za pár eur má dost doplňkovejch funkcí, ještě že můj postarší android nedokáže navigaci v rozšířené realitě.
Zaplatil jsem si jenom traffic tuším za 7E v akci a tím pádem zmizela většina reklam...
Zajímavej je ten head up displej v noci, telefon se položí na palubovku a promítá navigaci na čelní sklo, není potřeba se dívat na displej, a umí to prej i propojení s autem (naštěstí ne s mým).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 22:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
kodl: To musí bejt bomba na výhled v noci, promítat si na čelní sklo navigaci. Já mám teda v noci veškeré displeje, osvětlení přístrojovky, podsvícení spínačů stažené na minimum, chci vidět na silnici a ne barevnou hudbu.
A na klasickém mobilu s tlačítkama bez dotykáče (ale Symbian S80, byla to nějaká Nokia tuším E71 nebo E72 s qwertz klávesnicí) jsem měl normálně Sygic za peníze (a před ním TomTom Mobile, který pak ale přestal vydávat aktualizace), ale to už možná ani neexistuje.
TT: Ten pán je tvoj kamarát alebo čo?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 23:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
kodl píše:
...je i pro jabkáče - to jsem netušil, že si Ransom nechal přeprogramovat mozek...

Cože?
Jo takhle, pán je antijabčák. Ale to je omyl. Absolutně nic proti ajfounům nemám, ale já ho nevlastním.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 28 pro 2017 11:37 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nejsem antijabčák, co zkvasí, to po destilaci vypiju :)
Ale pozoruju ve svým okolí změny chování u lidí co si to okousaný jabko pořídili (ostatně divnej jsem asi já, že mi vadí, že mi google čte poštu). Uvažuju o nějakým telefonu s Linuxem, stačí mi, že mě šmíruje operátor, nemusí to být ještě další společnost, a je jedno, jak se jmenuje. Ale v dnešní době, kdy je největším donátorem linux foundation Microsoft, už je to asi jedno.

Ten headup je v pohodě, protože si 1.) nastavíš jas, 2.) je to vlastně odlesk na předním skle, když je mobil až u skla, tak není větší než displej mobilu, nemusí se to používat jako diskoefekty. Jde spíš o to, že se počítá se zrcadlením, tak jsou písmena tak, aby po odrazu skla nebyly zrcadlově.
Sygic pro JAVA telefony asi neexistuje a asi už ani pro ten symbian...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 28 pro 2017 12:43 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Blbost. Znám pár lidí se všelijakými krámy od Apple. Jsou normální.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 28 pro 2017 13:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kodl: Já vím, jak to funguje. Já jen říkám, že bych to nechtěl. Na head-up displeji bych snesl maximálně tak nějaká čísla ale rozhodně ne mapu se šipkama. I na autonavigaci kolikrát ztmavím displej a stačí mi šipky na displeji mezi budíkama.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 28 pro 2017 16:05 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To je právě ono, že si tam necháš jenom ty šipky promítaný na sklo. Displej mezi budíkama moje auto nemá, a snad ani žádný mít nebude.... Ostatně je to ke stažení zdarma, pár dní na tom jede všecko zadarmo, aby tě nalákali a vymámili nějaký prachy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 28 pro 2017 17:01 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Otočenie - prevrátenie obrazovky mobilu:

https://play.google.com/store/apps/deta ... rientation
:)
U mňa nefunkčná.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ioncontrol
Funkčná


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 00:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
tatko Tom píše:
Prd...navyše idú vytvoriť priamo v tej aplikácii :)


Hmm, moc hezký. jenže já potřebuju navigaci na práci a ne na to, abych si musel mapy vytvářet, nebo ty co jsou oficiálně zdarma od nějakýho šmejda kupovat.
Používám několik navigačních apek běžících na OSM, a všechny mapy celé Země bez problémů a LEGÁLNĚ stahuju zdarma. Takže nemám potřebu podporovat zloděje, kterej je "ukradl" a teď je prodává.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 09:35 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Já mám výborný Sygic (koupenej i s Trafiicem).
Ale poslední dobou používám stále častěji bezkonkurenční Waze. Ta dynamická interaktivita, kdy lidi, co jsou v zácpě apod., dají vědět a systém mně automaticky nabídne trasu, kudy to jde ... nemá chybu. Hlášení policajtů atd. atd.

EDIT: sice jsem Sygic pochválil, ale musím taky říct, že poslední dobou mají jednak nic moc mapy - kdeco to nenajde (prý používají TOM-TOM) a vývojáři občas dostávají strašné nápady ... například ta před Vánoci vnucovaná "novinka" s vizualizací skutečného obrazu, snímaného foťákem telefonu na obrazovce mobilu, to se snad vožrali ...

A v "systém mně automaticky nabídne" samozřejmě nemůže být "mě" ... toho jsem si všiml až teď :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Naposledy upravil Akusta dne 29 pro 2017 23:14, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 22:43 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ona tady asi původně byla řeč o turistickém využití. Ale když už traffic: Ve městě dobrý, nicméně mohl bych vyprávět, jak se mi navigace pěkně zbláznila právě díky dopravním informacím. Ono by to asi patřilo spíš do Sranda musí bejt.
Jel jsem před dvěma týdny od Hrozenkova domů. Dá se to jet hned několika cestami, které se ale navzájem liší jen o minutu nebo dvě. Dá se jet kotárama nebo přes města. A někdy v osm večer hned za Uherským Hradištěm chytla navigace nějakej befel o dopravě (Přerov bývá ucpaný) a na poslední chvíli mě poslala dál na Buchlovice místo doprava na Přerov, jak chtěla původně. Po třech kilákách jsem sjel na nadjezd vyčůrat se, ale ona mezitím dostala další befel a vytáhla mě druhou stranou nazpátek k Hradišti. Než jsem se vrátil tři kiláky na odbočku na Přerov, najednou si zase vzpomněla, že teda ne a nechala mě prokličkovat ten preclík zase nazpátek na Buchlovice, načež po třech kilákách na tom sjezdu, kde jsem čural, už zase chtěla otáčet nazpátek. Tak jsem se na ni vysral a jel si po svým, než konečně usoudila, že už nemá cenu se vracet. Kdybych byl ještě víc utahanej, snad bych tam kroužil dodnes.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 22:54 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
LOCUS NIE JE autonavigácia, hoci vie aj to.
Ako autonavigácie používam Waze a Be-On-Road.
Waze vie byť užitočný tým presmerovaním, ak - ak má správne vstupné údaje o okamžitej situácii (a ak tam nejaký debil nehlási nezmysly len aby nazbieral viac bodob...)
Be-On-Road (už pod Sygicom) bleskovo prepočíta trasu, ak sa človek niekde ojebabral.
Locus je skvelá hračka s kopou možností a funkcií.
:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 23:06 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tady vidíš, jak z tebe ta technika dělá blbce. Kámošovi (20 let na kamionu) vyplivla v Plzni, a on nedokázal cca hodinu trefit výjezd na prahu :roll:
Turistickou používám na javě TREKBUDDY, ale to není navigace, to prostě ukazuje pozici v mapě a vzdálenost a směr k cíli. Jak fungují mapy.cz v offline verzi jako turistická navigace jsem netestoval.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (nie len auto...) navigácia
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 23:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A tak byl jsem ten den už šestnáct hodin na nohou, za sebou půldenní šichtu v horku a hluku a 700km za volantem, no tak si poprvé říkám "asi ví proč", po druhý si říkám "asi ví proč". a teprve pak jsem se nasral. Jinak beru navigaci spíš jako nezávaznou pomůcku tam kde to neznám. A cestu si študuju předem na mapě.
Už jsem zažil chyby až nesmysly od kdejaké navigace co jsem kdy měl nebo co jsme jezdili s kolegy (Garmin, TomTom, Sygic, BeOnRoad, Here...) a ono se to fakt nedá brát jako dogma. Po Praze, Brně, Kaunasu, Wroclawi je to ale k nezaplacení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group