Tak, mám ho doma. S dopravou za 9007Kč. Už tomu by se dalo říkat "malý zázrak".
Popravdě, utratil jsem tři dny času a tyto peníze pouze za zjištění. Tolik to stojí, když něco chcete vědět. Po webu toho zas tolik není. Proto se sobecky přiznám k okleštění informací, co tu zadarmo podám....
Vnější provedení:
Pěkné, jednoduché, intuitivní. Zesilovač působí utilitariansky, jednoduše. Je trošku hlubší než RMX 1850HD, a těžší. Trafo je z obou stran šroubováno (žádný závit na krátko díky umělému závitu trafa), a je situováno docela na středu zesilovače, takže se zesilovač proti RMXkům dobře bere, i přes tu hmotnost. Vše je dělané co nejjednodušeni a nejlevněji. Žádné designové manýry. A je to dobře! Všechny peníze šly do podstatného materiálu a do funkčních částí zesilovače.
Vnitřní provedení obecně:
Nemám co vytknout. Možná snad větší nahňácanost soft startu, a příliš mnoho volného prostoru kolem chladičů coby "tunelů" na odvod vzduchu. Jistě by chlazení trošku pomohlo větší utěsnění tak, aby vzduch nemohl tolik utíkat z chladících tunelů.
Chlazení: Dva větší chladiče po stranách, uspořádané do "tunelové" topologie.
Rozhodně větší než u RMXek, a asi i celkově lépe řešené, lépe rozvádějící teplo do celé kastle. S tímhle jsem byl za tu cenu opravdu hodně spokojený. V porovnání s RMX 1850HD je T.Amp také tišší.
Vnitřní provedení reálně:
Za ty peníze nejde očekávat zázraky. Funguje to. Jsou tam trošku menší kapacity na zdroji, což se (spolu)projeví na poměru burst/RMS výkonové charakteristice, ale to bychom taky mohli pokračovat trafem, a koncovými tranzistory. Za ty peníze je to docela vyvážený set, ze kterého nelze být naštvaný. Zároveň prostor pro upgrade je, ale asi se to nevyplatí. Nové trafo za 2500-3000, Autobus filtračních kapacit za 1500-1800, koncové tranzistory za 500. A jsme na zesilovači za 14000Kč bez práce. To by byl jiný zesilovač.
Co mě nasralo: Ruční pájení PTH součástek, hlavně těch na chladiči. Nedobré pájení, nedobrý cín, a vůbec prasecká práce s tavidlem, kuličky cínu. Bylo to hodně zlé. Tak zlé, že bych věřil, že má ten zesilovač nakročíno po jisté době provozu k jasné smrti. Tohoto problému se lze zbavit, ale dost velkým rozmontováním zesilovače, které mě asi nemine. Je to taková čínská klasika, nekvalitní práce.
Teď k měření a poslechu.
1kHz @8Ohm v můstku:
Peak 4ms: 2550W
Burst 40ms: 2160W
RMS: 1850W
100Hz:
RMS 1850W
50Hz:
RMS 1850W
25Hz:
RMS 1450W (-1db ve výkonové charakteristice).
Na 25Hz pod plným výkonem mělo trafo tendence vrčet.
To se i dá čekat, pod takovým náporem. Na levném PA ale stejně nemá kdo co jezdit ke 25Hz.
Na 40Hz to bylo ještě OK.
Na dané impedanci RMX1850HD vykázalo větší tvrdost, ale celkově menší výkony.
Co mě dostalo byl "tepelný projev" porovnávaných zesilovačů.
Oba jsem je nechal jet 5 minut na 600W RMS (signál povahově náročný jako hardtechno k limitaci hnané polostřízlivým jedincem). Oba zesilovače to ustáli, ale myslím, že RMXko mělo na kahánku víc. Na šroubech chladičů z venku se nedala udržet ruka, zatímco T.Amp rozváděl teplo pěkně do chladičů i do kastle, a ruka na tom šla udržet v klidu. Z obou foukal horký vzduch.
Tady bych dal malé bezvýznamné plus T.Ampu.
Z porovnání průběhu výkonů ve frekvenci bylo poznat, že RMX 1850HD opravdu má na to, být hnán na 4Ohm v můstku, zatímco T.Amp nikoli. I těch 8Ohm je tak tak akorát. Dovoluji si takto fungovat jen proto, že můj 21DS115 má přes většinu použitelného pásma na PA znašnou impedanci, a tedy zesilovač nebude tolik zatěžován, jako s reproduktory se slabším pohonem*.
Poslech:
Ještě jsem to nekotlil déle na krev...
Určitě bude chtít dokompenzovat ten decibel na nízkých frekvencích, a nehnat moc do clipu. I když musím přiznat, že díky měkkosti trafa se clip choval docela příjemně.
Zesilovač zní malinko jinak než RMXko, ale ne vysloveně hůř. Spíš, jako by zanášel jiný fázový posuv nebo delay do zvuku. Po různém štelování těchto aspektů se RMXku docela dost přiblížil.
Nehodnotil bych to vysloveně negativně.
Dál už to asi nemá cenu rozmazávat.
Asi bych to shrnul tak, že pokud nemáte moc peněz na zesilovače, a umíte si ohledně elektroniky a rozborky/kontroly zesilovače poradit, tak tady dostanete co jste si zaplatili (oproti některým modelům Behrišrotu). Není to ale nic, co by každý měl chtít. Stále je to levný čínský zesilovač.